Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: EpKee
Pon Lis 14, 2011 22:31
Planowany miot A Rotta Taivas
Autor Wiadomość
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 18:54   Planowany miot A Rotta Taivas
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Słowacka hodowla Rotta Taivas ma przyjemność ogłosić planowany miot A!

Rodzicami zostaną:

Matka: KIRKIRIMAI van My Hapiness (dumbo, standard, mink, variegated spotted)



Kirikirimai to bardzo zabawowa panienka, która lubi być w centrum uwagi. Wszędzie jej pełno - wystarczy tylko podejść do klatki, a ona już podbiega, żeby dać się pomiziać. Nie ucieka od człowieka, chętnie przychodzi na przytulanki i drapanie za uszkiem. Przyjechała do nas z daleka, bo z Holandii.
Uczestniczyła w dwóch wystawach w Czechach, z czego na międzynarodowej wystawie w Pradze zdobyła III miejsce w kategorii "Najlepsza dorosła samica z białym znaczeniem".

Ojciec: Daemonic AETHER (dumbo, rex, mink, self)



Aether jest bardzo kochanym szczurem. Nie odstępuje człowieka na krok, zawsze jest gdzieś w pobliżu. Jest totalnym miziakiem, który uwielbia drapanie za uchem. Przyjechał do nas również z daleka, a dokładnie ze Słowacji.
Tak samo jak Kiri był również uczestnikiem dwóch wystaw w Czechach. Na jednej z nich uzyskał notę 92/100 pkt., zaś na drugiej 83/100 pkt.


Z tego kojarzenia spodziewamy się maluszków w odmianach:
Uszy: dumbo
Sierść: standard, rex
Kolory: mink, może russian dove
Znaczenia: irish, berkshire

rodowód

Krycie planujemy na początku października, równolegle z miotem B. Miot będzie miał status VP ze względu na niestandardowe znaczenie matki.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!
Aby zapisać się na ten miot należy przede wszystkim zapoznać się z działem warunki rezerwacji, a następnie wysłać wypełnioną ankietę na adres rottataivasrattery@yahoo.com
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:33   
   Zwierzątka: ;(


Mam pytanie. Co to znaczy status VP??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 22:44   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


aneczka1-13, o ile dobrze pamiętam-bez rodowodu, z wypisem przodków,ale mogę się mylić
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 23:22   

właśnie - to taka prośba do wszystkich rozmnażających poza polskim związkiem - byłoby by miło, gdyby przynajmniej początkowo były opisane te różne skróty w ogłaszanych miotach. Nie wszyscy (a już na pewno nie ludzie, którzy nie siedzą głęboko w szczurach rodowodowych), znają czeskie/słowackie zwyczaje hodowlane i nomenklaturę :
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 23:23   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Status VP oznacza, że szczurki nie dostaną oficjalnego rodowodu ze związku, a jedynie wypis przodków od mnie (ten sam, który wklejony jest w pierwszym poście). Już tłumaczę dlaczego. W słowackim, jak i czeskim związku, tylko szczury posiadające idealny kolor/znaczenie są rejestrowane. A tylko mioty po szczurach zarejestrowanych mają prawo do uzyskania rodowodu. W związku z tym, że Kiri nie posiada idealnego znaczenia to nie mogła zostać zarejestrowana. Niestety większość znaczonych szczurów jest niestandardowa, więc mioty po nich mają właśnie status VP.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 00:06   

a jak to się ma do wystawiania takiego szczura w Polsce? Tzn. mówię o sytuacji, że biorę od Ciebie szczura na peta, ale chciałabym go zabrać na polską wystawę.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
mini 
paskuda



Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 53
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 00:22   
   Zwierzątka: 10 szczurzych Paskud, Pies, Chomik i Mysz


Czy dobrze rozumiem, że szczur z miotu VP jest szczurem w pełni rasowym, ale bez rodowodu "klepniętego" przez związek? W tym wypadku czeski/słowacki?
_________________
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
Paskudy: Bajka, Bójka, Brawurka, Kizia, Mizia, Doti, Hajduczek, Jimi, Santana i Paproch
Pies: Vinyl, Chomik: Lucek, Mysz: Cookie
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 00:35   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Niamey, no skoro nie masz rodowodu to chyba wystawiasz jako nie rasowego? Nakot jak to jest?
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 01:07   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Powiem inaczej. I průkaz původu (PP) i výpis původu (VP) to dokumenty potwierdzające rasowość szczura. Wszystko tak naprawdę rozbija się o idealność kolorystyczną/znaczeniową szczura. Czasem zdarza się, że szczur jest z miotu PP, ale jest na tyle niestandardowy, że jego potomstwo otrzymuje już VP, ponieważ jemu, jako rodzicowi, nie udało się uzyskać rejestracji. A czasem zdarza się, że hodowcy w miocie VP urodzi się np. idealny, wzorcowy hooded, który uzyskuje rejestrację i jego dzieci już posiadają PP.

mini, dokładnie.
Niamey, z tego co mi wiadomo to SHSRP nie ma (a przynajmniej nie miało) obiekcji co do wystawiania szczurów z VP. Specjalnie sprawdziłam stare listy i np. we Wrocławiu'10 było wystawionych kilka czeskich szczurów, które właśnie pochodziły z miotów ze statusem VP :)
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 02:17   

Bel napisał/a:
Niamey, no skoro nie masz rodowodu to chyba wystawiasz jako nie rasowego?
ale się znasz na zasadach wystawiania :lol: od lat w wystawach biorą udział czeskie szczury i nie wiem czy pamiętasz, że aby zarejestrować na wystawę szczura zza granicy trzeba mu wystawić polski rodowód, jest na to specjalna ankieta nawet. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 07:21   

O rodzicach :)
Kiri to wspaniała kobieta, chętna do współpracy z człowiekiem,pogodna i łagodna wobec obcych szczurów (miała kilka zdjęć z moimi samicami). Mały pieszczoszek ale lubiący chodzić własnymi drogami :)

Eterek jest chyba jeszcze bardziej cudowny niż jego brat. Kocham szczury typu "kocham Cię, kochaj mnie" a ten typek niewątpliwie do niego należy.

Szykuje się niewątpliwie piękny miot :serducho:
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 09:31   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Oli, jak zwykle w sposób chamski musisz wtrącić swoje marne 3 grosze? :) nie muszę się znać dlatego pytam.
Nakota, no to super :D kurcze dlaczego Ty mi to robisz? ;(
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 10:21   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


U nas szczury wpisane do KW także biorą udział w wystawach jako rodowodowe.
Tzn wiem, że chodzi o coś innego, ale ten szczur z VP, jak rozumiem, ma zazwyczaj lepiej udokumentowane pochodzenie niż taki wpisany do polskiej KW.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 11:28   

quagmire napisał/a:
U nas szczury wpisane do KW także biorą udział w wystawach jako rodowodowe
co to jest KW?
_________________


 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Wrz 24, 2011 12:02   

księga wstępna - można do niej wpisać jakieś "obiecujące" kundelki, np. samca o doskonałym zdrowiu, gdy znane są losy rodzeństwa i np. rodziców. Potem takiego szczura wpisanego do kw można wykorzystać w hodowli. Nie wiem czy teraz są jakieś szczury wpisane do kw.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12