Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: smeg
Wto Paź 20, 2015 14:09
Rotta Taivas
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 01, 2013 12:53   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Mika29, to była wiadomość z marca 2013 roku?

smeg napisał/a:
Zwykłe przypomnienie o odrobaczaniu to nie jest to samo, bo standardowe środki odrobaczające nie działają na tasiemca. Potrzebny jest jeden konkretny, którego nie stosuje się profilaktycznie, bez podejrzenia zakażenia.


Otóż to. Standardowym środkiem odrobaczającym dla gryzoni jest iwermektyna, ewentualnie fenbendazol, aniprazol na pewno do nich nie należy i nikt nie poleciłby go do rutynowego odrobaczania, które dla zwierząt niewychodzących i tak polecane jest PO wykonaniu badania kału.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lip 02, 2013 05:03   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Strasznie przepraszam, że dopiero teraz, już wklejam zrzut:

Niestety, nie znajduję wytłumaczenia dlaczego część osób nie otrzymała tejże wiadomości. Muszę przyznać, że wysyłając ją za pierwszym razem otrzymałam sporo zwrotek pt. "wiadomości nie udało się wysłać", ale gdy puściłam ją za drugim razem nie otrzymałam już żadnej zwrotki, więc uznałam, jak widać w naiwności swojej, że się udało. Czytanie informacji, że część osób nie otrzymała tego ważnego powiadomienia sprawia, że czuję się z tym źle i chciałabym cofnąć czas by zrobić to inaczej, ale niestety, nie jest to możliwe :( Rozumiem, że w tej sytuacji nie jestem zbyt wiarygodna, jednak chciałabym tylko napisać, że nigdy nie chciałam się przyczynić do jakiegokolwiek cierpienia zwierząt. Możecie mi nie wierzyć, macie do tego prawo, ale celowo nie zaraziłam własnych zwierząt tasiemcem by "skazić resztę szczurzej populacji". Chciałabym jeszcze napisać, że bardzo mi przykro, jeśli czyjekolwiek zwierzę zachorowało lub co gorsza poniosło śmierć z tego powodu. Przeprosiny już nic w tym temacie nie zmienią, jednak chciałabym jeszcze raz przeprosić wszystkich za swoje błędy.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 02, 2013 12:11   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nakota, moderacja od kilku wiarygodnych osób otrzymała wiadomości, że nie tylko nie zostały poinformowane mailowo, ale także inną drogą wprost nie napisałaś, że problem z pasożytami zaistniał, a kontakt był podtrzymywany.

Wybacz, ale tym razem napiszę to wprost, bo inaczej w takich sytuacjach nie ma sensu.

Ratując wizerunek siebie jako hodowcy i swojej hodowli, przyczyniłaś się do śmierci i chorób nie kilku, ale być może nawet kilkudziesięciu szczurów. Domy, które miały szczury od Ciebie, zajmowały się także adopcjami. Z domów, które miały szczury od Ciebie, część zwierząt została oddana i trafiła do innych stad. Istnieją realne dowody na to, że celowo ukrywałaś do samego końca informacje o tym, że pasożyty są w Twoim stadzie. Nie wiem, jak miałabym to napisać delikatniej, gdy co najmniej kilka osób napisało do moderacji, że nic nie wiedziały, że myślały, że tylko przypominasz o rutynowym odrobaczaniu. Przeprosiny nic tu już nie wniosą, sama przyznasz.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Lip 02, 2013 14:03   

Nakota napisał/a:
Możecie mi nie wierzyć, macie do tego prawo, ale celowo nie zaraziłam własnych zwierząt tasiemcem by "skazić resztę szczurzej populacji". Chciałabym jeszcze napisać, że bardzo mi przykro, jeśli czyjekolwiek zwierzę zachorowało lub co gorsza poniosło śmierć z tego powodu.
Wystarczyło po prostu publicznie poinformować o całej sprawie. Nie mogę zrozumieć, jak można taką kwestię załatwiać po cichu, bez pewności, czy do wszystkich dotarła wiadomość. Naraziłaś zdrowie nie tylko zwierząt, ale także ludzi i na zasadzie domina innych stworzeń. Przeprosiny nie zwrócą życia szczurom, które już odeszły ani nie cofną tego, co musiały przejść chorujące, które nadal żyją.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 03, 2013 19:15   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


W związku z zaniedbaniem obowiązków hodowcy oraz narażeniem zdrowia i życia szczurów z wielu stad użytkowniczce o nicku Nakota zostaje do odwołania odebrana ranga Hodowcy, jej hodowla traci status polecanej na forum, a sama użytkowniczka dostaje ostrzeżenie o wartości 2 (ważne minimum rok).

Cytat:
8. Kierujemy się dobrem zwierząt. W związku z tym nie zgadzamy się na bezmyślne rozmnażanie szczurów, kupowanie szczurów w sklepach zoologicznych/pseudohodowlach (które zazwyczaj nie mają odpowiednich warunków do hodowli szczurów i stawiają tylko na zysk kosztem zdrowia zwierząt) ani trzymanie ich w samotności przez całe życie bez wyraźniej przyczyny.
Jeśli punkt ten złamany został nieświadomie i użytkownik rozumie swój błąd, postaramy się zrobić wszystko, by pomóc takiej osobie z udźwignięciem ewentualnych późniejszych konsekwencji nieprawidłowego zachowania. Administracja, moderacja, ale także użytkownicy forum Alloszczur zobowiązują się doradzać jak najlepsze wyjście z sytuacji zgodnie z własną wiedzą i poglądami.
8B. Jeśli użytkownik notorycznie i/lub świadomie postępuje wbrew tym zasadom, jednocześnie wykazując się arogancją lub chamstwem, działa tym samym na niekorzyść zwierząt oraz forum.
8C. Użytkownik taki musi liczyć się z tym, że nie będzie mile widziany na forum. Nie szanując zasad forum lub propagując odmienne idee, użytkownik może zostać ukarany ostrzeżeniem lub banem. Każdy przypadek zostanie rozważony indywidualnie i ewentualne przedsięwzięte środki będą adekwatne do skali działań ze szczególnym uwzględnieniem dobra zwierząt, jak również forum i jego pozostałych użytkowników.

9. Na forum Alloszczur nie popieramy rozmnażania szczurów dla zabawy, czystego zysku czy na karmę. Każde ogłoszenie z działu oddam/sprzedam będzie ściśle kontrolowane, a oddający/sprzedający ma obowiązek przedstawić historię, pochodzenie oraz stan "hodowli". Osoby niezrzeszone w SHSRP będą pod wyjątkowym nadzorem, jeśli ich "hodowle" okażą się bezmyślne, nie dbające o dobro szczurów, to ogłoszenie zostanie zamknięte i przeniesione z odpowiednim dopiskiem do kosza.


Ponieważ to kolejny przypadek, gdy hodowca niezrzeszony w Polsce dopuszcza się rażących zaniedbań, zostanie przedyskutowane, jak oceniać takie hodowle i jak je lepiej nadzorować.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 03, 2013 19:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Z tego miejsca doprecyzuję, że odebranie rangi oznacza, że Nakota nie ma pozwolenia na ogłaszanie swoich kolejnych miotów na forum Alloszczur. Wątki miotów już urodzonych zostają na forum bez zmian, by umożliwić właścicielom tych szczurów wymianę informacji na temat ich podopiecznych.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:31   

Uwaga - ze względu na to, że problem z tasiemcem występuje także u osób, do których przyjechały szczury od Nakoty przed wykryciem u niej tego pasożyta, zalecamy profilaktyczne badania kału wszystkim, którzy mieli styczność w ze szczurami z Rat's Baradwys ze względu współpracę, która zakończyła się w połowie ubiegłego roku, obejmującą m.in. przekazywanie szczurów na krycie.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
Ostatnio zmieniony przez Devona Czw Lip 04, 2013 01:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:34   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Devona, to się robi błędne koło bo Shy miała styczność z hodowcami Czeskimi, z Paczkiem itd. a to już na całe forum idzie bo szczury na całą Polskę poszły. Teraz to chyba wszyscy, którzy brali szczury i od Nakoty i od Shy i od Paczka (także tymczasy, które miały z nimi coś wspólnego) powinny zostać przebadane...
 
     
anyk1 


Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 120
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:48   
   Zwierzątka: Witolina i panna Kredka


Niestety Devona ma racje Paulina posiadała co najmniej 2-3 szczury z hodowli nakoty jedna była samica która się otruła roślinka oraz na bank jeszcze jeden szczur.
_________________
bezszczurowo do odwołania z nami Witolina i Kredka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:48   

Bel, zdaję sobie z tego sprawę, dlatego podałam tę informację. To jest poważna sprawa, szczury z obu źródeł wędrowały po całej Polsce, do baradwys i Nakoty przyjeżdżały także samice i samce na krycie, one same także dokonywały takich "wymian" między sobą. Nie wiadomo, od jak dawna problem występuje, dlatego nie można tej informacji nie podać.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:51   

Myślę, że jak wszyscy [albo Ci, którzy poczują się zobowiązani] przebadają swoje szczury to będzie fajnie. Takie badanie to gorszę w stosunku do kosztów leczenia.

Ja i tak jestem w trakcie profilaktycznych badań moich szczurów, bo raz na jakiś czas po prostu wypada. Były odrobaczane dwa dni temu, ale kupy chcę z czystej ciekawości przebadać, a co!

Chociaż ze szczurami do Shy miałam styczność jakieś 2,5 roku temu jak odbierałam braci O i Qupidyna. A z Nakotą rok temu we Wrocławiu. Gdzie moje szczury szły do oceny tylko na moich rękach prosto do sędziego i nikt poza tym ich nie macał.
_________________

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:53   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nasze stado takie badanie przeszło w maju, było w porządku.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:53   

A ja jeszcze spytam tutaj - w jaki sposób przenosi się ten tasiemiec? Jaka jest szansa zarażenia ludzi i innych zwierząt?
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:55   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Wampiwor, http://pl.wikipedia.org/wiki/Tasiemiec_karłowaty
Serio dobrym pomysłem jest napisanie do Wrocławskiego Sanepidu co dalej.
To nie jest drobny pasożyt koczujący na szczurze, tylko ogromne zagrożenie dla człowieka.
Ostatnio zmieniony przez Bel Czw Lip 04, 2013 00:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 04, 2013 00:55   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Wampiwor napisał/a:
Jaka jest szansa zarażenia ludzi i innych zwierząt?


Szansa jest, i to duża. Nieumyte ręce po sprzątaniu klatki, zjedzenie kupy przez psa czy kota. Etc. Ogólnie zagrożenie jest i należy sobie z tego zdawać sprawę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12