Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
SunRat's
Autor Wiadomość
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 17:46   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


AngelsDream, mam nadzieję że zaoszczędzi czas przy szukaniu miotu i spowoduje że DOMKI BĘDĄ CZĘŚCIEJ W TEMACIE MIOTU PISAĆ CO SIĘ DZIEJE U SZCZURÓW OD NAS
_________________
 
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 11:19   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Po czterech latach działalności hodowli SunRat’s przyszła pora na krótkie podsumowanie.

Średnia długość życia szczura urodzonego w naszej hodowli to wciąż niewiele ponad 24 miesiące, dla samic odpowiednio ponad 28 miesięcy, a dla samców powyżej 20 miesięcy.

Mimo naszych starań większość szczurów, szczególnie po ukończeniu drugiego roku życia, ma, niestety, guzy. Oczywiście są to różne guzy, począwszy od niegroźnych gruczolaków, przez guzy przysadki, po paskudne i złośliwe nowotwory. Pora więc napisać wprost, że: mimo doboru najzdrowszych samców i wykonywania szeregu badań u szczurów przed kryciem, dziś nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że szczury z naszej hodowli zawsze będą wolne od guzów.

Okazuje się, że ponad 80% szczurów (policzone na podstawie statystyk dla własnych miotów) niestety te guzy ma, po prostu niektóre nie dożywają wieku, w którym nowotwory się pojawiają, odchodząc wcześniej na inne choroby.

Jednocześnie można też założyć, że większość szczurów przeciętnie powinna bez problemu i w dobrym zdrowiu dożyć dwóch lat, część dożyje około dwóch i pół roku, a nieliczne około trzech lat.

Jako hodowla nadal będziemy dokładać wszelkich starań, aby dzięki naszej pracy hodowlanej szczury żyły jak najdłużej i zobowiązujemy się eliminować linie najbardziej obarczone występowaniem nowotworów.

Gwarantujemy również oswojone, odpowiednio socjalizowane maluchy, oraz informowanie na bieżąco o stanie zdrowia rodzeństwa, jak i poprzednich pokoleń miotów urodzonych w naszej hodowli, co niejednokrotnie ułatwiało postawienie diagnozy w trudnych przypadkach chorobowych.

W związku ze zmieniającą się sytuacją i znacznym rozwojem dostępnych dla szczurów badań, jak również wzrostem cen usług weterynaryjnych ulega zmianie cennik szczurów z hodowli SunRat’s.

Cena za szczura z miotu rodowodowego będzie wynosić 120 złotych, a z miotu kontrolnego 90 złotych, niezależnie od odmiany szczura.

Przypominamy jednocześnie, że bezwzględnie wymagamy wykonania badań histopatologicznych w przypadku wystąpienia guza u szczura z naszej hodowli oraz minimum ogólnej sekcji po odejściu szczura z naszym przydomkiem.

W przypadku trudnej sytuacji materialnej opiekuna naszych szczurów możemy wspomóc taką osobę finansowo, by zostały wykonane badania o znaczeniu hodowlanym. Pomoc ta nie może jednak przekroczyć wartości szczura zapisanej w umowie. O każdym takim przypadku prosimy powiadamiać nas bez wyjątków przed konieczną operacją lub badaniem.
_________________
 
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 21:17   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Przypominam o § 4 punkcie 5 umowy który brzmi 5.
Cytat:
Minimum raz na 3 miesiące informować hodowcę o stanie zdrowia i rozwoju szczura i w miarę możliwości załączać zdjęcia.


Wystarczy zerknąć w tematy miotów urodzonych żeby zobaczyć że sumiennie z tego obowiązku wywiązują się tylko nieliczni :twisted:
_________________
 
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 12:28   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Mimo naszych starań po kolejnym roku dochodzę do wniosku że walka o zdrowego szczura to walka z wiatrakami. Przestaję również widzieć sens w wykonywaniu większości histopatologii guzów u szczurów które ukończyły 2 lata. W związku z tym w przypadku nowych miotów zmieniamy zasady i wymagania wobec domów które przygarną od nas szczura.

1. Szczury w wieku 1-24 miesięcy wymagamy histopatologii ewentualnych guzów i podstawowej sekcji. Jeśli ktoś zdecyduje się na kastrację samicy do ukończenia przez nią 6 miesiąca i nas o tym poinformuje a mimo to samica przed ukończeniem 2 lat będzie miała guzy zwrócimy tej osobie koszt zakupu szczurzycy.

2. Szczury w wieku 24-33 miesięcy – wymagamy podstawowej sekcji po śmierci szczura


3. Szczury w wieku powyżej 32 miesięcy – nie mamy żadnych dodatkowych wymagań.


W związku ze zmianą wymagań a co za tym idzie zmniejszeniem ewentualnych kosztów ponoszonych na konieczne badania zmieniamy i ujednolicamy cenę za szczura, a od dnia dzisiejszego niezależnie od odmiany, miotu, płci szczury z naszej hodowli kosztują 70 zł.

Informuję również że najbliższe mioty w hodowli będą silnie inbredowane, zobaczymy czy uzyskamy lepszy efekt niż przy szczurach niespokrewnionych.
_________________
 
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 30, 2015 12:49   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Czy informacje z powyższego postu są nadal aktualne?
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 01, 2016 18:40   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


czartoria, tak, nic się nie zmieniło
_________________
 
 
     
heniok 



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 2569
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 07:05   
   Zwierzątka: 15 samiczek i stado żelek


Z dniem 1.07.2016 hodowla uległa zawieszeniu.

Nie planujemy żadnych miotów, nie wiem czy jeszcze kiedyś będą małe SunRat'sy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim domkom w których mieszkały i mieszkają nasze szczury za troskę i opiekę, prosimy informujcie nas nadal co u nich słychać.
_________________
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 11:30   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


heniok, my też dziękujemy :serducho:
A ja osobiście dziękuję za każdego cudownego szczura, którego miałam od Was.
Za:
Rio
Bebopa
Pierwiosnka
Ildefonsa Konstantego
Gianicolo
Jazza Jamboree
Kleosza Kujo
Rio Zezere
Remusa
oraz za
Mati i Cielo :serducho:
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 12:33   
   Zwierzątka: ;(


Ja też wam dziękuję za wspaniałe szczurki jakie miałam od was czyli Koćku i Karolka. Dzięki wam zaczęłam przygodę ze szczurami. Niestety krótką ale uważam że jesteście cudowni dlatego też z żalem czytam info o waszym zawieszeniu. Mam nadzieję że jednak kiedyś wrócicie do hodowli.
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
monika123 



Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 359
Skąd: sosnowiec
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 21:09   
   Zwierzątka: pies


heniok, dziękuję za wspaniałą Gaję oraz za rudego wgniotka Iszę.Oczywiście o Iszy będę informować.Szkoda, że zawieszacie działalność bo szczury od Was są przeurocze i kochane.
_________________
Ze mną:
Za TM:Duduś, Dusia,Iskierka,Sonia,Tosieńka,Czoko,Wiki,Sznurówka,Gaja SR,Lusia, Isza SR, Imbir,Diler, Frodo - kocham Was aniołki
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lip 13, 2016 21:00   
   Zwierzątka: kot


oj ale inf. szkoda bardzo :(
Ciury od Was były przecudowne bardzo Wam dziękuję za wspaniałych przyjaciół jakimi byli:
Bolo,Bonzo,Kiran i Karmel i to,że dzięki Wam moja przygoda z ciurami się zaczęła :serducho:

aneczka1-13 napisał/a:
Mam nadzieję że jednak kiedyś wrócicie do hodowli.

również po cichu na to liczę ;)
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 06:49   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Dziękuję Wam za cudowne ogonki, za pomoc gdy Neska była chora i zawsze szybką odpowiedź, gdy miałam jakieś wątpliwości. :serducho:
Powodzenia :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
marcique 


Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 224
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 14:47   
   Zwierzątka: Malaria i Urtricaria


szkoda :(
dziękuję za:
Cykutę
Influenzę
Leprozję
Malarię
Ockhama i Olbersa
Uremię i Urtricarię
 
     
Pati112 



Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 66
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 19:10   

Dzięki również za dwóch wspaniałych braci Natan i Nikoś
_________________
-= Natan i Edek =-
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 09:08   

I ja dziękuję za najwspanialsze SunRatsiki na świecie: Eksia, WillyWonkę i Amorka.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11