Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Okłady ze skrzypu polnego
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 19:18   

adzia19923, tu też przekleję swoją radę: idź na forum http://fancyratsforum.co.uk/ i dowiedz się o jakiegoś innego szczurzego weta ze swojej okolicy.
Dość chaotycznie opisujesz przypadłość swojego szczura i mówiąc szczerze nie wiele z tego rozumiem
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 22:54   

Próbować zawsze można, ale ja jednak podchodzę to takich "rewelacji" bardzo sceptycznie. W siłę ziół oczywiście wierzę, z resztą rośliny leczą człowieka nie od dziś, jednak dzisiejsza wiedza onkologiczna jasno i wyraźnie mówi o procesach kancerogenezy oraz mechanizmach jej hamowania.

adzia19923, błagam, nie kończ każdego zdania wykrzyknikiem! Od tego są kropki! :roll:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 10, 2012 23:06   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


adzia19923, ja już też się gubię w tym wszystkim trochę... A czy weterynarz nie powiedział Ci przypadkiem, że to nowotwór niezłośliwy? I już nie wiem, jaka była ta kuracja podjęta przez weta?
_________________
think big, start small
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 10:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


adzia19923, a nie da się zoperować nowotworu?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 15:59   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Nie pisałam o tym jak weterynarz podejmował leczenia.

Layla, Wg niego nie chce ryzykować z tego wzglęgu, że mógłby szczur się niewybudzić z narkozy. Ja również jestem tego zdania.
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 16:41   
   Zwierzątka: brak


A w jakim jest wieku? U młodego szczura nie powinno być problemu z wybudzeniem się, jeśli wet nie jest pewny, to idź do lepszego.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 17:40   

adzia19923, większość z nas operowała swoje swoje szczury, często w podeszłym wieku. Przy odpowiednio doświadczonym weterynarzu, naprawdę jest to bezpieczne. Jeśli ten konkretny weterynarz boi się podjąć zabiegu, warto udać się do innego.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 15:35   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


chciałabym coś sprostować w kwestii tego tematu, bo jest bardzo mylący dla czytelnika.
pracując w lecznicy widziałam już wiele guzów: zarówno gruczolaki, gruczolakoraki jak i rozrosty gruczołowe listwy mlecznej. każde z tych schorzeń objawia się dość podobnie, ale w efekcie jest inne w leczeniu i rokowaniach.
gruczolaki są najczęściej występującymi guzami, zalecane jest wtedy jak najszybsze usunięcie + kastracja samicy. może pojawić się zarówno jeden jak i kilka takich guzów. często natomiast pojawiają się wtórnie po np ciąży urojonej. niekastrowane samice lub takie z nadczynnością (np podejrzeniem guza) przysadki zaczynają mieć w sutkach mleko, które z czasem ropieje i niekiedy, nawet pomimo leczenia, pojawia się tam już guz.
gruczolakoraki jako takie występują rzadziej niż gruczolaki, przynajmniej z mojej obserwacji wyglądało to często tak, że pojawiał się jeden (nierzadko malutki i twardy) w listwie mlecznej, był usunięty, a ew przerzuty pojawiały się już wewnątrz ciała. jest nowotworem złośliwym.
rozrost gruczołu natomiast występuje właśnie w przypadku ciąży urojonej. często pojawia się nagle, zbiera się tam mleko, które z czasem ropieje. przybiega wtedy przerażony właściciel - dzień wcześniej tego nie było! i jest to bardzo prawdopodobne.
jednym z takich przypadków była moja Plamka. niekastrowana, 1,5 roczna samica, u której pewnego razu z dnia na dzień na szyi pojawił się gigantyczny guz, większy od jej głowy. okazało się, że była tam masa mleka i ropy. dostała całą gamę leków: antybiotyk, lek przeciwbólowy+przeciwzapalny oraz leki hamujące mlekotok. z czasem guz się zmniejszył, wszystko się zredukowało po zejściu stanu zapalnego i Plamka była gotowa do zabiegu. bardzo długo z tym walczyłyśmy, pojawiało się w następnych sutkach. najprawdopodobniej miała ona właśnie guza przysadki (nie wykonywałam sekcji, także nie mogę powiedzieć na pewno, ale wszystko wyglądało książkowo).

zatem wracając do konkretnego szczurka: nie można określić "na oko" tego, że to nowotwór złośliwy. w tym celu potrzebne jest badanie histopatologiczne. owszem, lekarz może określić, że coś co usunął jest "brzydkie", ale najgorzej wyglądają często właśnie rozrosty gruczołowe, bo podciekają ropą i mlekiem, tworzą się takie charakterystyczne "zbiorniczki".
praktycznie z całą pewnością mogę powiedzieć, że to co przydarzyło się szczurkowi starcatcher nie było wyleczonym nowotworem złośliwym, bo zwyczajnie nie ma medycznie takiej możliwości. nie mówiąc już o tym, że ilość ropy, martwica w postaci strupka na wznowie rzekomego guza sugeruje raczej rozrosty gruczołowe w efekcie jakiejś nadprodukcji hormonalnej aniżeli nowotwór złośliwy.
niemniej przyznam, że problemy z pojawianiem się mleka, ropy oraz guzów u szczurzyc niestety dość często kończą się eutanazją lub śmiercią. ropa zatruwa takiego zwierzaka, może prowadzić do sepsy. niekiedy leki nie działają i pomimo najszczerszych starań przychodzi moment kiedy nic więcej nie da się zrobić. jest to jeden z powodów dla których wczesna sterylizacja jest świetną profilaktyką.

w kwestii sensu stosowania takich okładów ze skrzypu polnego radziłabym poradzić się lekarza weterynarii. z tego co udało mi się przeczytać wydaje mi się, że nie zaszkodzi, a może pomóc, ponieważ wykazuje m.in. właściwości przeciwzapalne oraz uszczelniające naczynia krwionośne.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11