Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na długie życie?
Autor Wiadomość
sofor 



Dołączyła: 08 Lut 2015
Posty: 16
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Cze 15, 2015 23:45   Sposoby na długie życie?

Czy istnieją jakieś sposoby na długie w zdrowiu życie naszych podopiecznych? Szczurze Receptury czy Owoce. Słyszeliście o takowych? Czytałam jakiś czas temu o owocu, który znikomym cudem wyleczył ze szczurzego raka. Taką o to opowieść wyczytałam chyba nawet w jednym z tematów tutejszego forum.
A mojej małej dziewczynce już nawet antybiotyk Onidox nie pomaga...
Jak żyć...:-(
_________________
Ze mną: Panda [8.02.15] Cocco [6.03.15] Smoła [21.07.15]
 
     
bolek 



Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 433
Skąd: Torun
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 03:15   
   Zwierzątka: szczury, pies


Ja czytałem, że podawanie szczurom awokado wydłuża a życie, wiec ja swoim daje awokado co dwa tygodnie
_________________
Ze mna: Bolek (ur. 10.09.2014) Lolek (ur. 16.12.2014) Bilbo (ur. listopad 2014)
Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16993
 
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto Cze 16, 2015 11:51   

Gdyby były zbadane rzeczy, którymi można przedłużyć życie naszych szczurów na pewno byłyby powszechnie znane. Ja osobiście o takich nie słyszałam.
Niewątpliwie przedłużyć życie można odpowiednią i zdrową dietą, ograniczając stres do minimum, zapewniając czystość i odpowiednie warunki życia oraz reagowanie na każdą zmianę zachowania szczurów i zapewnić regularną i profesjonalną opiekę weterynaryjną.
Można też kupować szczury w polecanych hodowlach rodowodowych. Wtedy kupujemy szczura z papierami i są dużo większe szanse, że zwierzak nie odejdzie nam przedwcześnie.

ort.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Wto Cze 16, 2015 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Śro Kwi 05, 2017 06:53   

Również słyszałam, że awokado wydłuża życie, jednak nie można go podawać zbyt często. Poza tym, im lepsze warunki życia, tym mniej możliwości zachorowania, więc dłuższe życie :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Kwi 05, 2017 13:09   
   Zwierzątka: brak


Z mojego doświadczenia (kilkadziesiąt szczurów) wynika, że najdłużej żyją szczury nieprzekarmiane ;) Czyli podstawa to zdrowa dieta, ograniczona ilość pożywienia i niedopuszczanie do nadwagi/otyłości.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 07, 2017 23:13   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


A u mnie wychodzi zupełnie odwrotnie. Wszystkie, które nie dożyły 2 lat, były szczupłe, najdłużej żyły (i żyją) grubaski*/**. Te, które już odeszły, nie miały chorób będących pochodnymi otyłości, trzy z grubasek - idealnie zdrowe serca. Miały nowotwory płuc albo inne badziewia w klatce piersiowej. Dlatego wcale nie uważam, że szczupłość to jakaś recepta na długie życie. Nie mam bladego pojęcia, od czego to zależy, że coś zabija młodego, niby zdrowego ogona, a drugi jak moja najstarsza, żyje ponad 3 lata, z czego połowę tego czasu przewlekle chory, ale nic sobie z tego nie robi.

*nie chcę zostać źle zrozumiana, wiadomo, że lepiej, zdrowiej i wygodniej być szczupłym niż grubym, a przy szczurzych obciążeniach na zdrowiu prawidłowa dieta to konieczność, ale po prostu nie widzę zależności ani w jedną ani w drugą stronę.

**nie przekarmiam szczurów, o ich dietę dbam jak głupia, kastruję wszystkie profilaktycznie w młodym wieku, ale niektóre z nich tę prewencję przypłacają otyłością.
_________________
Tika, Elżbietka, Lucyna, Anuszka

Za TM: Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia
 
 
     
FaerielDeVille 
Quendi



Dołączyła: 05 Mar 2012
Posty: 603
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 06:50   
   Zwierzątka: -


Megi_82, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że twoje szczury to zbyt mała grupa by uznać to jakkolwiek za statystykę? ;)
_________________
 
     
Megi_82 
Zeszczurowana


Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 72
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 18:03   
   Zwierzątka: 6 szczurzych babeczek i 1 facecik


Oczywiście, że tak, natomiast zauważ, że odnosiłam się do konkretnej wypowiedzi. Nikt z nas nie ma grupy szczurów na tyle reprezentatywnej, żeby wyciągać wnioski, i nawet nie o ich liczbę chodzi. Chodzi mi tylko o to, że nasze szczury odchodzą zwykle z powodu chorób, i na większość z nich nasz wpływ jest żaden, więc coś takiego jak "co zapewni długie życie" to zawiłe rozważania, ale nic takiego nie istnieje, obawiam się.
_________________
Tika, Elżbietka, Lucyna, Anuszka

Za TM: Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13