Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EpKee
Czw Lis 24, 2011 14:07
Planowany miot N Happy Feet - Athame + Cherubin
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Paź 19, 2011 21:00   Planowany miot N Happy Feet - Athame + Cherubin
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Miot N

Planowana data krycia - 11.2011
Planowana data narodzin - 11/12.2011
Planowana data odbioru malców - 12.2011/01.2012

Athame Happy Feet x Cherubin Wo de Shu

(dumbo, standard, blue burmese, self) x (standard, standard, cinnamon, irish)



spodziewamy się:
kolor - black, agouti, american blue, american blue agouti
uszy - standard
sierść - standard
znaczenia - self, irish

cena szczurka - około 70zł
metryka
lista chętnych


uwagi na temat miotu:
Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia będzie minimum 8 chętnych
Miot odbędzie się, jeżeli do momentu krycia nie będzie żadnych problemów zdrowotnych u przyszłych rodziców
Hodowca nie gwarantuje, że samica zajdzie w ciążę - nie mamy na to za dużego wpływu ;)
Hodowca nie gwarantuje, że malce urodzą się w takich odmianach, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich chętnych - na to mamy jeszcze mniejszy wpływ ;)

Athame ma bardzo dobry charakter. Jak dla mnie wzorcowy. Tak wyważonego szczura jeszcze nie spotkałam. Jest bardzo opanowana, a jednocześnie aktywna i ciekawska. Uwielbia iskać inne szczury. Nigdy nie widziałam jej (jak już przestała być dzieckiem) kotłującej się z innymi szczurami, ale nie jest gdzieś w ogonku hierarchii, a wręcz przeciwnie. W moim stadzie obecnie nie widzę alfy, ale możliwe, że alfa jest niewidoczna (Ina i Athame zachowaniem i charakterem na alfy pasują). Przy sprzeczkach z innymi szczurami po prostu staje na łapach tylnych, kładzie im łapkę na nosie i jest spokój.
W kontaktach międzyludzkich jest mocno promiziasta. Brana na ręce nie ma problemu z trzymaniem do góry brzuszkiem, po prostu leży i patrzy, co człowiek z nią zrobi. Bardzo rzadko się wyrywa i to tylko wtedy, gdy już jest mocno zniecierpliwiona.
Czasem tylko, jak coś idzie mocno nie po jej myśli, "kreseczkuje" - czyli zamienia oczka w wąskie szparki i jest wtedy taka... mocno zdecydowana. Ciężko mi to opisać.

Cherubin to już ponad roczny samiec o spokojnym i wyważonym charakterze. Jest gdzieś pośrodku hierarchii, nie było i nie ma z nim żadnych problemów.
Za udostępnienie samca dziękuję hodowli Emerald Moon, a szczególnie jednej z jej właścicielek - Marcie.

Oboje przyszli rodzice są w doskonałej formie fizycznej.

Ze względu na mój obecny stan. Miot odchowają w Warszawie członkowie SHSRP - Emilka i Robert (hodowla SunRat's), za co z całego serca im dziękuję.

Chętni proszeni są o wypełnienie ankiety http://www.happyfeet-rattery.pl/files/Ankieta.doc i odesłanie jej na adres hodowlahf@gmail.com . Mile widziane kilka słów od siebie ;)

Bardzo proszę o zapoznanie się z:
http://www.happyfeet-rattery.pl/pl/litters.php
http://shsr.szczury.biz/viewtopic.php?t=1084
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
Ostatnio zmieniony przez Azi Sob Lis 05, 2011 07:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 15:07   
   Zwierzątka: brak


Pytanie może nie za bardzo na temat, ale chciałam sprawdzić długość życia przodków miotu, a w metryce nie ma podanych dat ich śmierci. Dlaczego? ;) Nie ma takiego wymagania i nie podaje się ich w rodowodach?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 15:39   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


smeg, to są dane, które się umieszcza w rodowodzie - wiadomo, że w chwili wystawiania szczur żyje, a za rok już go nie będzie, więc tylko niekiedy hodowcy te dane uzupełniają. Leto i Fiona żyją i mają się dobrze. Leto ma w tej chwili ponad 2 lata.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:08   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


quagmire napisał/a:
wiadomo, że w chwili wystawiania szczur żyje, a za rok już go nie będzie, więc tylko niekiedy hodowcy te dane uzupełniają

Uważam, że to żadne wytłumaczenie. Na chwilę obecną nie żyje Calligula MS, Lopushok MV i Yumiko Beris, a że są to bliscy przodkowie miotu to hodowca powinien umieścić datę ich zgonu w metryce.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:49   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nakota, Ty, zresztą tak samo jak zagraniczni hodowcy, w ogóle nie umieszczasz w metrykach informacji o długości życia, czy zdrowotności, więc Twoje oburzenie jest... zastanawiające, jakbyś co najmniej chciała coś udowodnić :)

smeg, absolutnie nie ma takiego wymagania i to polscy hodowcy zaczęli umieszczać zarówno daty śmierci jak i przyczyny śmierci przodków. Jednakże są to dane jedynie fakultatywne - czyli dobrowolne, niewymagane.

Z tym jest sporo roboty, najważniejsze jest stworzenie metryki - czyli wykazu przodów, dane fakultatywne uzupełni się w miarę możliwości - szczególnie chodzi tu o posiadanie czasu.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:57   

Americany... a ja mam do przyszłych wakacji szlaban, psiakrew. :|
_________________
Gryfnioki
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 17:57   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Azi, to nie jest oburzenie :wink: Uważam, że skoro takie informacje już umieszczacie w swoich metrykach to powinny być one na bieżąco uzupełnianie. W moich metrykach nie umieszczam dat zgonu (bo nie mam gdzie), ale to nie oznacza, że nie wiem kiedy i na co dany szczur umarł :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 18:13   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nakota napisał/a:
ale to nie oznacza, że nie wiem kiedy i na co dany szczur umarł
o każdym szczurze w rodowodzie danego miotu jesteś w stanie to powiedzieć? ;) Chociaż może i jesteś, w końcu w tych metrykach są tylko trzy pokolenia, a nie cztery jak w polskich.

Nakota napisał/a:
są to bliscy przodkowie miotu to hodowca powinien umieścić datę ich zgonu w metryce
Słońce, ależ to jest jawne oburzenie, sugerujące, jakbym nie dopełniała powinności hodowcy lub co najmniej łamała ogólny światopogląd :)

tym bardziej, że w większości przypadków, szczególnie przy szczurach importowanych, nie ustali się przyczyny i daty zgonu, ponieważ: hodowla przestała istnieć, hodowla może i istnieje, ale hodowca nie odpisuje, samiec był z prywatnych rąk i nie wiadomo co się z nim dzieje/stało itp, itd.

Cerro, nie łam się, mam nadzieję (a przynajmniej ku temu dążę), że do przyszłych wakacji już amerykańców będzie w Polsce więcej ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 21, 2011 19:50   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Azi napisał/a:
o każdym szczurze w rodowodzie danego miotu jesteś w stanie to powiedzieć?

Tak, ponieważ znam swoją linię i na bieżąco ją monitoruję :wink:

Azi napisał/a:
Słońce, ależ to jest jawne oburzenie, sugerujące, jakbym nie dopełniała powinności hodowcy lub co najmniej łamała ogólny światopogląd

Nie :) Chodziło mi o zwrócenie faktu, że skoro już hodowca umieszcza takie informacje to w trakcie pisania metryki powinien je zweryfikować. A skoro nie może ich zweryfikować to niech po prostu ich nie umieszcza, bo to tylko wprowadza w błąd :wink:
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 22, 2011 09:09   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Informuję, że są potwierdzeni chętni na 8 maluszków, także miot do skutku dojdzie ;)

Informuję tez, że jak wszystko się dopnie, to DoraAngie przewiezie Athame do Torunia już w przyszłą sobotę :D Za co jestem jej ogromnie wdzięczna! :*

Nakota, ale tam nie ma informacji takich :) jest tylko o Bikminie, bo akurat robiąc metrykę rozmawiałam z Roth, więc na bieżąco wpisałam głównie dla mojego info. Info na temat długości życia się pojawi - ja tam lubię ujawniać fakty od razy, a nie na pytanie - ale będzie JEDYNIE w metryce, do spojrzenia, w rodowodzie jej nie będzie wszak wpis jest tylko ważny na dany czas, potem nikt sobie samodzielnie w rodowodzie nie dopisze. Zresztą, częściowo zapewne z tych powodów też w zagranicznych rodowodach nie ma takiego info.

Ok, dla mnie EOT wpisywania dat w metrykę, chyba, że ktoś z innych zainteresowanych ma pytanie.

Nakota napisał/a:
Tak, ponieważ znam swoją linię
Spokojnie, do tego, żeby ją nazywać "swoją" jeszcze nieco czasu ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Cerro 
gdzie nogi poniosą



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 154
Skąd: Kato
Wysłany: Pon Paź 24, 2011 19:51   

Azi, nie ukrywam, że mam nadzieję załapać się na następne pokolenie :twisted:
_________________
Gryfnioki
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 10:54   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


no i pojechała maleńka dzisiaj do Torunia ;(

nie wiem, czy to te głupie moje hormony, czy rzeczywiście dla mnie to tak szczególny szczur, ale mokra i słona ciecz leciała strumieniem z okolic moich oczu w drodze z dworca :(

a że jeszcze Muffinka razem z mamusią pojechała, to już w ogóle :(

Marta, opiekuj się tam moimi dziewczynkami...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 29, 2011 17:10   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Azi, waryjatko :*
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Kla.kier 



Dołączyła: 19 Sty 2010
Posty: 116
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 11:38   
   Zwierzątka: Aktualnie tylko psia, Ozzik :)


Azi, rozumiem doskonale!

Trzymam kciuki za randki i maluszki : )
_________________
W :serducho: Kana, Liza, Vaki, Danio, Brzetysław, Hjuki

4lapki.blogspot.com
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 18:46   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


Azi napisał/a:
czy rzeczywiście dla mnie to tak szczególny szczur



Uhuhuhu, większego komplementu, nawet w przypuszczeniu, przeczytac nie mogłam. :)
Dumnam z Małej strasznie, niech się ładnie starają. : )
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 12