Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunele
Autor Wiadomość
aleksandrossa 



Dołączyła: 26 Lut 2014
Posty: 91
Skąd: Siedlce
Wysłany: Nie Maj 04, 2014 21:27   
   Zwierzątka: Bipi&Pipi


Znalezione na olx ;)
http://olx.pl/oferta/tune...html#34e0441fd4
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 21:12   

sliwkowapanna pokaźna ta Twoja klatka jak na dwóch samców :)
Widzę, że masz tą fioletową rurę z zooplusa. Jak się sprawuje? Panowie się mieszczą? Jak się ją sprząta, czy te rowki nie przeszkadzają? No i jak ją zamontowałaś do klatki aby nie spadła? :) Myślę nad jej kupnem, ale interesuje mnie jej eksploatacja :)
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Wto Cze 03, 2014 21:33   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


aniucha0711 , pracuję nad trzecim samcem, ale mój facet kręęęci nosem więc na razie sprawa stoi:P no duża dość jest, ostatnio nawet chciałam jeszcze większą za stówkę była, ale musiałam zrezygnować. jedyny jej minus(w sumie to zczepka dwóch klatek) jest głębokość...niby nadrabia wysokością+wybiegi na sporym łóżku, ale...:(

A co do rury-polecam! ogółem chciałam ją przymocować opaskami zaciskowymi, ale strasznie drogie wszędzie są te dłuuugie, niby można by zrobić dziurkę i przyczepić tymi krótkimi, które są za nawet 3zł(bo te długie to 19-25zł), ale dziur mi się robić nie chce i rura się trzyma jakoś, chyba dobrze ją wygięłam, bo w sumie w ogóle nie lata, wcześniej miałam inaczej wygiętą i tylko półka ta przy dolnej części rury ją trzymała stabilnie, bo podniosłam , że "dociskała" do sufitu dolnej klatki.
a co do mycia...niestety ogromna katorga...u mnie chłopaki upodobali sobie jedzenie w niej więc zawsze jest kupa syfu:P nawet na maxa rozprostowanie jej nie spłukuje tego, ani nawet złamanie w pół w kolanko, wlanie wody itd i potrząsanie...w sumie nie próbowałam jeszcze zanurzenia w wodzie co by namiękło, więc może przy następnym sprzątaniu spróbuję, a tak to zdecydowanie polecam, jakbym miałam miejsce drugą bym im kupiła:P
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Cze 04, 2014 21:56   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


scaliłam posty z tematu "Nasze klatki"
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Ostrygaa 


Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 4
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 13:50   
   Zwierzątka: 2 szczury, 2 psy


W klatce moich ogonów główną atrakcją są tunele/domki z butelek. Odcinam górę i dół tak że pozostaje nam plastikowa rura. Moje szczury ich nie gryzą i uwielbiają w nich spać, najlepiej ściśnięte tak że ledwo mogą się ruszyć ;] Najstarsza butelka wisi w klatce od ponad pół roku i jest w stanie idealnym ;)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 17:49   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ostrygaa, przeniosłam post do odpowiedniejszego tematu.

Tunele z butelek to fajna alternatywa dla kupnych. Warto jednak pamiętać o zabezpieczeniu ostrych brzegów np. owijając je w materiał albo oklejając taśmą izolacyjną.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Paź 12, 2014 18:05   
   Zwierzątka: ....


Ostrygaa, ja sama robiłam tunele z plastikowych butelek :) tutaj masz instrukcję jak zrobić takie tunele http://www.youtube.com/wa...Y1Iou0p96cSUUug oczywiście jest ona mojego autorstwa :)
_________________
...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 09:00   
   Zwierzątka: brak


Brzegi przeciętej butelki można też zabezpieczyć topiąc je zapalniczką ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 14:33   
   Zwierzątka: ....


smeg, właśnie w filmiku jest o tym wspomniane :)
_________________
...
 
     
żywiołek 



Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 15:31   Rury drenażowe
   Zwierzątka: 2 ogonki


Macie takie rury w klatce? U mnie sa i powiem wam że są świetne! Dzięki nim ogony mogą swobodnie przechodzić z hamaka do hamaka bez wspinania się po prętach. Nie muszą już także zeskakiwać z hamaków dzięki czemu jest bezpiecznie.
Wstawiam zdjecie mojej klatki. Co sądzicie?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Paź 13, 2014 22:08 ]
Przeniosłam do już istniejącego tematu.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Emsi, Fruzia <3
Zapraszamy: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16925
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 16:54   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


żywiołek, ale super rury! gdzie można takie zadobyć? :wink:
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
żywiołek 



Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 18:14   
   Zwierzątka: 2 ogonki


Ja akurat swoje dostałam, ale są w różnych sklepach budowlanych, np. OBI. Ponadto pełno takich rur można znaleźć tam gdzie ociepla sie budynki albo kiedy coś budują, u mnie na osiedlu jak robili jakieś remonty to też mieli te rury.
_________________
Emsi, Fruzia <3
Zapraszamy: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16925
 
     
Axisss 


Dołączyła: 31 Gru 2014
Posty: 31
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 11:34   

Witam,

Jesteśmy właśnie na etapie projektowania klatki dla dwóch szczurasów, które mają przybyć do nas około 20 stycznia. Jednym z głównych elementów Mają być konstrukcje z rur PCV (średnica 7,5cm oraz 11cm) będą najprawdopodobniej 3-4 tunele po 2-3 elementy (kolanka, trójniki itp) tak bym mogła przez wejścia sięgnąć ręką w do całości tunelu w razie potrzeby (ludzie w sklepie dziwnie patrzyli jak łączyliśmy trójniki i macaliśmy w środku :D .

Planowałam aby jedna dłuższa rurka była jako ciąg komunikacyjny między piętrami będzie więc nachylona pod kątem ok 45 stopni (trochę mniej) wiem, że to nie mount everest, ale PCV jest śliskie a nie chciałabym, żeby ogony unikały tego podejścia bo im niewygodnie i się ślizgają... jak ułatwić im wspinaczkę wewnątrz takiego elementu? myślałam o przeciągnięciu sznurka, ale oczyma wyobraźni zobaczyłam szczurzą łapkę zablokowaną między napiętym sznurkiem a rurką i mi przeszło... planujemy nawiercić dziurki wzdłuż każdego elementu, żeby było widać gdzie zwierzaki mniej więcej są, czy dziurki nawiercone na dnie będą wystarczającym oparciem?

A propos wiercenia, jakie wiertło? Bo jak otworki będą za duże to może się łapka zaklinować... 2-3mm mniej/więcej? czy robić z rurek ser szwajcarski czy nawiercić tylko kilka na element?

Drugą kwestią jest pomysł żeby rurki z wierzchu okręcić linką (tak splot co 1-1,5cm nie raz za razem - dziurki mają być widoczne ;) ) będzie przyklejona więc pod linkę łapka nie wejdzie (w środku nie miała by jak tego zrobić). Po pierwsze dało by to szczurasom fajny plac zabaw również do biegania po wierzchu/pod/po bokach rurek, po drugie da możliwość łatwego mocowania innych elementów (w planach są mosty z grubszej liny) a po trzecie jaśniejsza sizalowa linka fajnie ożywi te szare rury.
Jak widzicie taki pomysł? linka byłaby klejona nietoksycznym klejem, więc nawet jak ja ogryzą razem z klejem nie powinno być tragedii. taką owijkę można też raz na jakiś czas wymieniać jakby została zbytnio zasikana - agawa kiepsko chłonie wilgoć, więc chyba nie będzie źle.

Oczywiście w klatce planowane też hamaczki, legowisko z koszyczków, półki w drodze do nas jest też sputnik ;) jednak rurki i grube liny mają być głównymi szlakami komunikacyjnymi - niech szczurasy trenują, a nie na wygodnego po podestach ;)
_________________
Thor ZR zwany Mikrobem, Weles ZR nazwany Wirusem oraz adopciak Skrobek :D

Za TM: Impact ZR zwany Tuptusiem, Impuls ZR
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 15:10   

w tunelach dziurki zdecydowanie się przydadzą, chociażby po to by odpływały siuski w elementach poziomych / najniżej położonych miejscach
rurek mniejszych niż 11cm - nie ma co stosować - będą za wąskie dla dorosłych szczurów

sznurek na zewnątrz się nie sprawdzi - będzie zasikany
dobrze żeby wszystkie elementy były zmywalne
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Develborz 


Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 8
Wysłany: Pią Gru 28, 2018 18:20   

Axisss napisał/a:
Witam,
plac zabaw również do biegania po wierzchu/pod/po bokach rurek, po drugie da możliwość łatwego mocowania innych elementów (w planach są mosty z grubszej liny) a po trzecie jaśniejsza sizalowa linka fajnie ożywi te szare rury.
Jak widzicie taki pomysł? linka byłaby klejona nietoksycznym klejem, więc nawet jak ja ogryzą razem z klejem nie powinno być tragedii. taką owijkę można też raz na jakiś czas wymieniać jakby została zbytnio zasikana - agawa kiepsko chłonie wilgoć, więc chyba nie będzie źle.

Też myślę nad podobnym rozwiązaniem, pytanie czy taka lina sizalowa będzie odpowiednia i gdzie znaleźć taki nietoksyczny klej do jej przyklejenia?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 14