Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 20:35
Miot A Rotta Taivas
Autor Wiadomość
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 15:37   

Akóku odeszła 05.10.2012 z przyczyny zapaści przy wybudzaniu z narkozy iniekcyjnej. Zabieg zrobiony pod kątem obserwacji przyczyny krwawienia z dróg rodnych wykazał napuchnięty jajnik.
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 23:43   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Dziękuję unicorn za napisanie tu tego. Wciąż jakoś to do mnie nie dociera...

Vaco, całe szczęście, że kość mu się zrosła i nie przeszkadza mu to w chodzeniu, uff. Charakterologicznie to widzę jak Alonsey, indywiduum z tabliczką "proszę nie przeszkadzać" :D Alaska i Amatsuki to raczej typy, które uwielbiają być w centrum uwagi i trzeba się nimi non stop zajmować :)

A się pochwalę, choć to staroć :P
Alaska na wystawie wrześniowej we Wrocławiu uzyskała I miejsce w kategorii "Samica z najlepszym znaczeniem", natomiast Anis Anemon uzyskał II miejsce w kategorii "Najlepszy samiec sierść rex" oraz II miejsce w kategorii "Samiec z najlepszym znaczeniem". Dodatkowo Anis w towarzystwie Buffalo i Capriciossy zdobyli puchar w kategorii "Najlepsze Trio"! :mrgreen:
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 23:55   

Nakota napisał/a:
Wciąż jakoś to do mnie nie dociera...
Do mnie to jeszcze długo nie dotrze. Była maluszkiem, pewnie dlatego.

Aż mam ochotę wybrać się na jakąś wystawę. Dumam nad rodzeństwem. :D Szkoda, że wszędzie tak daleko. :(
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 00:10   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


unicorn, pewnie tak. Mi do tej pory jakoś nieswojo z tego powodu i dalej podświadomie czekam na jej zdjęcia zrobione przez Ciebie...

unicorn napisał/a:
Aż mam ochotę wybrać się na jakąś wystawę.

Bardzo dobry pomysł! :D Nawet jeśli tylko jako widz.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 09:23   

Nakota, zdjęcia jakieś tam będą na pewno, najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu albo weekend. Czekam na Kokoszkę. :)

Jak odbędzie się w Krakowie/Katowicach/Cieszynie, etc., to ja zgłaszam wszystkie szczury. :D
 
     
Sirius 


Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 239
Wysłany: Sob Paź 20, 2012 12:10   

To może ja się Aniołkiem pochwalę... :D

Otóż taki szczur, to skarb! Idealnie grzeczny, zawsze przy człowieku. Jakoś niespodziewanie zajął miejsceszvzura alfa i skończyły się jakiekolwiek kłotnie w stadzie. Tak zrownoważonego zwierzaka jeszcze nie miałam. Jest strasznie przytulaśny, jakby mógł, to cale życie spedziłby na rękach. :D
_________________
Pozdrawiamy
Elka i stadko wielogatunkowe :)
 
     
LaLuna 
szczurlover



Dołączyła: 14 Lis 2011
Posty: 295
Skąd: DGL
Wysłany: Śro Paź 31, 2012 22:30   
   Zwierzątka: TŻ i Nemi


Adzia mnie zadziwia codziennie, jak jej imię rodowodowe- Aria, tak jej charakter - zmienny. Zdecydowanie indywidualistka, koniecznie "patrz na mnie", będę łazić tam i spowrotem a ty się zastanawiaj o co mi chodzi. Częst o jest Alfą ;) ale ma wyczucie w zachowaniu, nie gubi taktu. Mój tż mówi na nią eskejpcik, bo cholera uwielbia łazic po klawiaturze. :serducho:
_________________
Na ich temat
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 22:52   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Sirius, LaLuna, dziękuję za opisy :serducho: Widzę, że Aniołek to idealna kopia jego taty pod wieloma względami, a Aria to przejęła charakterek mamusi :D Cieszy, bardzo cieszy, że jesteście z wnuczków zadowolone :)

Alaska jest bardzo podobna do Aniołka. Zawsze przybiega do człowieka, żeby się przytulić i dać wymiziać. Jedzenie jest mało ważne, trzeba człowieka dopaść i sobie podporządkować :P Alonsey to znowu typ indywidualisty - wszystko sam, wszystko na spokojnie i lepiej nie ruszaj, bo on ma swoje sprawy. Człowiek jest mu średnio do szczęścia niezbędny, ale daje się bez problemu wymiziać. Amatsuki to taka żabo-psotka. Biega, skacze, ściga się, a po dotknięciu przez rękę podskakuje jak żabka :D Mała gwiazda, która uwielbia być w centrum zainteresowania.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lis 27, 2012 00:30   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Niestety przynoszę przykre wieści. 14.11.12, dokładnie rok po urodzeniu maluszków A, odszedł ich tata - Eter. Przyczyną śmierci był wiek w połączeniu z problemami oddechowymi, które miał wcześniej - astma. Niestety przez stratę ukochanego Eterka nie byłam w stanie odpowiednio świętować urodzin maluszków... Mam nadzieję, że mi wybaczą :oops:

Także spóźnione, baardzo mocno spóźnione, wszystkiego najlepszego dla wszystkich Atek :urodziny: Żyjcie w zdrowi długo i dostatnie :serducho:
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 02:21   

Asesor Awers :serducho:


_________________


 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 09:23   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


O rany... szczurze piękności :falover: Przepadłam! :serducho:
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 11:48   

:serducho:
 
     
Willow 
zua kobieta ;p


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 120
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 17:21   
   Zwierzątka: ogoniaste stadko zagłady :D


W temacie cisza więc ja napiszę, a wieści niestety dobrych nie mam.
Trzy tygodnie temu zauważyła u Anisa zmianę zachowania (dużo spał, ciężko było go obudzić). Pojechałam więc do weta, a on zaczął robić boczkami dodatkowo. Okazało się, że osłuchowo jest czysty, a najpewniej niedomaga u niego serducho. Dostał vetmedine jednak po dwóch tygodniach mu się nie poprawiło. Pojechałam więc znowu i wetka stwierdziła, że w takim razie to napewno serce. Dostałam dodatkowo karsivan. Dziś jednak małemu się pogorszyło bo zaczął mi "miauczeć" i oddychać przez nos. Okazało się, że ma obrzęk płuc i dostał zastrzyk z Furosemidu. Mam nadzieję, że poczuje się lepiej bo niestety cały czas mi ciężko oddycha i jest mizerny. Do tego sporo schudł.
Trzy miesiące temu całe moje stado prychało, ale Anis najgorzej. Byłam u siebie u weta i okazało się, że to przeziębienie (Anis miał zaawansowane stadium) więc podawaliśmy immunoglukan-niestety po 2 tygodniach leczenia zero poprawy. Pojechałam więc do weta do Wrocławia i tam wet stwierdził, że może stado ma pasożyty i dlatego leczenie nic nie daje. Dostałam Aniprazol i po tygodniu oddałam kupy na badania-okazało się, ze wet miał rację i któryś maluch przyjechał do mnie z gratisowym tasiemcem. Dzięki temu dalsze leczenie poskutkowało i maluchy się wyleczyły. Jednak jak mi powiedział wet pasożyty mogły trwale mogły wpłynąć na organizmy szczurków i bardzo możliwe, że przez to też Anis ma już teraz problemy z sercem, które mogło zostać w jakiś sposób uszkodzone. Może to być też wada genetyczna-póki co nie wiadomo. :(

A jak się miewa reszta rodzeństwa?
_________________
Moje kluski:
Butterfly's Ginger, Kirara Shogun Rotta Taivas, Bebešina Quňka, Bebešina Toffifee, Anis Anemon Rotta Taivas, Daemonic William Blake, Fantastico Fungi Frico Rotta Taivas :serducho:

Za TM [*] Butterfly's Fisk, Booker, Buffalo Rotta Taivas, Capricossa Rotta Taivas, Dżo, Chester, Tejla, Niva, Cleo, Pixi, Gingers, Misiu :(
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 18:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Willow, to kolejne stado ze szczurami z RT, u którego stwierdzono jakieś pasożyty... I ich jedynym punktem wspólnym jest właśnie pochodzenie, chyba że ja o czymś nie wiem. Zważywszy na problemy z pasożytami w hodowlach czeskich/słowackich, ja rozmawiałabym z Nakotą. Kiedy, jak odrobaczała swoje stada, czy je badała pod tym kątem i z jakim efektem. Nie jest to na pewno zarzut miły dla hodowcy, ale obecnie poważnie zaczynam się martwić o zdrowie szczurów w różnych miastach, różnych stadach. To zaczyna wyglądać bardzo poważnie. :roll:

Pasożyty wewnętrzne bardzo często powodują choroby płuc.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Wto Cze 25, 2013 18:28   

AngelsDream, o jesu :? a o jakie najlepiej środki na robactwo poprosić weta? Asesor cały czas "charczy", odkąd przyjechał. Czasem się to uspokaja ale i tak powraca i nie brzmi to ładnie, chociaż osłuchowo jest czysty. Reszta stada też ostatnio pokichiwała bo byli przeziębieni, może to też przez pasożyty.
_________________


 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12