Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur laboratoryjny
Autor Wiadomość
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:25   

Layla napisał/a:
I składam także skargę na zachowanie klauduski, która bardzo napastliwie "zachęca" do usypiania szczurów, czym może zwyczajnie zaszczuć i przerazić nową użytkowniczkę forum.


dokładnie tak.

było nie brać kilkudziesięciu albinosów, albo było wziąć ich tyle, ilu jest się samemu w stanie zapewnić dom u siebie - a nie teraz najeżdżać na cały świat, że ośmiela się wydawać inne szczury do adopcji, bo przecież tyle albinosów z laba szuka domu.

Cytat:
Decha, jeśli tak sobie dajesz radę ze znajdowaniem domów, to zostań naszym stałym dt. mało masz szczurów na dziale adopcyjnym? pomóż szukać im domów. bardzo chętnie wprowadzimy cię w świat ratowania szczurów.


takie teksty w wykonaniu klaskuski są poniżej wszelkiego poziomu. analogicznie mówię - klauduska, tak sobie świetnie radzisz z wyciąganiem albinosów z laba, to trzymaj sobie te 55 szczurów we własnym mieszkaniu i nie zabieraj potencjalnych domów innym szczurom w potrzebie. a skoro jest tyle szczurów do adopcji, to labiki trzeba było uśpić. 3 na pewno prędzej znalazłyby domy niż 55.

edit:
babyduck napisał/a:
Mi również niesmaczne wydaje się sugerowanie, że 6 maluchów, które zostały uśpione zabierają miejsce innym szczurom, w tym 55 labikom. bo to może ich nie należało ratować na siłę, żeby zabierały miejsce tym wpadkowcom i ich właścicielom, którzy potrzebują pomocy bardziej niż laboratoria z nadwyżkami.


cieszę się, że nie ja jedna mam takie zdanie na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez mataforgana Śro Lis 30, 2011 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:25   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


mataforgana, bóg wie w takim celu, że te szczury z labów są usypiane, a to szczury odchowane. skoro nie wiesz, w jakim to spuść z tonu trochę.
mnie tam zależy komu je wyda, tobie nie musi i to jest twoja już wyłącznie sprawa.
usypianie ślepych miotów w porównaniu do usypiania szczurów odchowanych, gratuluję mata porównania i podejścia.
za każdym razem będę namawiała do usypiania miotów, czy tobię się to podoba czy nie. poza tym to, że nie używam, jak większość z was, tysiąca emotek przy każdym zdaniu, to od razu jest "napastliwość". jakbym walnęła po mojej wypowiedzi " ;) ", to już napastliwości by nie było, więc paani, daj pani spokój..

co do wypowiedzi Bel na temat uśpienia dzików. ja tam nawet nie wiedziałam, że te dziki u niej są, ale po przejrzeniu tematu owszem były sugestie, żeby je uśpiła. to, co zrobiła wunia, to jest wyłącznie jej sprawa.
a co zrobiła mma, to też jej. chciała rady, dostała ją i sama decyzję podjęła. jakby nie uśpiła, to trudno.
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:29   

Wszystko co powinno - już padło. Ale chciałabym jeszcze wrócić do pierwszego posta Maty, w którym zostało postawione jedno, bardzo ważne pytanie:
mataforgana napisał/a:
po jaką ciężką cholerę są wyciągane takie kosmiczne ilości szczurów z laba, czemu to ma służyć, jaki jest sens i cel takich akcji

Prosiłabym o wypowiedź kogoś, kto się tym zajmuje, a nie kogoś, kto może poteoretyzować, bo to umiem sama.
A jeśli chodzi o klauduske, to muszę się zgodzić - to nie pierwsze tego typu posty, będące - mniej lub bardziej - napastliwe, aroganckie.

Ehehehe, przepraszam, ale muszę - emotikony nie sprawiają, że Twoje agresywne wypowiedzi nagle stają się miłymi radami dobrej cioci. Dziękuję.
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
Ostatnio zmieniony przez Wampiwor Śro Lis 30, 2011 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


klauduska, ale ty nie dajesz rad, ty potępiasz, że ktoś nie uśpi osesków! Ja rozumiem usypianie osesków, rozumiem też, że ktoś nie jest w stanie tego zrobić.
klauduska napisał/a:
za każdym razem będę namawiała do usypiania miotów
To weź po prostu daj linka do tematu "co zrobić z nieplanowanym miotem", jest taki, sama go napisałam, nawet chyba podklejony. Nowy użytkownik najczęściej w ogóle nie wie, że oseski się czasem usypia i zareaguje niechęcią, przerażeniem - i twoje rady będą funta kłaków warte.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:31   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


babyduck napisał/a:
Co do klauduski - proszę moderację o zwracanie uwagi na ton jej wypowiedzi. nachalne i silne moralizowanie nie zawsze wychodzi na dobre mimo najszczerszych chęci.


Pisałam w tamtym temacie, ale został zamknięty. Napiszę więc tu, przynajmniej widzę, że nie tylko ja się na moment "zdziwiłam".

Powstaje nowe stowarzyszenie, powinno pracować na wizerunek. Tymczasem, osoba, która jest najmocniej z nim kojarzona, wypowiada się w sposób chamski, napastliwy, niekulturalny i... typowy dla pewnego typu ludzi związanych z adopcjami. Nie wiem, czy to specyfika poświęcania siebie dla zwierząt, że zapomina się o ludziach? Ja wciąż pamiętam początki klauduski na tym forum. Zaczęła od awanturek, kłótni o nie wiadomo co i zupełnie nie przyjmowała do wiadomości, że ona może nie czuje się chamem, ale tak jest odbierana.

Sama poleciłam mma założenie wątku na Allo. Forum, jak widać, jest kojarzone głównie z hodowlami. Dla nowych zupełnie nie jest jasny fakt, że wiele osób wspiera adopcje lub ma szczury wyłącznie z takiego źródła.

I teraz jeszcze coś takiego.

Byłam za uśpieniem dzikusów wuwuny. Do dziś nie przekonałam się w 100% do pomysłu ratowania tego typu. Moje prawo.

Jestem za usypianiem ślepych miotów, jednak od jakiegoś czasu staram się nie wciskać swoich poglądów ludziom do gardeł.

I ja naprawdę rozumiem, że każdy ma jakiś styl wypowiedzi, ale granice zostały przekroczone.

Wnioskuję za oczyszczeniem tematu w dziale Narodzin i ponownym otworzeniem go dla ludzi, w końcu, jak te maluchy trafią do ludzi, domki właśnie tam będą mogły wymieniać się informacjami.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:35   

klauduska napisał/a:
bóg wie w takim celu, że te szczury z labów są usypiane, a to szczury odchowane.


no i? zawsze tak było, jest i BĘDZIE, bo akcje wyciągania albinosów przez fanatyczne stowarzyszenia NIC w tej kwestii nie zmienią.

klauduska napisał/a:
mnie tam zależy komu je wyda, tobie nie musi i to jest twoja już wyłącznie sprawa.


nie, to nie jest wyłącznie moja sprawa, że mi rzekomo nie zależy. zależy mi, żeby znalazły najlepsze domy, szkoda tylko, że wiele z tych potencjalnych domów zostaje zapchane labikami, w efekcie czego każde inne wpadkowe szczury trafią w inne ręce.

klauduska napisał/a:
usypianie ślepych miotów w porównaniu do usypiania szczurów odchowanych, gratuluję mata porównania i podejścia.


usypianie w laboratorium w warunkach humanitarnych to jest jakieś straszne zło? a w czym te wpadkowe maluchy gorsze są? pojawia się laska z maluchami, które straciły matkę, całe forum radzi jak je uratować, żeby przeżyły, pojawia się laska z maluchami przy matce i pierwsze co to naskakiwanie na nią "UŚPIJ!!!"

co wy sobie wyobrażacie, że te 55 czy ile tam szczurów, które wyciągneliście z laba zmieni cokolwiek w działalności laboratoriów? dla mnie to jest szczyt durnoty i zaślepienia, fałszywie pojmowanej "miłości" i skrzywionej misji zbawiania świata. sorry, nic takie akcje nie zmieniają, nie zmieniały nigdy, i nie zmienią.

klauduska napisał/a:
za każdym razem będę namawiała do usypiania miotów, czy tobię się to podoba czy nie.


a namawiaj sobie, ja ci nie bronię, zwłaszcza że sama (o czym wszyscy tutaj doskonale wiedzą) niejednokrotnie sugerowałam takie rozwiązanie w takich samych sytuacjach. ale ja nigdy nie najeżdżałam na nikogo, bo nie uważam, żeby moje zdanie miało być decydującym i jedynym słusznym, tak jak nie potępiam nikogo, kto mimo takiej sugestii ostatecznie decyduje się odchować cały miot.

klauduska napisał/a:
poza tym to, że nie używam, jak większość z was, tysiąca emotek przy każdym zdaniu, to od razu jest "napastliwość". jakbym walnęła po mojej wypowiedzi " ", to już napastliwości by nie było, więc paani, daj pani spokój..


nie bądź śmieszna, kobieto, bo o żadne emotki nie chodzi. naskoczyłaś na człowieka i to nie pierwszy raz w takiej sytuacji. a ponieważ ja i tak żegnam się niebawem z całym tutejszym towarzystwem, to przestałam w tym momencie trzymać dziób na kłódkę w imię świętego spokoju. dlatego nie, nie dam spokoju w tym momencie, ponieważ nie podoba mi się co tu się wyrabia. i wolno mi o tym jasno i wprost napisać publicznie.

[ Dodano: Sro Lis 30, 2011 10:38 ]
i ponownie proszę o odpowiedź na pytanie:

mataforgana napisał/a:
po jaką ciężką cholerę są wyciągane takie kosmiczne ilości szczurów z laba, czemu to ma służyć, jaki jest sens i cel takich akcji
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Przyznam szczerze, że chciałam do nowego stowarzyszenia przystąpić., jednak teraz to przemyślę porządnie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:40   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


ślepy szczur=możliwość uśmiercenia
widzący=życie? a to dziwna zależność. Szczur to szczur. Poza tym, miałaś ostatnio malutkie kotki. Sama je musiałaś odkarmić,w dzień i w nocy. Czemu nie uśpiłaś? przecież jest tyle kotów starszych w potrzebie!
Klauduska odróżnij sugestie od napastliwych "tak należy zrobić i koniec kropka".
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:44   

Layla napisał/a:
Przyznam szczerze, że chciałam do nowego stowarzyszenia przystąpić., jednak teraz to przemyślę porządnie.


ja się nawet chciałam konkretnie zaangażować w działalność nowego stowarzyszenia, bo wydawało mi się na początku, że będzie świetną i zdrową alternatywą dla skrzywionego od wieków SPSu, ale jak zobaczyłam akcję "hurra, wyciągnęliśmy 55 albinosów z laba" to wszystko mi opadło i dziękuję bardzo, nie widzę żadnej różnicy między nowym a starym stowarzyszeniem, sorry.
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:53   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Bel, 2dniowe oseski nie maja zakończeń nerwowych, nic nie czują podczas usypiania.
kotki 2tygodniowe z otwartymi oczami, to chyba zły przykład tutaj..

mataforgana, dla mnie i osób, które chcą ratować szczury ma sens. wybacz, że było ich 55, nie moja wina. miało być 15. i błagam cię z tym "fanatyczne", to nie przesadzaj. tak samo SPS się zajmuje wyciąganiem z laba, jak i my się zajmujemy. nie wszystkie szczury muszą zostać tam uśpione, a rzutów nie ma co tydz, tylko raz na jakiś czas.
poza tym ja nic o 55 labikach w temacie narodzinowym nie pisałam, a wyłączenie, że szczurów do adopcji jest dużo. nie konkretyzowałam, więc proszę mi tego nie zarzucać.
swoją drogą mata, masz forum stowarzyszeniowe gdzie możesz się wypowiadać na każdy temat, a ani jednego twojego wpisu nie ma. sorry, ale czytać w twoich myślach nikt nie umie i zaproponuj w takim razie, czym wg ciebie stowarzyszenie, które ma na celu ratowanie szczurów ma się zajmować jak nie m.in. akcjami labikowymi :/

Layla, bardzo mi przykro, że po jakiejś tam mojej wypowiedzi będziesz przemyślać wstąpienie do stowarzyszenia. nikomu nie narzucam opcji działania jak działam ja i nie rozumiem, co to ma akurat do rzeczy.

i po tym, co czytam, przemyślę sprawę n/t mojego wypowiadania się. jestem wybuchowa itd itp i sobie z tego zdaję sprawę, choć dalej nie widzę jakiegoś mega naskoczenia na mma, przyjmuję do wiadomości, że ok, było.
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:56   

klauduska napisał/a:
Bel, 2dniowe oseski nie maja zakończeń nerwowych, nic nie czują podczas usypiania.
wtf?
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:57   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Temat zostanie przeczyszczony i otwarty.

Dyskutujcie tutaj, proszę bardzo. Ale pamiętajcie o kulturze wypowiedzi. Zarówno jedna, jak i druga strona.

klauduska, z racji, że to nie jest pierwsza skarga na Twój styl wypowiedzi, otrzymujesz 2 ostrzeżenia słowne, każde następne to już ostrzeżenie twarde z paskiem pod avatarem. Zważ więc na ton i stylistykę wypowiedzi, bo dziewczyny z tą "napastliwością" mają rację.

A ja pozwolę sobie skomentować:
AngelsDream napisał/a:
Powstaje nowe stowarzyszenie, powinno pracować na wizerunek.

Layla napisał/a:
Przyznam szczerze, że chciałam do nowego stowarzyszenia przystąpić., jednak teraz to przemyślę porządnie.


Jakie wrażenie robi stowarzyszenie, którego najbardziej medialna członkini w taki sposób się wypowiada o tym, czy szczury mają być uśpione, czy nie ?? Ideą stowarzyszenia jest chyba ratowanie i pomoc wszystkim szczurom, a nie tylko wybranym?
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 11:58   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


klauduska, o jasna cholera.. mój błąd. Nie wiedziałam, że 2 dniowe szczurki to jeszcze embriony! przepraszam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: weź dziewczyno wpierw zajmij się biologią a dopiero idź zbawiać świat bo nie daj boże swoją wiedzą jeszcze jakieś zwierze skrzywdzisz...
 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 12:00   
   Zwierzątka: rodzice, pies


Bel, przeczytaj proszę co napisałem wyżej. Bez takich wjazdów proszę, zachowajcie kulturę.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lis 30, 2011 12:00   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Bel, eee to akurat powiedziała mi dr Dudzińska.

EpKee, stowarzyszenie będzie promowało usypianie [całe/częściowe] ślepych miotów, ale skoro nie podoba się mój styl wypowiedzi, to następnym razem napisze to ktoś inny zamiast mnie i tyle.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 11