Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 19:55
[Miot] Labinki z akcji listopadowej'11
Autor Wiadomość
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 12:14   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Kiba, oj :(
oby wszystko było dobrze!

Cieszę się, że ten rzut nadal się jakoś ma :)
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 12:50   

Oj, biedactwo... Kiba, jeśli nie możesz chwilowo dołączyć nowych szczurów, to w razie czego mogę przechować Biankę w towarzystwie mojej Chmurki - mam bardzo przyjacielsko nastawione szczury, więc nie powinno być z tym kłopotu. (tylko nie wiem, skąd jesteś)
 
     
Kiba 
Mały Książę



Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: ex machina
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 12:56   

Nienna napisał/a:
Oj, biedactwo... Kiba, jeśli nie możesz chwilowo dołączyć nowych szczurów, to w razie czego mogę przechować Biankę w towarzystwie mojej Chmurki - mam bardzo przyjacielsko nastawione szczury, więc nie powinno być z tym kłopotu. (tylko nie wiem, skąd jesteś)


Zastanawiałam się nad tym już dawno, ale stwierdziłam że zmiana miejsca byłaby dla niej tylko dodatkowym stresem... szczury jej nie onieśmielają, ale obcych ludzi i miejsc się boi. Póki co próbujemy ją zajmować razem z psem i będę ją obserwować, jeśli zrobiłaby się osowiała albo zaczęła znowu chorować, to myślę że warto by było spróbować, zwłaszcza że też jest bardzo kontaktowa. Więc dziękuję za propozycję i będę o niej pamiętać :wink: Z dojazdem nie byłoby problemu w razie czego, jestem z Bemowa.
_________________
There is no sin except stupidity.

Enneagramowa 5w4 (Obserwator/Obrazoburca).
 
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 13:24   

Kiba, mieszkam na Woli, więc blisko Ciebie. Rozumiem Twoje obawy, bo dla 1,5 rocznego szczurka taka zmiana może być też stresem, no i na pewno nie masz ochoty się z nią rozstawać (mi by było ciężko)... Jednak sądząc po mojej Chmurce to pewnie nie będzie jej łatwo samej, Chmurka tak bardzo lubi inne szczury... Tak więc chętnie pomogę. (Obecnie mam 5 szczurów, wszystkie są bardzo łagodne. Mam jedną wolną klatkę, której używam do łączeń i jako chorobówkę, to może pomóc w aklimatyzacji. No i miałaby białego kumpla = Chmurkę.) Jakby co to daj znać.
 
     
Kiba 
Mały Książę



Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: ex machina
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 15:48   

Nienna napisał/a:
Kiba, mieszkam na Woli, więc blisko Ciebie. Rozumiem Twoje obawy, bo dla 1,5 rocznego szczurka taka zmiana może być też stresem, no i na pewno nie masz ochoty się z nią rozstawać (mi by było ciężko)... Jednak sądząc po mojej Chmurce to pewnie nie będzie jej łatwo samej, Chmurka tak bardzo lubi inne szczury... Tak więc chętnie pomogę. (Obecnie mam 5 szczurów, wszystkie są bardzo łagodne. Mam jedną wolną klatkę, której używam do łączeń i jako chorobówkę, to może pomóc w aklimatyzacji. No i miałaby białego kumpla = Chmurkę.) Jakby co to daj znać.


Wczoraj uśpiłam jednego szczura, nie bardzo mi obecnie pasuje rozstawanie się z drugim... :wink: Nie wątpię że miałaby dobre warunki, ale narazie zobacze jak sobie radzi z tą sytuacją. Póki co wtuliła się między mnie i psa jak oglądaliśmy telewizje, jest kochana jak zawsze, tylko widać że troche jej nieswojo nagle samej w klatce.
_________________
There is no sin except stupidity.

Enneagramowa 5w4 (Obserwator/Obrazoburca).
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 15:58   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kiba, a przygarnięcie jej koleżanki nie wchodzi w grę? 1,5roczny szczur potrzebujeszczurzego przyjaciela.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 16:22   

Kiba, współczuję :( Też bym nie chciała oddawać swojego szczurka :( Ale mmarcioszka dobrze mówi, Bianka potrzebuje towarzystwa... Kiedyś miałam taką sytuację - miałam wtedy 2 szczury (siostry). Jedna zmarła. Druga zrobiła się tak osowiała, że mimo że w ekspresowym tempie załatwiłam jej towarzystwo, mocno podupadła na zdrowiu i nigdy już nie powróciła do pełni sił... Od tego czasu mam zasadę, że zawsze mam co najmniej 3 szczury, a najlepiej jeszcze więcej ;) Rozejrzyj się w dziale Mioty Urodzone, może są jakieś wolne szczurki?

Trzymaj się... :glaszcze:
 
     
Kiba 
Mały Książę



Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: ex machina
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 16:24   

mmarcioszka napisał/a:
Kiba, a przygarnięcie jej koleżanki nie wchodzi w grę? 1,5roczny szczur potrzebujeszczurzego przyjaciela.


Właśnie nie bardzo... przynajmniej nie w tej chwili, tzn. na pewno nie w ciągu następnych dwóch-trzech miesięcy. Kiedyś miałam czwórkę, potem mi się zaczęła sypać sytuacja finansowa. Trzy ostatnie dni były dla mnie największym wydatkiem od roku, póki co mam jeszcze odłożoną kasę dla małej, w razie gdyby znowu zaczęła chorować, ale nie wiem czy sobie poradzę z dwójką, a nawet jeśli bym próbowała... z wyżej wymienionej przyczyny rodzice się nie zgadzają.
_________________
There is no sin except stupidity.

Enneagramowa 5w4 (Obserwator/Obrazoburca).
 
 
     
Kiba 
Mały Książę



Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: ex machina
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 16:32   

Nienna napisał/a:
Kiba, współczuję :( Też bym nie chciała oddawać swojego szczurka :( Ale mmarcioszka dobrze mówi, Bianka potrzebuje towarzystwa... Kiedyś miałam taką sytuację - miałam wtedy 2 szczury (siostry). Jedna zmarła. Druga zrobiła się tak osowiała, że mimo że w ekspresowym tempie załatwiłam jej towarzystwo, mocno podupadła na zdrowiu i nigdy już nie powróciła do pełni sił... Od tego czasu mam zasadę, że zawsze mam co najmniej 3 szczury, a najlepiej jeszcze więcej ;) Rozejrzyj się w dziale Mioty Urodzone, może są jakieś wolne szczurki?

Trzymaj się... :glaszcze:


... Słuchaj, czy istnieje opcja, że wzięłabyś ją do siebie na stałe? Jak mówiłam, absolutnie nie mam możliwości zapewnić jej towarzystwa, a z tego co mówicie... to chyba najlepsze wyjście. Rozważałam to już ponad rok temu i najbardziej mi zależało na tym, żeby była w przyjaznym towarzystwie, a do tego też masz labinkę, więc wiesz jak trzeba na nie chuchać i dmuchać... i mogłabym ją też czasem zobaczyć. Jeśli to za duże obciążenie, rozumiem, ale po prostu... próbuję szukać jakiegoś wyjścia z tej sytuacji, bo nie chcę żeby przeze mnie cierpiała.

ed: double post... widać, że już nie myślę.
_________________
There is no sin except stupidity.

Enneagramowa 5w4 (Obserwator/Obrazoburca).
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 16:44   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Kiba, oddanie jej to trudna decyzja, ale dla niej pewnie najlepsza w takiej sytuacji :glaszcze:
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 16:59   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Kiba, Nienna mieszka w Warszawie. Jak się dogadacie, będziesz może mogła ją widywać :) chciałabym, żeby Bianka znalazła dobry domek, bo brak towarzystwa to wg mnie większy stres dla niej niż zmiana zamieszkania.
W ogóle to sorry, że nie oferuję towarzystwa Ligusia, ale raz, że mam full+2 nadprogramowe, a dwa, że dla Bianki Warszawa będzie lepszym miejscem. No i moje szczury nie są tak przyjazne.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 17:00   

Kiba, tak, jak najbardziej. Jutro cały dzień jesteśmy poza domem, ale możemy się umówić na niedzielę. Nie ma też problemu, abyś do nas wpadała i odwiedzała Biankę - Bemowo i Wola są blisko :) A wyobrażam się, jak trudna musi być dla Ciebie ta decyzja. Napiszę zaraz priva.
 
     
Kiba 
Mały Książę



Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: ex machina
Wysłany: Pią Maj 24, 2013 17:03   

Mao napisał/a:
Kiba, Nienna mieszka w Warszawie. Jak się dogadacie, będziesz może mogła ją widywać :) chciałabym, żeby Bianka znalazła dobry domek, bo brak towarzystwa to wg mnie większy stres dla niej niż zmiana zamieszkania.
W ogóle to sorry, że nie oferuję towarzystwa Ligusia, ale raz, że mam full+2 nadprogramowe, a dwa, że dla Bianki Warszawa będzie lepszym miejscem. No i moje szczury nie są tak przyjazne.


Nie tylko w Warszawie, ale w sąsiedniej dzielnicy :wink: I domyśliłam się, inaczej od razu bym do Ciebie podbijała.

Patrząc na nią, też mi się teraz wydaje że to byłby dla niej większy stres... po prostu pewnie jeszcze przeze mnie przemawia wczorajsze.

Ed: No i, prawie bezproblemowo, Bianka znalazła się w nowym domu... ;) Od razu odżyła.
_________________
There is no sin except stupidity.

Enneagramowa 5w4 (Obserwator/Obrazoburca).
 
 
     
Nienna 



Dołączyła: 18 Sty 2009
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 26, 2013 22:23   

Hej Kiba, przepraszam za fatalną jakość zdjęcia (słabe oświetlenie), ale jak zobaczyłam taki obrazek, to po prostu musiałam go uwiecznić. Oto wszystkie moje szczury w pełnej okazałości, Bianka jest zaznaczona strzałką :D Jak widzisz siedzi koło Airy ;)



Edit: kolejne zdjęcie, z nieco szalonym balansem bieli. Teraz już ciężko rzec, który biały szczur jest który :D Aldy prawie nie widać, jest wciśnięta w sam kąt za/pod Bianką.

 
     
Kiba 
Mały Książę



Dołączyła: 06 Maj 2009
Posty: 106
Skąd: ex machina
Wysłany: Pon Maj 27, 2013 02:31   

Wygląda jak jej marzenie :wink:
_________________
There is no sin except stupidity.

Enneagramowa 5w4 (Obserwator/Obrazoburca).
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13