Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:41
ODDAM MAŁE SZCZURKI DUMBO (WARSZAWA)
Autor Wiadomość
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:02   

Tak jak obiecywałam wrzucam foty. Są jeszcze malutkie ale coś już zaczyna być widać :) Z robieniem zdjęć każdemu z osobna poczekam jeszcze kilka dni.

Pozdrawiam.

Co do transportu pociągowego, muszę to jeszcze przemyśleć, wydaje mi się to cały czas dość ryzykowne.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Maja Turlej
 
     
agniczek158 
Zoolog z zamiłowania:)



Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: Gdynia / Sanok
  Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:13   
   Zwierzątka: Szczurzyce Dumbo i St. oraz Suczka Jack Russel Terrier


niektóre mają ciemne dupki czy mi się wydaje? :) śliczne są z nich kartofelki:):):)
_________________
Ze mną:
- 2 szczurzyce: Tosia (dumbo) i pani X "iksi' (standard)
- suczka Jack Russell Terrier - Flika

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10750
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:19   

jakie boskie zimowe kluseczki :mrgreen:

Maja, jak nie pasuje ci pociag to wykombinuje cos innego ;) Moze ta dziewczyna od swinek odpisze, a jak nie to zalatwie transport do Poznania (bo o to latwiej) a w ostatecznosci sama do Poznania po niego pojade ;)
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:19   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


agniczek158 napisał/a:
niektóre mają ciemne dupki czy mi się wydaje? :) śliczne są z nich kartofelki:):):)

tak :mrgreen:

jeśli tam będzie jakaś syjamska dziewczynka to być może właśnie ją wezmę (chyba że jakaś bielutka mi wpadnie w oko :> ).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:31   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Po obejrzeniu dokładnym zdjęć:

maja_t, maluchów jest co najmniej 9, prawda? (nie wiem czy nie 10, bo jeden może być całkiem "pod rodzeństwem" - takie dość duże wybrzuszenie jest pod tą gromadką)

- na moje oko wszystkie widoczne na zdjęciach będą miały sierść gładką (standard), nie wiem czemu nie ma velvetów, skoro podobno jest to cecha która powinna się uwidocznić u części maluchów po jednym rodzicu velveteen. Może to przypadek :) Mi w każdym razie to nie przeszkadza, wezmę gładką jeśli nie będzie "karbowanych" :]
- przynajmniej dwa będą syjamskie [Siamese Seal Point]. Nie wiem jak trzeci, bo jeden z tych mniej widocznych na zdjęciu też jest jakiś ciemniejszy (może będzie cały beżowy a nie syjamski?), ale może to cień a nie kolor sierści. Jeden może do tego będzie himalayan (nie jestem pewna jak się rozróżnia te dwa umaszczenia - moim zdaniem himalayanki mają czerwone oczy i są mniej wybarwione w porównaniu do syjamów, ale ja nie wiem, bo się dokładnie nie orientuję w tych kolorach. Może jakiś hodowca wspomoże? :> ).
- mam jakieś dziwne przeczucie że widoczne na zdjęciach syjamki to są samczyki, a nie samiczki :/ ech.... oby nie, bo ja chcę wziąć któregoś syjamka, a nie mogę mieć samca.

- już się nie mogę doczekać kiedy je zobaczę :mrgreen:



edit:
już wiem czym się różni ubarwienie siamese od himalayan! Dobrze mi się wydawało :) Czyli ja w domu mam na 100% samiczkę dumbo rex Himalayan Seal Point. Nigdy nie wiedziałam czy na pewno, bo te angielskie strony mi namieszały ;)
wg tej strony (której autorem jest jakiś hodowca z tego forum) http://www.happyfeet-rattery.pl/pl/colour.php

Himalayan Seal Point:
Fenotyp: biały kolor ciała z tzw. "pointami" - ciemnymi plamami koloru sephii na nosie, łapach, za uszami i przy ogonie.
Kolor brzucha biały. Oczy czerwone. Przyjmuje się, że wzorcowo himalayan powinien nie mieć znaczeń*, a ciemne obszary ciała powinny być jak największe.
*mój dopisek: czyli białych łat na przykład na brzuchu albo głowie, jak np. husky
http://www.happyfeet-ratt...himalayansp.php

Himalayan Agouti Point:
Fenotyp: biały kolor ciała z tzw. "pointami" - ciemnymi plamami koloru rozjaśnionej sephii z widocznym przetkaniem ciemniejszej barwy, jak u odmiany agouti, na nosie, łapach, za uszami i przy ogonie.
Kolor brzucha biały. Oczy czerwone. Przyjmuje się, że wzorcowo himalayan powinien nie mieć białych znaczeń, a ciemne obszary ciała powinny być jak największe. Inna nazwa: Golden Himalayan.
http://www.happyfeet-ratt...himalayanap.php

Siamese Seal Point:
Fenotyp: beżowy kolor ciała z tzw. "pointami" - ciemnymi plamami koloru sephii na nosie, łapach, za uszami i przy ogonie.
Kolor brzucha lekko beżowy. Oczy rubinowe. Przyjmuje się, że wzorcowo siamese powinien nie mieć białych znaczeń, a ciemne obszary ciała powinny być jak największe.
http://www.happyfeet-ratt...r/siamesesp.php

Siamese Agouti Point:
Fenotyp: beżowy kolor ciała z tzw. "pointami" - ciemnymi plamami koloru rozjaśnionej sephii z widocznym przetkaniem ciemniejszej barwy, jak u odmiany agouti, na nosie, łapach, za uszami i przy ogonie.
Kolor brzucha lekko beżowy. Oczy rubinowe. Przyjmuje się, że wzorcowo siamese powinien nie mieć białych znaczeń, a ciemne obszary ciała powinny być jak największe.
http://www.happyfeet-ratt...r/siameseap.php
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
Ostatnio zmieniony przez nimka Sob Gru 17, 2011 14:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:33   

nie wiem gdzie ty sie dopatrzylas ze syjamki to samce, przeciez nie widac podwozia.
 
     
agniczek158 
Zoolog z zamiłowania:)



Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 8
Skąd: Gdynia / Sanok
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:42   
   Zwierzątka: Szczurzyce Dumbo i St. oraz Suczka Jack Russel Terrier


też bym chciała taką samiczkę syjamkę..:) może akurat dwie to samiczki:) już wiem co chcę dostać pod choinkę!!!:)
_________________
Ze mną:
- 2 szczurzyce: Tosia (dumbo) i pani X "iksi' (standard)
- suczka Jack Russell Terrier - Flika

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10750
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 14:46   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


katasza napisał/a:
nie wiem gdzie ty sie dopatrzylas ze syjamki to samce, przeciez nie widac podwozia.

nie że się dopatrzyłam, tylko ja zawsze mam takie szczęście, że jak coś chcę to się wszystko psuje, czyli np. kiedy chcę konkretną samiczkę to okazuje się że to samiec :lol:
nie, nigdzie się nie dopatrzyłam, przecież widać, że nie widać :mrgreen:
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:03   

aaa, myslalam ze masz jakies magiczne zdolnosci ktore ulatwily by hodowcom zycie ;p
Ostatnio zmieniony przez Gość Sob Gru 17, 2011 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:04   

tak, 3 mają ciemniejsze dupki na pewno :)

jeżeli Katasza zorganizuje transport i płcie wydaną tak, żeby każdemu pasowało to wychodzi na to, że zostanie tylko jeden szczurek do adopcji!

6 zaklepali już dziś ostatecznie moi znajomi
1 dla nimki
1 zostaje z nami
1 dla kataszy

a co do ilości, to chyba faktycznie zapomniałam napisać, że wstępne obliczenia nie były dobre - maluchów jest 10 ! :)

pozdrawiam!
_________________
Maja Turlej
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:12   

buu ja myslalam ze jestem pierwsza chetna na samczyka a tu jak zwykle ostatnia :(
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:16   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Chyba muszę zacząć zbierać na nową klatkę, bo tyle mnie piękności do adopcji omija :twisted:
_________________
Moje ogony
 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:39   

znalazlam transport z Warszawy do Poznania. 13 stycznia musialby maluch pojechac do Bel (w-wa) a 14 jechal by z nia do Poznania i ja w Poznaniu bym go odebrala.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:42   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


To super że prawie cały miot już ma rezerwacje :-D

Chyba najlepiej teraz poczekać na dokładne określenie płci wszystkich maluchów (myślę, że jak skończą 3 tygodnie, to nie będzie już wątpliwości - ja się nawet mogę podjąć na własne ryzyko określenia płci ;) ) i dopiero wtedy ogłosić który maluch (dziewczynka czy chłopczyk) szuka domu.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2011 15:45   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


katasza napisał/a:
buu ja myslalam ze jestem pierwsza chetna na samczyka a tu jak zwykle ostatnia :(

ja nie wiem czy powyższa kolejność wymienienia chętnych nie jest przypadkowa :P

bo mi maja_t obiecała ( :> ) że samiczkę będę wybierać jako pierwsza (pierwsza się zgłosiłam - chyba? tzn. na pewno pierwsza z forum), a na "liście" powyżej jestem właściwie siódma :P
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 14