Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Paź 20, 2015 14:09
Rotta Taivas
Autor Wiadomość
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 15:50   Rotta Taivas
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot



Szczurami zainteresowałam się zupełnie przez przypadek. Będąc bardzo małym dzieckiem zapragnęłam mieć własne zwierzątko. Rodzice odwiedzili sklep zoologiczny by kupić mi myszkę, ale sprzedawca odwiódł ich od tego pomysłu i polecił kupić szczura. Tak właśnie zaczęła się moja przygoda z tymi pięknymi zwierzętami. I choć została zapomniana na kilka lat to jednak wróciła jak bumerang i teraz mogę pochwalić się sporym, cudownym stadkiem, a także własną hodowlą.

Hodowla Rotta Taivas została zarejestrowana w dwóch związkach - Základnej organizáci chovateľov drobných hlodavcov, w skrócie ZO CHDH oraz ZO Chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců, w skrócie ZO CHMH. Do niedawna byłam też członkiem SHSRP, ale nasze drogi musiały się rozejść. Nastąpiło to, ponieważ z czasem zaczęłam oczekiwać czegoś innego od związku i niestety SHSRP nie mogło mi tego zaoferować. Drugim powodem był fakt, że obecne regulaminy SHSRP zabraniają być hodowcą w innym związku o tożsamym działaniu (jakim jest niebywale ZO CHDH czy ZO CHMH), a ja nie chciałam zrezygnować z ich członkowstwa.

Za główny cel wybrałam sobie wyhodowanie szczurów, które będą wykazywać się bardzo dobrym zdrowiem, bez problemów genetycznych oraz posiadające jak najlepszy charakter. Moim priorytetem jest również bardzo dobra socjalizacja maluchów z człowiekiem i innymi zwierzętami (przyzwyczajanie do obecności, zapachu, zachowań, odgłosów, dotyku).
Za główne kierunki pracy obrałam sobie hodowanie w kolorach mink, cinnamon, pearl, russian dove oraz platinum. Chciałabym również stworzyć bezpieczną i dobrą linię ze znaczeniami - blaze, opossum, dalmatian, bez wykorzystania inbredu.
Chciałabym do owych linii wprowadzić jak najwięcej nowych, świeżych genów. Już od jakiegoś czasu staram się o importowanie szczurów z wielu krajów z różnym skutkiem. Mam zamiar skupić się na samcach, żeby mieć więcej czasu by znaleźć dla nich odpowiednią partnerkę, więc w hodowli będzie rodzić się tylko kilka miotów rocznie.

Hodowla nosi nazwę Rotta Taivas, co po fińsku oznacza szczurze niebo. Hodowla mieści się we Wrocławiu.

- Kontakt:
Email: rottataivasrattery@yahoo.com
GG: 7815545
ICQ: 587799040
Strona hodowli: http://rottataivas.cba.pl

_____________________________________________________________________________
2011
Miot A (14.11.11) - KIRIKIRIMAI van My Happiness x Daemonic AETHER (14/14)
Miot B (10.11.11) - XIMAXIMA van Rattery Bubbles x Daemonic AU LAIT (6/6)

2012
Miot C (06.04.12) - BANSAI Al Gabal x CHNAPIK of RAT4U (3/3)
Miot Gintamowy (14.06.12) - ALASKA Rotta Taivas x PARADOX DarkSpirit (9/9)
Miot kontrolny Diabelski (02.10.12) - Butterfly's GINA x LABIRYNT of Algernon (10/8)
Miot E (20.10.12) - CASSIDY of Nawy x Bebesin ERROR (11/11)

2013
Miot F (01.03.2013) - GEDOMARU Rotta Taivas x CIPRIANO Rotta Taivas (15/12)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
Ostatnio zmieniony przez smeg Wto Paź 20, 2015 14:09, w całości zmieniany 7 razy  
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 16:13   

Nakota napisał/a:
Chciałabym również stworzyć bezpieczną i dobrą linię ze znaczeniami – blaze, opossum, dalmatian, bez wykorzystania inbredu.
Cieszy, cieszy! :mrgreen:

Bardzo ładna strona internetowa.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 17:21   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Ale fajnie :)
babyduck napisał/a:
Chciałabym również stworzyć bezpieczną i dobrą linię ze znaczeniami – blaze, opossum, dalmatian, bez wykorzystania inbredu.
I mnie to także bardzo cieszy:DD
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:26   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


i mnie też :D
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:32   

też mi się podoba, zwłaszcza to opossum :serducho:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:47   
   Zwierzątka: ;(


Mnie też choć nawet nie wiem jak wygląda opossum
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:56   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Fajne masz ogonki:) Będę śledzić, co się u Was dzieje i któregoś razu może zapragniesz zarezerwować dla mnie dwie dziewczynki...
Beulah jest cudowna, jak gdybym widziała ciekawskiego szczura, który wsadził nos w worek z mąką. Ale największe wrażenie na mnie zrobił Paradox, jeszcze nie widziałam takiego szczurka - ale fakt, mało widziałam. Fantastyczny!
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:58   

Nakota napisał/a:
blaze, opossum, dalmatian


no to ja mocno kciuki zaciskam :mrgreen:
 
     
endorfina. 



Dołączyła: 09 Wrz 2011
Posty: 12
Skąd: Legnica
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 23:08   

oo.. rozmawiałyśmy na gg, miałam czekać na miot z tej hodowli, ale trafili do mnie moi chłopcy :)
ale.. może kiedyś ;D
_________________
RaggaMuffin
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 23:18   

chyba wszyscy się ślinią na widoki znaczonych szczurów (ja na pewno :serducho: ) :serducho:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
mintyy 
typo queen.



Dołączyła: 28 Sie 2011
Posty: 792
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 23:29   
   Zwierzątka: Labrador Retriever- Nougat


Nakota napisał/a:
Za główne kierunki pracy obrałam sobie hodowanie w kolorach mink, cinnamon, pearl, russian dove oraz platinum.


Juz mi slinka pociekla ♥
_________________
Moj temat... Bez ogonkow narazie :C

 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 23:30   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Nie sądziłam, że jest tu tylu wielbicieli znaczonych szczurów :mrgreen: Mam nadzieję, że uda mi się takowe wyhodować, choć póki co długa droga przede mną :)

babyduck, bardzo dziękuję :oops:
Martini, dziękuję również za miłe słowa :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 02:20   

a ja się przyznam, że stronkę hodowli mam już od jakiegoś czasu zapisaną ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 09:22   

Nakota napisał/a:
mink, cinnamon, pearl, russian dove oraz platinum.
jesssu, jak dobrze, ze ja się już nie doszczurzam... ;(
Jak wyhodujesz oposa, to umrę :serducho: :serducho: :serducho:
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Cze 27, 2013 10:42   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


W ostatnim czasie zaistniała sytuacja, że w moim stadzie wykryto tasiemca, więc nie zamierzam ukrywać, że problemu nie ma. Biję się w pierś, bo to moja wina, jednak jeszcze do niedawna nie miałam pojęcia, że problem w ogóle istnieje. Od zawsze odrobaczałam (wewnętrznie) swoje szczury środkiem o nazwie fenbendazol zgodnie z zaleceniami lekarza wet. Popełniłam błąd uważając, że takie odrobaczanie jest wystarczające, ponieważ niedawno u jednej samiczki ze stada głównego stwierdzono obecność tasiemca karłowatego, na który ów lek nie działa. W związku z tym całe stado (razem z wtedy obecnym miotem F) zostało poddane kwarantannie i było odrobaczane aniprazolem zgodnie z zaleceniami weterynarza i kilkukrotnie kontrolowane czy leczenie przynosi oczekiwany rezultat.
Po wykryciu tasiemca u samiczki wysłałam drogą elektroniczną (via e-mail, GG) wiadomości do właścicieli z informacją o tym iż problem zaistniał i w związku z tym istnieje konieczność wykonania badań i ewentualnego odrobaczania aniprazolem. Dysponuję archiwum tych wiadomości, w razie wątpliwości mogę udostępnić screeny administracji lub osobom bezpośrednio zainteresowanym. W międzyczasie zadzwoniła do mnie Azi z pytaniem odnośnie informacji uzyskanych w lecznicy, do której obie chodzimy i w rozmowie potwierdziłam, że niestety tak, ale to u moich zwierząt stwierdzono tasiemca, o którym mówił jej weterynarz. Niestety nie na wszystkie wiadomości uzyskiwałam odpowiedzi zwrotne, ale starałam się każdemu z kim rozmawiałam wyjaśnić wszelkie wątpliwości i udzielić informacji od mojego weterynarza jak wyglądają badania i jak wygląda ewentualne odrobaczenie oraz czemu jest to konieczne (ponieważ niektórzy mieli wątpliwości). Parę dni temu wysłałam ponownie e-maile do wszystkich właścicieli szczurów ode mnie by przypomnieć im o konieczności wykonania badań na obecność pasożytów wewnętrznych.
Niestety ciężko ocenić kiedy i jak moje szczury zaraziły się tym cholerstwem, jednak ta sytuacja jest dla mnie tak samo trudna i smutna. Przykro mi, że do niej w ogóle doszło, ponieważ staram się by moim zwierzętom niczego nie zabrakło, regularnie odwiedzamy weterynarza polecanego na forum, bo zależy mi by moje zwierzęta były zdrowe i w jak najlepszej kondycji.
Cała ta sytuacja, moja matura i inne problemy w życiu osobistym sprawiły iż wycofałam się z „życia forumowego” by dopilnować leczenia zwierząt i badań kontrolnych. Zrezygnowałam również z wyprowadzenia czterech miotów, nie chcąc narażać na szwank niczyjego zdrowia.
Mam nadzieję, że ta sytuacja zwróci ludziom uwagę na problem pasożytów wewnętrznych, które można przenieść na rękach, butach tudzież z nowym członkiem stada. Niech mój smutny i przykry przykład uświadomi wszystkim, że szczury, tak jak i inne zwierzęta, podczas badań kontrolnych powinno się sprawdzać również pod tym względem.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14