Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Tunele
Autor Wiadomość
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 13:11   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Co do cen rur PCV to wszelkie rozgałęziające się czy udziwnione są drogie tzn 10-20zl za w sumie krótki odcinek. Dużo bardziej się opłaca kupić zwykłą prostą rurę za ok 7-9zl i ją przeciąć na pół. Dobrym patentem jest nawiercenie dziur za całej powierzchni rury - od spodu aby siki i śmieci nie zostawały w rurze a od góry aby szczury się nie ślizgały, miały punkt zaczepienia pazurków szczegółnie jak rura jest powieszona po skosie.

Dodam że wczoraj Orbith stwierdził, że przegryzie taką rurę bo się nie mieścił z jednej strony a z drugiej miał za wysoko i nie wygodnie. Dobre pół godziny piłował tą rurę dopuki nie przewiesiłem mu hamaka aby miał wygodniej.:]
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 25, 2007 13:27   

słuchajcie w jakim sklepie można będzie kupić rury pcv ale przeźroczyste ?
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 13:39   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


aga, PCV nie jest przezroczyste więc w żadnym, Przezroczysty jest poliwęglan i plexi. Jeżeli chodzi o rury to tylko z plexi widziałem i zazwyczaj są dosyć drogie. Jeżeli to ma być dla szczurów to bardzo szybko będą podrapane i zmatowione. Szukać najlepiej w specjalistycznych sklepach z plexi i aluminium. Na allegro także widziałem kilka takich sklepów ale najlepiej w googlu poszukać teraz praktycznie wszyscy mają swoje strony internetowe. Znam taki jeden sklep w Warszawie ale pewnie to niewiele pomoże.
 
 
     
Tygrys 



Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 1133
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 09:48   
   Zwierzątka: Maniek - kocie diablę ;-)


woliera zamówiona jutro bedzoe u mnie. do srodka panele juz przyciete,drabinki kupione, dzis ide po koszyki, polar mama mi potnie a ja obszyje dzis wieczor na hamaki. gdzie mozna zakupic rury pcv?
_________________
Za TM: ogoniaste - Andrzej ['], Norris['], Speedy ['], Chuck['], Reynevan ['], Effendi Rat's Troop ['], Samson['], Hodari ['], Remi ['], Smirnoff Rat's Troop[']
Tofik - pierwszy mój osobisty pies [']
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 09:51   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja kupowałam za grosze w sklepie z hydrauliką - czyli w takim z kiblami i zlewami :lol1:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 10:05   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Są też w OBI i Liroy Merlin (czy jak tam się to pisze).
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 10:14   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
Palatina, Leroy Merlin ;)


Ja kupowałam koło siebie, mam sklep pod domem, więc nie jeździłam po marketach ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 10:18   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Layla napisał/a:
Palatina, Leroy Merlin ;)

Byłam blisko :wink:
Ja zwinęłam kilka rur hydraulicznych (+ jedną taką, co to miała być rynną - brązowa, ładniusia) ojcu z budowy domku na działce :P
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 11:00   
   Zwierzątka: Zoo


A ja ostatnio wsadziłam dziewczynom opakowanie po wielkim kakao z Lidla (850g), odcięłam tylko dno, wypaliłam dziurki (baaardzo łatwo w porównaniu z pcv) i gotowe :) Dziewczynom bardzo się podoba, a że rura jest półprzejrzysta to mam pewność, że nie wsadzę żadnej z klatką pod prysznic ;)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
Ostatnio zmieniony przez Ratata Czw Sie 02, 2007 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 11:08   

w leroyu i w obi sa drogie- kolo 10 zeta za najprostszy trojnik. mysle ze sklep z kiblami moze byc lepsza opcja.
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 11:10   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja kupowałam takie dość krótkie za 3, 80 :shock: W sklepie z kiblami.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 11:10   
   Zwierzątka: Zoo


A 10 zł to dużo :shock: ? Ja w sklepie z kiblami widziałam najzwyklejsze po 40 - 50 zł, myślałam że te za dychę w OBI to okazja była :damagewall:
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 11:50   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Z tymi rurami to jest tak, że im bardziej skomplikowana tym droższa. Do tego zwykła prosta rura długości 30cm i 100cm różni się chyba o złotówkę i podobnie jak te rozgałęzione kosztuje koło 10zl, więc najtaniej kupić jak najdłuższą rurę i pociąć ją na mniejsze kawałki. Ja z metrowej robię 4 rury dla maluchów w sumie wychodzi po 2zl z kawałkiem za sztukę :] Jeśli chodzi o robienie dziur to nie polecam wypalania bo śmierdzi i jest dosyć męczące, dużo łatwiej i skuteczniej jest wywiercić dziury wiertarką.
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 11:55   
   Zwierzątka: Zoo


Asaurus, ja wiem, tylko jeszcze trzeba tę wiertarkę mieć :oops:
Szukam wszędzie za to tych białych harmonijkowych rur i nigdzie znaleźć nie mogę :/
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 16:03   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Co do takich harmonijkowych rur to widziałem w większych hipermarketach budowlanych tylko nie w dziale hydraulicznym [tam gdzie są szare kanalizacyjne] a w elektrycznym [mniejsze średnice] i wentylacyjnym [większe]. W sumie nigdy takich nie zamontowałem chłopakom bo wydaje mi się, że ciężko będzie je dobrze wyczyścić.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11