Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odchudzić szczura?
Autor Wiadomość
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 20:43   

mataforgana, ten granulat podobno zawiera wszystkie potrzebne szczurom składniki, więc myślę, że tak :) .
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 20:59   
   Zwierzątka: kotka Puma


Viss, przeszukałam wszystkie posty w których występuje słowo cebula i nic nie znalazłam o szkodliwości (tylko, że nie można jej dawać psom). Na liście dozwolonych warzyw i owoców cebula, czosnek i por są dodane z adnotacją "w niewielkich ilościach". Sama radziłaś cebulę i czosnek na przeziębienie stąd moje zdziwienie.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 21:10   

Cytat:
mam pytanie - czyli - jeśli będę karmić stado granulatem Rat&Mouse Duo, to krzywdy im nie zrobię, bo będą mieć zapewnione wszystko co niezbędne?
przejrzyj sobie skład i procentowo wartości odżywcze. Jest to pełnowartościowa karma.
falka, dziwne.. może na innym forum pisałam.. Teraz niewiele pamiętam, ale cebula i czosnek były wyliczone jako warzywa szkodliwe w codziennej diecie zwierząt. Nie sądzę, żeby wyszczególnione były szczury, ale dotyczył zwierząt domowych.

Co do cebuli i czosnku polecanego przeze mnie. Robię syrop zalewając je miodem i podaję w czasie przeziębień, 2 x dzienie przez max tydzień. Myślę, że to nie jest w stanie zaszkodzić, zwłaszcza jeśli szczury dostają to może 2 razy w życiu. :)
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 23:11   
   Zwierzątka: kotka Puma


Viss, ja też nie mówię o dużych ilościach, ale czasem jak gotuję im warzywka i mam pora to wrzucam, więc się zmartwiłam ;)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 23:20   

falka, por jest cebulowaty. Nie mam pojęcia co ze szczurami, ale u nas wetka mówiła, żeby nie dawać psom z "problemami żołądkowymi" (jamniki).
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:57   
   Zwierzątka: szczury


UDAŁO się!!!:)
Przegłodziłam chłopaków i choć ciężko mi ocenić "na oko" a wagi tu nie mam to wydaje mi się, że grubcio zrzucił co nie co. Nauczyłam ich jeść "suche" a kasze makarony ryż i inne dostają okzjonalnie raz w tygodniu... nawet jedli OGÓRKA co jest cudem bo moje paszczury do tej pory brzydziły się tym:) dzięki
Teraz tylko muszę się nie złamać i nie popuścić im bo wiem, że tylko czekają na to :kciuki:
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
Ostatnio zmieniony przez Layla Wto Maj 13, 2008 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:00   

Livonia, tylko pogratulować. :mrgreen: Trzymaj się dzielnie i urozmaicaj powoli dietę o kolejne warzywa i owoce. :)
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 10:31   
   Zwierzątka: szczury


Wczoraj zrobiłam im nową mieszankę:
musli -różne płatki plus platki kokosowe (powybierane suszone banany i inne słodkie owoce)
-kukurydziane
chciałam do tego dorzucić jakies nasionka była tylko " wesoła świnka" - (brzmi cudnie:P więc kupiłam też( owies przenica jeczmien granulat kukurydza, slonecznik- malo; dodatkowo było troszkę kolorowych kulek ale wyzbierałam)
chciałabym dorzucić jakiś granulat myślę nad duo rat&mice - moje szczury zawze odpuszczają sobie granulaty...:/, ale widziałam na forum tą drugą karmę... witte mollen ( nie wiem prawdę mówiąc co to jest, ale widzę, że jest polecane 8) ).
co mam jeszcze dodać dziewczyny? żeby nie zapaść narodu znów?
czy te karmy można kupić w sklepach? czy jedynie zamówić w necie? ( widziałam ten duo 1 kg był na zoolandii)
byłam w terenie: zachaczyłam 3 zoologii na wildzie i zapomnijcie, że ktoś COŚ wiedział o tych karmach:P
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Maj 13, 2008 18:01   
   Zwierzątka: kotka Puma


Livonia napisał/a:
kokosowe
tuczące
Livonia napisał/a:
kukurydziane
słodzone cukrem

ja bym dodała makaron razowy (najtańszy kupowałam w kauflandzie po 1,99 za 0,5kg)
 
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 23:25   
   Zwierzątka: szczury


nie nie to było tak:
kokosowych jest bardzo mało były w musli juz:)
spojrzałam - jest w składzie cukier w kukurydzianeych:/ nie wpadłabym. ale nie mogę im tego odmówic:) już inne rzeczy im wyłączyłam. a makaronu razowego to już na bank mi nie ruszą:)
za 1,99 za kg to ja jem:) :lol:
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 01:14   
   Zwierzątka: dobermanka


Ja również mam za kluchy leniwe i za grube. Od dziś eksperymentuję z Bebiko zamiast mokrego. Zdrowsze niż jogurty, a przede wszystkim znacznie mniej tłuszczu. Tyko ogonki szukają łapkami w mleku czegoś gęstego a tam nic. Zastanawiam się, co dodać.
Dropsów nie dostają, w weekend po suszonym bananku.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 18, 2008 02:51   

zasadzkas, Bebiko to mleko, jego przetwory. Ja bym tego nie podawała w ogóle. Lepsze, zdrowsze i lżej strawne jest mięso kurczaka, gerbery.
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 23:56   
   Zwierzątka: dobermanka


Podaję na zmianę z gerberami i kurakiem. Moje szczury lubią nabiał i lepiej trawią, w sensie kupy niż inne produkty. Uważam na przebiałczenie. One wyraźnie mają dużą tolerancję.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 11:29   

zasadzkas napisał/a:
One wyraźnie mają dużą tolerancję.
myślę, że nie większa niz średnia szczurza przewiduje. :D A jak często podajesz? Bebiko jest produktem dla niemowląt, ludzkich niemowląt. Pomijając fakt, że dorosły szczur, podobnie jak człowiek, nie przyswaja mleka jak dziecko, to ma sporo tłuszczu, porównaj sobie z zapotrzebowaniem szczurów. Wątpię, żeby to było odchudzające. ;)
 
     
zasadzkas 



Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 1214
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 13:52   
   Zwierzątka: dobermanka


Chyba ma mniej tłuszczu niż jogurty, które podaje co drugi dzień. Sprawdzę dokładnie, jak chcesz. Tłuste jest mleko krowie jest tłuste, nie dla niemowląt. Do tej pory zrobiłam im to jeden raz. Moje nie bardzo chcą warzyw a nie chcę ich tak na samym suchym zostawiać. Choć ostatnio mokre daje co drugi dzień.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 13