Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: karola
Nie Lis 13, 2011 19:42
Czy u szczurów występuje ciąża urojona ?
Autor Wiadomość
Wredna 


Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Kłodzko
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 19:18   Czy u szczurów występuje ciąża urojona ?

Miesiąc temu moja szczurzyca przez nieuwagę zostala dopuszczona do szczura.
Nabrała na wadze, zaczęła robić gniazdo itp.
Wydaje mi się ze ma ciąże urojoną co powinnam zrobić?

[ Komentarz dodany przez: karola: Nie Lis 13, 2011 19:45 ]
Przeniosłam do właściwego działu. Proszę, przeglądaj uważnie forum i jeśli chcesz zadać pytanie zrób to w odpowiednim dziale.
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 19:24   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Wredna napisał/a:
zostala dopuszczona do szczura.


Jeśli została dopuszczona do samca to jest w ciąży i raczej normalnej, a nie urojonej.

Równy miesiąc temu? To lepiej ją zaprowadź do weterynarza, jeśli do tej pory nie urodziła. Jeśli nie, to spodziewaj się lada dzień małych. No chyba, że się wchłonęły, jakimś sposobem.

W jakim jest szczura wieku?




PS: Urojona ciąża występuje u każdej samicy ssaka, o ile mi się wydaje. U kobiet też.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wredna 


Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Kłodzko
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 19:34   

Ma ok 10 miesięcy. Ale własnie wydaje mi się ze nie jest bo sprawdzałam i nie czuć szczurków, nie ma tez powiększonych sutków. A co oznacza ze się wchłonęły czy to groźne?
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 19:56   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Hm... Jeśli nie ma powiększonych sutków to nie sądzę aby w ciąży urojonej była. Nie jestem fachowcem, ale wydaje mi się, że gdyby nawet była powinna mieć powiększone sutki. U suk występuje laktacja, mimo że nie mają w macicy szczeniaków.

Możliwe, że Twoja szczura przybrała na wadze i gniazdo układa, bo zima idzie :o

Wchłonięcie osesków? Nic groźnego. Są w brzuchu, a potem ich nie ma. Czasem się zdarza, ze organizm matki "zjada" płody. Nic groźnego :)

Na przypadek lepiej idź do weterynarza aby mógł ją obejrzeć :)

I przede wszystkim znajdź dla swojej szczury koleżankę, bo na pewno jej smutno w pojedynkę. Szczurki trzyma się przynajmniej w dwójkę, bo inaczej są nieszczęśliwe :P

Może, daj jeszcze zdjęcie brzucha szczurci, to się zobaczy czy faktycznie nie jest w ciąży.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wredna 


Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Kłodzko
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 20:08   

Ma kolezanki nawet dwie wiec sie nie nudzi :P a co do gniazda to nigdy go nie robiły zawsze jak im coś dawałam do domku to zaraz to wyrzucały :]
Dzięki za odpowiedz :)
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 21:12   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Cytat:
Ma kolezanki nawet dwie wiec sie nie nudzi :P


To pięknie :)

Ale mimo wszystko jeszcze pójdź do weta :P

Polecam się :wink:
_________________
Moje ogony
 
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:27   Krycie samicy jako rozwiązanie problemu z ciążą urojoną
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Ostatnio zauważyłam dziwne zachowanie u Rewizji (szczurzycy mojej), weterynarka powiedziała, że jest w urojonej ciąży. Więc miałam dwa wyjścia do wyboru - sterylizację, albo dopuszczenie jej do samca. wybrałam to drugie. Dzisiaj koleżanka "pożyczyła" mi jej szczurka Blunta, ale Rewizja go atakowała, i nie dopuszczała go do siebie.
Dlatego mam pytanie -czy to normalne? mam dalej próbować go do niej dopuścić, czy znaleść innego samca?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
PUNX NOT DE(A)D!
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Wrz 23, 2012 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:31   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Demon, skąd takie metody?!

Samca oddziel od samiczki i nie próbuj więcej ich ponownego parowania. Jeśli umiałaś wejść na forum, żeby napisać swój post, na pewno potrafisz też przeczytać to, co jest na forum zawarte w temacie rozmnażania szczurów o kompletnie nieznanym pochodzeniu, bez jakiegokolwiek przygotowania.

Dodam także, że prawdopodobnie samiczka nie jest w ciąży urojonej, jedynie odreagowuje samotność. Szczury to zwierzęta stadne i powinny mieć towarzystwo swojego gatunku, tej samej płci.

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1755
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12064
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1521

Podane przeze mnie tematy to Twoja lektura obowiązkowa na już.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Nie Wrz 23, 2012 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:35   
   Zwierzątka: brak


Ja jeszcze dodam - zmień weterynarza. Ta pani, do której chodzisz, najwyraźniej kompletnie nie ma pojęcia o szczurach. http://forum.szczury.biz/viewforum.php?f=62 - tutaj możesz znaleźć polecanych wetów, nie każdy od psów i kotów będzie znał się też na gryzoniach.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:35   

Demon, to bardzo, bardzo zły pomysł dopuścić do niej samca. Nie próbuj więcej łączyć ją z samcem i nie szukaj dla niej kolejnego. Potencjalne komplikacje wynikające z miotu po dwóch szczurach o nieznanym zapleczu genetycznym, przerastają jakiekolwiek korzyści.

Podrzucam kilka pytań, ku rozwadze:

Po czym Twoja weterynarz wywnioskowała, że samiczka ma ciążę urojoną? W jakim wieku jest Twoja samiczka?
Czy jesteś w stanie znaleźć domy dla nawet 20 szczurów? Czy wiesz jaka ilość szczurów cały czas szuka domów i nie może ich znaleźć?
Czy jesteś w stanie podołać sytuacji, gdy samica umrze w wyniku komplikacji związanych z ciążą?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:36   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Spokojnie, spokojnie. Szłam za zaleceniami weterynarki. Kazała znaleść samca i go dopuścić. A forum zdążyłam przejrzeć. Tylko nie bylo nic na temat ciąży urojonej, więc pomyślałam, że może to być jakiś wyjątek :)
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Demon, zdecydowanie zmień weterynarza.

Czy możesz opisać zachowanie swojej samiczki? Bo przecież ta ciąża urojona na jakiejś podstawie została zdiagnozowana.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:39   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Tak, znalazłam domy dla młodych. Weterynarka wywnioskowała to po jej ostatnim zachowaniu (wicie gniazda, nabrzmiały brzuch). Ma pół roku pełne teraz :)
Przepraszam, szłam tylko za zaleceniami weterynarki
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
Demon 


Dołączyła: 23 Wrz 2012
Posty: 9
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:40   
   Zwierzątka: Rewizja(Szczurzyca)


Zgarniała materiały do zrobienia gniazda, była nieufna, więcej jadła plus nabrzmialy brzuszek (:
_________________
PUNX NOT DE(A)D!
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 23, 2012 18:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Demon, osobiście, gdyby to była moja szczurzyca, zrobiłabym tak:

- znalazłabym i zaadoptowała dla niej na forum koleżankę na już (pod warunkiem posiadania dość dużej klatki, ew. załatwiłabym klatkę);
- w trakcie dopinania formalności adopcyjnych zabrałabym małą do dobrego, znającego się na gryzoniach weterynarza;
- jeśli nie byłoby przeciwwskazań, łączyłabym małe zgodnie "ze sztuką";

Dodam także, że kastracja samiczek, choć jest obarczona ryzykiem typowym dla operacji, jest polecana ze względu na ograniczenie możliwości wystąpienia guzów hormonozależnych oraz schorzeń typu: krwiomacicze, ropomacicze i innych. Pod rozwagę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 16