Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gryzaki dla psów - czy podawać i jakie?
Autor Wiadomość
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 18:29   
   Zwierzątka: kotka Puma


sachma, raski to nie jest to samo co krokodylki, to jest z firmy pedigree. a szczoteczki do zębów to jak najbardziej to samo co krokodylki, moje małpy dziś dostały po jednej malutkiej szczoteczce na próbę - szamkają :) są też jeże, fajne :mrgreen:
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Sty 02, 2007 23:43   

falka, ja takich rzeczy psa nie kupuje... moje jedza mieso i mieso i mieso... nic innego nie rusza nawet po kilku dniach glodowki... wiec moge nie wiedziec o co chodzi :P
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 11:53   
   Zwierzątka: kotka Puma


Off-Topic:
sachma, ja nawet nie mam psa :mrgreen:


paskudy zjadły szczoteczki i wołają "jeeeeeeeeeszcze!!!" :P
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 03, 2007 13:29   

falka, a jak ich zęby? :mrgreen:
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 16:06   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Moje ogoniaste uwielbiaja krokodylki (wyjatkiem jest jedynie Sputek, który nie lubi! :shock: )
Najbardziej smaczny wg nich jest krokodylek/szczoteczka/jezyk o najciemniejszym kolorze (taki rudo-pomarańczowy - nie wiem, z czym jest), potem naturalny, a najmniej im smakuje zielony.

Z uszami świń nigdy nie próbowałam i chyba nie spróbuję (moje szczury musza mi wybaczyć). Szkoda mi świnek (nie jem miesa, a psy i szczury jedza u mnie tylko to, co z drobiem).
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 17:10   
   Zwierzątka: ogony


PALATINA napisał/a:
aki rudo-pomarańczowy - nie wiem, z czym jest

Mnie to wyglada, jakby był z karotką. A ten zielony - ze szpinakiem.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Sty 03, 2007 19:49   
   Zwierzątka: kotka Puma


Viss napisał/a:
falka, a jak ich zęby? :mrgreen:


czyste :mrgreen:

te zielone to podobno z chlorofilem - u mnie na razie nie zauważyłam preferencji, oprócz takich, że Oczko zjadła 0,5 a Skrętka 1,5 ;)
 
 
     
Gość

Wysłany: Śro Sty 03, 2007 20:48   

kupilam dzisiaj moim paskuda 2 krokodylki (zielonego i tego rudego) i szczoteczke bezowa. Pies tez dostal krokodyla, ale wiekszego :wink:
Narazie najbardziej posmakowal Matyldzie i Fionie.
 
     
Nika 



Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 22:27   
   Zwierzątka: pitbull 4 life


Czy te zielone szczoteczki dla psów, to może Greenisy? Orientuje się ktoś?
Chętnie kupie moim ogonom... :)
 
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 23:01   

Nika napisał/a:
Czy te zielone szczoteczki dla psów, to może Greenisy? Orientuje się ktoś?
Chętnie kupie moim ogonom...

yyy... jesli to te greenisy to odradzam - tak samo psom jak i szczurom.

http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4041
 
     
Nika 



Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 23:16   
   Zwierzątka: pitbull 4 life


Gato napisał/a:
Nika napisał/a:
Czy te zielone szczoteczki dla psów, to może Greenisy? Orientuje się ktoś?
Chętnie kupie moim ogonom...

yyy... jesli to te greenisy to odradzam - tak samo psom jak i szczurom.

http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?t=4041

:shock: ło maj gad....

W takim razie znacie nazwę tych zielonych szczoteczek co podajecie ogonom?
Mam nadzieję, że piszczecie o czymś innym... niż o Greenisach.
_________________
Lilu & Sowa
 
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 23:33   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Oż kurcze :shock: ...

Nika, najlepiej kup im coś naturalnego (np. wędzone ucho, ogon albo coś w ten deseń), przynajmniej wiadomo z czego to się składa i nie zaszkodzi.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Izabela 
zwierzomaniaczka


Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 610
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 08:35   
   Zwierzątka: ogonki, smok


A ja to dzielę przez 5. Tzn. nie wpadam w panikę. Przeczytaliście cały wątek do końca ? Jeśli nie, to przeczytajcie, jeśli tak, to zauważcie, że wszystkie argumenty są niejednoznaczne. Po pierwsze - skład produktu jest znany. Po drugie - szczur to nie pies i trawi składaniki pochodzenia roślinnego (nie wnikając nota bene w to, w jakim stopniu trawi je pies, bo to nie to furum :wink: ). Po trzecie szczur nie odgryzie wielkiego kawałka i nie połknie w całości - sposób jedzenia przez szczura jest diametralnie inny. Reasumując: decyzja, czy podawać szczurom tego typu przysmaki należy do każdego z osobna - ale dotyczy ona nie tylko tego jednego greenis, ale wszystkich tego typu produktów - bo argumenty użyte w tej dyskusji można przenieść do każdego psiego przysmaku.
_________________
u nas legwan Bazyli ; 2 ogonki z Merchowego Pola (Aayla i Ylesia) oraz Paja, Tea, Milka, Ashna, Dela, Nita, Navi, Ktosio, Misia, Gabi, (Celia i Chanel) of Anahata
TM:Gucia, Fela, Mela, Jaga, Vani, Buba (Erato of Zirrael), Blusia (Kiara Rat's Troop), Bonita, Kiva (Electra of Zirrael), Tola, Tanita of Zirrael, Kola, Estelka Merchowe Pole, Klarysa, Elwirka MP, Edgar MP, Rolfik Rattery Rattonia, Jadzia MP, Enya MP, Klemens, Jula MP, Geminia MP, Pela Baltic Rats, Gotika MP, Felisia MP, Karina, Irenka MP, Inka MP, Pola MP, Petra MP, Żytnie Ziarko of Smeagolie, Selonia MP, Zubejda of Smeagolie, Korina, Stefek [*][*] [*]
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 10:34   
   Zwierzątka: ogony


Chciałam podkreślic najważniejsze myśli z wypowiedzi Izabeli:
Izabela napisał/a:
szczur to nie pies i trawi składaniki pochodzenia roślinnego

Pomijając fakt, że szczur jest jednym z nielicznych zwierzątek domowych, które mogą jeść wszystko - doniczki kwiatków, ziemię, okładki książek - i NIC im nie jest. Trzeba tylko zwracać uwage, aby przy okazji zbyt dużo chemii nie jadły (zwłaszcza tej odkładajacej się w organizmie).
Izabela napisał/a:
Po trzecie szczur nie odgryzie wielkiego kawałka i nie połknie w całości - sposób jedzenia przez szczura jest diametralnie inny.

Znowu, szczur należy do tych zwierzątek, które jedzą tylko tyle, ile aktualnie im potrzeba. Jesli np. kupujecie produkty Zuzali i tam przeczytacie "podać 3 listki tygodniowo" to pamiętajcie, iż takie dawkowanie jest dla królików, które pożrą wszystko bez opamiętania (a potem mają kłopoty z żołądkiem). Natomiast szczurom mozna dać dużo, a one i tak będą jadły w ograniczonych ilościach. Podobnie wydaje mi się, że psy też żrą bez opamiętania.

Ja podaję te gryzaki moim od ponad roku i jakoś nie widzę, aby miały sensacje (a przeciez gdyby gryzoń miał je mieć, to by pojawiły się one szybciej). Doświadczenia Brytyjczyków (z fancy-rats) też wskazują na brak szkodliwości tych gryzaków u szczurów.

Natomiast te wędzonki.... Owszem, można, ale pamiętajcie, że w dymie stosowanym do wędzenia też mogą być metale ciężkie (choć nie w takiej ilości jak w rybkach). Zależy to od uzytego do palenia materiału.

Szczur to jeden z niewielu zwierzaków, któremu te gryzaki mozna podawać. Ale juz przy psach, kotach, królikach, świnkach, szynszylach - bym się zastanowiła i poradziła lekarza.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pią Sty 12, 2007 10:43   
   Zwierzątka: kotka Puma


Nisia napisał/a:
Znowu, szczur należy do tych zwierzątek, które jedzą tylko tyle, ile aktualnie im potrzeba. Jesli np. kupujecie produkty Zuzali i tam przeczytacie "podać 3 listki tygodniowo" to pamiętajcie, iż takie dawkowanie jest dla królików, które pożrą wszystko bez opamiętania (a potem mają kłopoty z żołądkiem). Natomiast szczurom mozna dać dużo, a one i tak będą jadły w ograniczonych ilościach. Podobnie wydaje mi się, że psy też żrą bez opamiętania.


Dokładnie tak moje robią z Herbal Petsem. Lubią brokuły i gruszkę, ale jak wsypałam tego za dużo do karmy, tyle że codziennie pojawia się w misce, to już nie jedzą. Tak samo przejadły im się Ringi Ringi zielone.


A co do gryzaków - popieram Izę i Nisię. Niektóre argumenty na tamtym forum to po prostu porażka - "pietruszka nie jest rośliną" :mrgreen: Trzeba do takich nowinek podchodzić sceptycznie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11