Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczurawianie rodziny/przechodniow/znajomych
Autor Wiadomość
landrynka 



Dołączyła: 29 Gru 2007
Posty: 584
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 16:58   

1 mama: szczury lubi. tylko ostatnio nie chce ich nosić bo ją bardzo podrapały.
2 babcia: trochę się boi, ale czasem jak na nią wejdą to nic sie nie dzieje. ostatnio jest podejrzenie, że jest uczulona, więc kontaktów zaprzestano.
3 moja kuzynka: na początku bała się ich zębów( traumatyczne przeżycia z krwiożerczym chomikiem) ale teraz sama chce. problem w tym, że jednego, ale powoli jej to wyperswadowuję.
4 ludzie u weta:
standardowe, czy one mieszkają w klatce?, co jedzą?, z ciekawszych: czy je się myje? a i raz zostały pomylone z kociakami :roll: .
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 27, 2008 10:47   

Ludzie, którzy nie za bardzo są w temacie zawsze zadają takie pytania :P Mojego kolegi, który ma dredy, zawsze pytano czy je myje, a on odpowiadał "nie, piorę w pralce" :lol: Tylko, że w przypadku szczurków to lepiej grzecznie odpowiadać coby ludzi do tych zwierzątek nie zrażać :P
 
     
Dory 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 849
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 10:36   

Droga Misiu :) ,
Po pierwsze szczury to zwierzęta stadne, więc nie jeden, a 2 tej samej płci. Poza tym, jeśli nie masz poparcia rodziców, to jak wyobrażasz sobie utrzymanie zwierzaków? Trzeba mieć klatkę i akcesoria, pokarm (i to też nie byle jaki) oraz ściółkę. A co jeśli zachoruje? Będziesz gotowa wyłożyć jednorazowo nawet kilkaset złotych?
Mówisz, że mieszkacie w 1 pokoju. Szczury to stworzenia nocne i nawet jeśli Ty zniesiesz ich zabawy, to rodzice niekoniecznie.
A co z kotem? Zrozumiałam, że ma być łowny. Szczurki powinny mieć dużo ruchu. Czy to nie byłoby zbyt niebezpieczne?
Lepiej, żeby najpierw zadać sobie wszystkie te pytania, a dopiero potem opracowywać strategię urabiania rodziców :wink:
_________________
Jej Tłustość
 
 
     
martussia 



Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 09:56   
   Zwierzątka: dwie dumbo panienki za TM :(


witajcie:D
ale jestem zła wrr.
zawsze chciałam miec fretkę, ale po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że to chyba nie jest zwierzę dla mnie z wielu powodów.
Zauroczylam się szczurem kolegi.. no tak mi się spodobał.. w przeszlosci miałam królika, chomiki, kosztaniczki więc mam pojęcie o zwierzątkach najchętniej bym zoo w domu zrobiła.
ale główny PROBLEM, rodzice!
tatus moj ukochany stwierdził, ze bede mogła cos miec jak zdam mature i sie dostane na studia. a wyniki są dopiero za dwa miesiące ;( nie chcę tyle czekac ;( ;(
jeszcze nie zaczęłam rozmowy na temat szczurków gdyż musze miec jakies mocne argumenty.
kiedys kiedys jak spytałam czy mogę miec szczura to powiedzieli , że nie bo sama się bede brzydziła go dotknąc- co jest oczywiscie NIE prawdą.
pod koniec maja chcę zaadoptowac dwie kruszynki z forum szczury.org , ale jak przekonac rodzicow?
dom mam duzy, swoj pokoj takze, odpowiedzialnosc jest..
_________________
Im bardziej poznaję ludzi tym bardziej kocham zwierzęta!
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 10:13   

martussia napisał/a:
tatus moj ukochany stwierdził, ze bede mogła cos miec jak zdam mature i sie dostane na studia. a wyniki są dopiero za dwa miesiące


Nie wiem w czym problem, skoro tato się zgodził? A dwa miesiące to naprawdę nie dużo. Jeśli poczekasz, to pokażesz tacie, że szanujesz jego zdanie, co z pewnością będzie tylko pomocne. Jeśli postawisz na swoim i postawisz go przed faktem dokonanym, bo jesteś niecierpliwa, to będzie na Twoją niekorzyść. Zauważ, że ludzie, którzy rezerwują szczurki z hodowli z planowanych miotów też muszą czekać dwa miesiące albo i dłużej. Ale chyba warto :wink:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
martussia 



Dołączyła: 06 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:27   
   Zwierzątka: dwie dumbo panienki za TM :(


bo za dwa miesiące jak wezmę szczurki to akurat będą wakacje i bedzie znowu gadanie że wyjeżdżam i zostawiam im zwierzaka a dopiero co wzięłam :evil:
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 11:42   

A jak weźmiesz wcześniej to nie wyjedziesz? Też będziesz musiała je zostawić i też będzie gadanie.
W przypadku wyjazdu nie gadanie jest problemem, tylko opieka nad szczurkami.
Poza tym, może weź je po swoim wyjeździe? Nie będzie gadania, a ty będziesz miała więcej czasu na oswajanie i budowanie relacji.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 22:13   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


No tak rodzinka to problem. U mnie mąż pełni rolę stopera, nie dopuszcza do zrobienia zoo z domu :wink: . Najpierw zgodził się na jednego szczurka, a po dwóch tygodniach dał się przekonać, że Rodney musi mieć kumpla. Ale to wcale nie znaczy, że pokochał szczurki. Toleruje je po prostu. Cały czas powtarza, że najchętniej to by je w pułapce widział :lol: . Wiem, że krzywdy im nie zrobi, ale też i nie polubi. A inni ludzie od razu bleeee robią, jak dowiadują się, że mam szczurki.
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 00:31   

Moi rodzice może nie pokochali szczurów, ale dzięki śp. Tequili bardzo się do nich przekonali. Poza mną tylko siostra od czasu do czasu je pogłaszcze, ale nawet ona nie weźmie ich na ręce dobrowolnie. Tata nawet niedawno się przyznał, że nie odważy się wziąć ogoniastych do ręki ("bo te ogony"), woli na nie popatrzeć. Za to karmić kochają wszyscy :D

Moja ciotka, u której musiałam raz zostawić Tequilkę na 2 tyg. za szczurzastymi nigdy nie przepadała (ale szczura upasła :P ). Za to moje dwa huskolce nawet pogłaskała O_o Tequila była albinosem, może dlatego wzbudzała większą niechęć.

Znajomi reagują różnie. Niektórzy chętnie podejmują temat szczurów, nawet dowiedziałam się, że parę osób miało kiedyś ogona. Część moich koleżanek wzdryga się na dźwięk słowa "szczur", ale niejedna z nich powiedziała mi, że podziwia mnie za to, że trzymam ciury w domu :D

Na ulicy spotkałam się jak dotąd z samymi pozytywnymi reakcjami. Widok osoby z dwoma ogonami na rękach wzbudza zainteresowanie ;)
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:33   

A ja jestem ciekawa jaka jest zależność między płcią człowieka, a jego zamiłowaniem do szczurów. No bo na forum, jakby nie patrzeć, aktywne są głównie kobiety. Wśród moich znajomych, którzy mnie odwiedzają, szczurami interesują się (tj. podchodzą do klatki, chcą potrzymać i pogłaskać) raczej dziewczyny. Panowie są bardziej zdystansowani.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 11:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


babyduck, tu na forum może faktycznie tak jest, ale np. u nas to mój mężczyzna jest bardziej zakręcony na ich punkcie, mimo, że nie pisze na forum. To on mnie namówił na szczury i to on mi kilka naznosił do domu :] Jeśli chodzi o znajomych, to jest różnie, ale raczej to babki się brzydzą a panowie chcą wziąć na ręce, i dowiedzieć się czegoś o nich ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
satanka666 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1848
Skąd: Chrz.
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 12:01   
   Zwierzątka: pies, kot


Layla napisał/a:
ale raczej to babki się brzydzą a panowie chcą wziąć na ręce, i dowiedzieć się czegoś o nich

to u mnie, babki się brzydzą [chociaż nie wszystkie], a panowie mówią, że z chęcią by wyrzucili przez okno.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 12:02   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


satanka666 napisał/a:
że z chęcią by wyrzucili przez okno.

Tacy co tak mówią, nie są zapraszani do mojego domu ;) Ja nie wymagam, żeby wszyscy je kochali, ale ludzi, którzy nie lubią zwierząt, nie umiem polubić, serio.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 16:55   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Ja mam tak samo.
Generalnie jak chodzę z moimi na spacer to nikt nic nie mówi i jakoś mało widzę twarzy wyrażających obrzydzenie bądź złość na widok szczurków. Większość ludzi albo patrzy życzliwie na szczurka, albo dziwnie na mnie. Dziś tylko jak wracałam szłam, to jakaś klientka w moim wieku puściła mi specjalnie za plecami tekst "O Boże, szczur!", a jej kolega tak się zaczął głośno śmiać, że najchętniej bym wróciła i mu zamknęła twarz na wieki. Już nie za to, że się smieje ze mnie i szczurka, ale za to, że ma głupi smiech i jeszcze ogłusza nim mnie i mojego zwierzaka. Nienawidzę takich ludzi.
Moje koleżanki z klasy na wieść, iż sprowadzam do domu szczury:
"O Boże, szczury będziesz miała?! O Boże, jak będziesz miała to weź się nie zbliżaj do mnie" etc, etc. Tak. Z kolei po zobaczeniu owych straszliwych bestii widzę diametralnie zmieniony wyraz twarzy i słyszę, że ciurki są słodkie. Śmieję się i mówię, że "takie były wstrętne". Usprawiedliwienie koleżanek: "A bo ja myślałam, że ty takie z piwnicy chcesz mieć". Ktoś skomentuje? XD
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
yoshi 



Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 904
Skąd: krakow
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 17:43   

oj ja sie takich rzeczy naprzezywalam chodzac po rynku ze szczurem ze wohohoh, bardzo zeczliwych i negatywnych.

Raz przezylam szok bo pani naprawde przezemnie przeszla na druga strone ulicy! No juz przesada, zrozumiem ze ktos ucieka tak przed psem, ale szczurem <drapdrap>

najfajniej bylo, opowiadalam kiedys hehehe, jak wloska rodzina zachwycona "wyrwala" mi z rak Floyda i zdjecia sobie robila :lol1:

prawda jest jedna jak ktos nieczuje tego czegos do zwierzat to nigdy nie zrozumie ;)
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Mushroom, Alcest , Maja, łysy Pink, Floyd, Bąbel, Niunia, Niunia II, Emilka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 11