Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Czw Paź 10, 2013 17:41
ODDAM MAŁE SZCZURKI DUMBO (WARSZAWA)
Autor Wiadomość
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 12:44   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


smeg napisał/a:
Hoho, nimka, jak będziesz tak wybrzydzać, to już Ci żaden maluch nie zostanie :mrgreen: Takie dumbouche piękności rozchodzą się jak ciepłe bułeczki ;)

no toż piszę, że chcę takie jak się urodzą w tym miocie, a z wątku obok (17 klusek - jeszcze nie wiadomo jak umaszczone) raczej nie będzie takich :P

czyli: na 99,5% biorę dziewczynkę z tego wątku i zapewne będzie ona biała i dumbo :mg:
(bo łaciatego - jak już pisałam wyżej, nie chcę, wystarczy mi jedna taka w stadzie, a łaciate zostawiam dla tych co bardziej je chcą niż ja :) )


kto się tu zna na genetyce? czy z dwójki całkiem białych rodziców wyjdą tylko całkiem białe maluchy, czy jest szansa na uwidocznienie jakichś "ukrytych" genów koloru?

bo to, że będą dumbo (na 100% chyba, nie?) to wiadomo, i że dość duża szansa na to, że część będzie miała kręconą sierść (bo ojciec), to też wiadomo, ale jak z kolorem?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 12:52   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tak, 100% dumbo, niektóre velvety po tatusiu, bo to cecha dominująca jest. A kolor tak naprawdę zależy od tego, jakiego koloru są rodzice, a po zdjęciach nie tak łatwo to ocenić. Ja nie wiem, jakie kolory będą. Raczej jasne.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 12:53   

nimka ma już jedną samicznę zarezerwowaną :)

mam nadzieję, że jest tak jak mówicie i wszystkie znajdą dobry dom, bo okazało się, że źle policzyłam i jest ich 8, a nie 6 !
_________________
Maja Turlej
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 12:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


maja_t, a jaki dokładnie kolor mają rodzice? Bo oczy wyglądają na dark ruby (czyli ciemno czerwone, takie bardziej bordowe, czasami prawie aż czarne), a kolor futra na tych zdjęciach trudno ocenić trochę.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 13:37   

oczy mają ciemno czerwone, a sierść całkiem białą (bez żadnych łatek). Nie wiem jacy byli dziadkowie a to na pewno ma wpływ na wygląd maluchów ale skoro oboje rodzice są cali biali to zakładam, że małe też takie będą. Pewności jednak nie ma. Póki co cały czas są różowe.
_________________
Maja Turlej
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 12, 2011 22:15   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


a kolor oczu dark ruby jest cechą dominującą czy on się w ogóle dziedziczy razem z odmianą (czyli biały szczur o oczach dark ruby)?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:02   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


a ja podrzucę wątek do góry, bo nadal większość kruszynek szuka domu :!:

proszę się zgłaszać i rezerwować! :> :mg:


Śliczne, jasne małe dumbolki czekają na swoich właścicieli!
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Gość

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:37   

jezu, biale dumbulce! zabierzcie mnie stad!
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:48   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


ne ne :P

proszę sobie zarezerwować jednego białego dumbolka dowolnej płci (tzn. tej samej którą będzie się miało w stadzie) 8) :D
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Gość

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:52   

a idzcie zli ludzie.

a wiec... raz sie zyje, a dwa czy trzy szczury to prawie zadna roznica, nie?

prosze zarezerwowac mi jednego bialego dumbo chlopaka. mam wyslac jakas ankiete, odpowiedziec na pytania?
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 22:52   

ja tylko dodam, że skoro rodzice są z jednego sklepu czyli rozumiem że tez z jednej klatki to zapewne to siostra i brat.
miot bedzie 100% dumbo,
płeć i sierść (velvety na tym etapie mają jeszcze poskręcane wąsiki). już można ocenić już po urodzeniu. :wink:


powodzenia, maluchy na pewno będą cudne. :wink:
_________________

 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 15, 2011 23:14   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


katasza napisał/a:
prosze zarezerwowac mi jednego bialego dumbo chlopaka. mam wyslac jakas ankiete, odpowiedziec na pytania?

w pierwszym poście na 1 stronie jest mail i telefon do właścicielki szczurów-rodziców miotu, ja tylko zachęcam i apeluję :P (no i adoptuję jedną dziewczynkę z miotu).

napisz maila albo zadzwoń :) (no, nie do mnie oczywiście :mrgreen: )

edit: ach, no tak: no i jeszcze musisz wykombinować jakiś transport w Warszawy do swojego miasta ;)

maluchy będą do oddania równo za miesiąc (powinny skończyć co najmniej 5 tygodni, dopiero wtedy można je oddzielić od matki i rodzeństwa), tak orientacyjnie piszę, resztę najlepiej dogadaj z właścicielką szczurków.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Gość

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 23:27   

wiem to wszystko ;)

juz napisalam maila.

a z transportem nie bedzie problemu o ile wlascicielka zgodzi sie na przesylke PKP.
 
     
Gość

Wysłany: Czw Gru 15, 2011 23:30   

wiem to wszystko ;)

juz napisalam maila.

a z transportem nie bedzie problemu o ile wlascicielka zgodzi sie na przesylke PKP.
 
     
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Pią Gru 16, 2011 13:23   

Dziękuję za zainteresowanie :)

Tak, prawdopodobnie jest to rodzieństwo.
Katasza - niepotrzebnie pytałam, czy szczurek będzie miał towarzystwo. Co do przesyłki pkp - czy ktoś robił wcześniej coś takiego?? ja bym się chyba bała...

Pozdrawiam!
_________________
Maja Turlej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12