Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzaki dla psów - czy podawać i jakie?
Autor Wiadomość
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 15:30   

no właśnie, czytałam o tym, z czego robione są krokodylki, ale zastanawiają mnie świńskie uszy i gryzaki zrobione z kości i skóry zwierzęcej. Czy to jest zdrowe?

Ps.: Krokodylka już nie ma, wczoraj Orson całego zjadł chyba, wyglądał na bardzo zadowolonego, jak go dziamgał.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 15:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nev!, wszystko może być zdrowe lub niezdrowe - w zależności jaką podasz ilość i z jaką częstotliwością.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 15:29   
   Zwierzątka: ogony


nev! napisał/a:
Czy to jest zdrowe?

Mnie wetka powiedziała, że zdrowe (mowa była o uszach).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:44   

Dostalam od Nisi prezent w postaci solidnego, swinskiego ucha(dziekuje).

Chlopcom smakowalo :twisted: .
Pozostalo tylko wspomnienie. :P (choc przyznaje ze troszke sie z nim nameczyli, zanim zniknelo).

Tak wiec moge z czystym sumieniem polecic jako smakolyk i swietna zabawke.
 
     
Gość

Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 10:57   

Tyle ze tw uszy sa i suszone i wedzone i wapniowane. Ktore najlepsze?
 
     
Belial
[Usunięty]

Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 16:18   

i śmierdziuchy i takie bez zapachu :P ja dawałam to 2 ;)
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 18:06   
   Zwierzątka: kotka Puma


Matylda, na logikę (moją) to suszone chyba :)
 
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 18:44   

ale wędzone to pewnie smaczniejsze.

Ale na logikę suszone faktycznie...

(jutro zakupie inne krokodyle i krokodylo podobne smakołyki i zdam relację z tego, jak im smakowały.)
 
     
Gość

Wysłany: Nie Kwi 22, 2007 18:50   

Moim krokodylki smakowaly ale tylko te ciemno bezowe.
Suszone wlasnie ma moj pies, zaraz mu jakies podprowadze :D
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 09, 2007 12:24   

kupiłam wczoraj moim gryzoniom smakołyki właśnie. I sprawdziłam jak szczury reagują na różne rodzaje ich.

Krokodyle jak zwykle, tyle że wszystkie kolory - kochane krokodyle, gryźć i dziamgać :D
Pedigree Denta Stix - w każdym razie podobne do tego, kupowałam na sztuki w Pupilu na Rynku w Chrzanowie - no to im bardzo smakowało, tylko nie jestem pewna, czy można im to dawać częściej niż raz w tygodniu :? ja probowałam i moim zdaniem ma to smak mięsa, i smrodek który zwierzaki kochają.
Podobne do Denta Stix - tylko w kształcie walca pustego w środku - wielkość podobna, ale twardsze - też zjadły ze smakiem, ale już jakby mniejszą satysfakcją niż te Denta Stixy. bardziej to sobie wyrywały i kradły niż jadły. ja próbowałam i mają mniejszą intensywność mięsa w smaku.
Kość z prasowanej skóry brązowa - powąchały ale nie zwróciły wcale na to uwagi. Dałam psu, pies dopiero po dłuższej chwili się nią zajął, ja próbowałam i muszę przyznać, że niespecjalna w smaku.
Kość z prasowanej skóry zawinięta biała, delikatniejsza i bardziej miękka od poprzedniej. to Muniek nadgryzł, chwilę nosił, ale w końcu zlekceważył. W smaku - jeszcze bardziej nijaka od tej brązowej, tamta brązowa miała chociaż jakiś smak... (tu dośw. własne) nie wiem jak pies na to zareaguje.


EDIT: Matylda, właśnie te beżowe krokodyle są jakby to powiedzieć... nie wiem. moje też najbardziej na nie się rzucają, ale zielonego i czerwonego tez jedzą z radością.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 09, 2007 12:30   

nev!, ja bym tych dental w ogóle nie dawała. W końcu nie dość, że są skrojone pod kątem żebów, to jeszcze psich. A to zupełnie co innego niż szczurze zęby, które pewnie maja zupełnie inne potrzeby, pomijając już fakt oczywisty, a mianowicie, że szczurom zębów czyścić, odkamieniać nie trzeba. Ja bym nie ryzykowała.
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 09, 2007 12:36   

wiesz, ja to kupiłam pod względem "zobaczymy co im zasmakuje" no i widzę że smakuje... sądzę, że te gryzaki w stylu Dental nie różnią się za bardzo między sobą składem. Zastanawiam się nad paskami suszonego mięsa dla psów - to odtłuszczone suszone mięso - i to bez konserwantów.

Dziś idę do zoologicznego i zobaczymy co moją uwagę przykuje...

BTW: coś z tymi denta jest, bo fajnie się je gryzie. Coś jak substancje uzależniające w Whiskas dla kotów... aż chce się je gryźć.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Maj 09, 2007 12:36   
   Zwierzątka: kotka Puma


Ucho suszone (takie białe) - nie chciały tego wziąć, tylko tak śmiesznie mlaskały :P z obrzydzeniem :P Pies zjadł z radością ;)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 09, 2007 12:50   

nev! napisał/a:
coś z tymi denta jest, bo fajnie się je gryzie. Coś jak substancje uzależniające w Whiskas dla kotów... aż chce się je gryźć.
No to chyba tym bardziej należy ich unikać :shock:
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 09, 2007 14:55   

no właśnie, to mnie też niepokoi...

jak sądzicie? Co to takiego jest? Ta uzależniająca substancja?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 11