Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 01, 2012 22:10
Interwencja - złe warunki w sklepie zoologicznym
Autor Wiadomość
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 21:42   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Helcia, niestety, za dużo nie możecie, w sensie, prawo mamy takie, że dopóki zwierzę nie jest w stanie agonalnym niemal, to za dużo zrobić nie można, a jak już jest w stanie agonalnym, to co mu po pomocy. Paweł z Fundacji Ogony miał niedawno przygodę z interwencją w sklepie zoologicznym, poczytaj na Ogonowym FB.
Szczur może być łysy, bo może być double rexem na przykład. Warto sprawdzić, czy ranki to dziaby, czy efekt działalności pasożytów.
Myślę, że nie ma się co wykłócać i iść na wojnę i po prostu grzecznie ładnie ich poprosić o oddanie tego szczurka, argumentując, że leczenie go przewyższy zysk, jeśli ktoś w ogóle kupi zwierzę w takim stanie, a Wy się nim zajmiecie, bo macie szczurki i tak dalej i tak dalej.
_________________
think big, start small
 
     
Helcia 



Dołączyła: 11 Lis 2011
Posty: 1250
Skąd: Wąbrzeźno
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 21:52   
   Zwierzątka: pięciu śmierdzieli, pies, chomik


Martini napisał/a:
poprosić o oddanie tego szczurka, argumentując, że leczenie go przewyższy zysk, jeśli ktoś w ogóle kupi zwierzę w takim stanie

To właśnie ma być naszym głównym argumentem. Wątpię żeby ktoś kupił szczura w takim stanie, ranek naprawdę miał mnóstwo - od karku po nasadę ogona. Mi te rany wyglądały na dziaby, ale równie dobrze mógł to być np. świerzb.
I w ogóle nie wiem skąd wzięli cenę 49zł, bo resztę szczurów mają po 12zł.
Niemoc jest najgorsza. Mój chłopak jak zobaczył jak strasznie mi przykro (sam go nie widział, bo wiedział, że nie wytrzyma), to chciał go kupić, ale sam doszedł do wniosku, że to nic nie da.
_________________
zapraszamy http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11941
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 18, 2012 22:02   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Helcia napisał/a:
I w ogóle nie wiem skąd wzięli cenę 49zł, bo resztę szczurów mają po 12zł.


dumbochowa cena. no ale to nie dumboch.
jak im przedstawicie wizję problemów, jakie mogą mieć z tym szczurem (leczenie, podejrzenie pasożytow - izolacja - zajęta klatka), to może dojdą do wniosku, że szkoda sobie nim zawracać głowę.
I ja jestem zdania, że kupować absolutnie nie należy, bo, masz rację - kupienie nie da nic. Jedynie utwierdzi sklep w przekonaniu, że można zaniedbać zwierzę i zawsze znajdzie się jakiś fanatyk, który przyjdzie, kupi i problem się sam rozwiąże.
_________________
think big, start small
 
     
pucka69 


Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 01:27   Nowy Dwór Mazowiecki - sklep zoologiczny
   Zwierzątka: 4 kosze, świnka morska oraz pies


Sklep Rybka ul. Paderewskiego. Nowy Dwór Mazowiecki.
Oprócz świnek sztuk trzy w akwarium 30 x 30, bez jedzenia i wody, głodnych jest też tam mama szczurkowa w podobnym akwarium, z małymi, bez żadnego domku gdzie mogłaby się z dziećmi schronić. Chuda i zdenerwowana. Może ktoś tam mieszka? Blisko? Ktoś mógłby podjechać? Najlepiej z jakąś legitymacją ? Szczury są zrzeszone jakoś? Ręce mi czasem opadają ... Ech ...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 09:28   
   Zwierzątka: brak


Takie warunki są niestety w prawie każdym zoologu... Co już zrobiłaś w tej sprawie? Zwracałaś uwagę obsłudze, że zwierzęta mają nieodpowiednie warunki? Robiłaś zdjęcia? Najlepiej zgłoś się do Fundacji Ogony ( https://www.facebook.com/FundacjaOgony.net ), oni zajmują się m. in. interwencjami w zoologach.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
pucka69 


Dołączyła: 12 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: Sob Wrz 15, 2012 11:32   
   Zwierzątka: 4 kosze, świnka morska oraz pies


To nie ja byłam tam. To moja znajoma z dogo. Uwagę zwracała, wcześniej jak była tam to rozdzieliła między gryzonie kupioną przez siebie paczkę siana. No ale tak nie może być przecież. Dam jej link do "Ogonów"
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 21:25   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


pucka69, czy sytuacja została zgłoszona?

Fundacja podjęła się kontroli?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mara Narzisse 



Dołączyła: 05 Lut 2013
Posty: 79
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 25, 2013 19:22   
   Zwierzątka: Fiora i Calliope <3


Czy ktoś już zgłosił sklep zoologiczny "Kameleon" w Białymstoku na ulicy Ryskiej 1? Byłam tam dzisiaj i szczurki mają słabe warunki. Zasypane miseczki z wodą, same słoneczniki do jedzenia i jakaś sucha bułka w kącie, brak domków czyli sfery gdzie czują się bezpiecznie. Była samica, podejrzewam że w ciąży bo brzuszek ogromny, była w klatce 10x15cm!!!
Gdy spytałam dlaczego samiczka nie ma warunków do porodu sprzedawczyni stwierdziła iż jest to szczur innej pracownicy która będzie w sobotę.
Co mogę zrobić by zgłosić ten problem? :(
 
     
Mefista 


Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 09:15   
   Zwierzątka: szczury


mam pytanie czy fundacja ogony zajmuje sie wszystkimi gryzoniami czy tylko szczurami to co zobaczylam ostatnio w strzeleckim zoologu wolą o pomstę do nieba i musze cos z tym zrobic!
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 10:07   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Mefista, zgłosiłaś sprawę do miejscowego TOZ-u? Powinnaś do nich w pierwszej kolejności. Tylko pamiętaj, żeby dzwonić też po interwencji - powinnaś dzwoniąc pierwszy raz zaznaczyć, że chcesz znać jej efekty.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lis 21, 2013 12:18   
   Zwierzątka: szczurze damy


Mefista, Fundacja Ogony ostatnio przy braniu szczurów od terrarysty pokazała, że wspiera wykup zwierząt więc nie wiem czy w przypadku zoologa nie byłoby tak samo (a to byłoby błędne koło).
Na Twoim miejscu bardziej zaufałabym TOZ-owi. Lepiej się udać do TOZ-u i zgłosić sprawę.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Mefista 


Dołączyła: 18 Lis 2013
Posty: 8
Skąd: Barlinek
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 11:27   
   Zwierzątka: szczury


dobrze dziekuje za naprowadzenie bede cos działać:)
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Lis 22, 2013 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
elwirarz 



Dołączyła: 04 Sty 2014
Posty: 24
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 19:46   
   Zwierzątka: szczuraski: Wolfi, Diego, za TM Jackson, Lolek


Chyba powinniśmy interweniować w takie bestialstwo!!!
http://olx.pl/i2/oferta/m...03-ID5IuxH.html
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 19:54   
   Zwierzątka: ....


elwirarz napisał/a:
Chyba powinniśmy interweniować w takie bestialstwo!!!
http://olx.pl/i2/oferta/m...03-ID5IuxH.html
niestety z tym nic nie zrobisz bo niestety wiele szczurów jest sprzedawanych na karmówkę
_________________
...
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 00:19   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


elwirarz, powiem brutalnie. Gady też coś jeść muszą.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14