Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odchudzić szczura?
Autor Wiadomość
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:17   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


U mnie też tylko chlebek świętojański zostaje. Ale Jagna go uwielbia, więc ona czyści miski. :wink:
Z psami mam inaczej. Jagna zje wszystko, więc ma ścisłą dietę, ale Czata to wybrzydzający niejadek i jej czasem (rzadko) trochę dogadzam dosypując coś smacznego do suchej karmy (ale ona to szkielet nie pies i się trochę o nią boję).
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:21   
   Zwierzątka: szczury


wy dziewczęta pewnie takie twardzielki we własnym życiu tez:) ja zupełny meczak jestem ale spróbuje sie zaprzec...
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:23   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Livonia, nawet o futryny... Byle skutecznie. Ja wiem, że to ciężko, ale pomyśl, że robisz to dla ich dobra. Myśmy odpuścili tylko Syfonowi, ale on odchudzał się w odosobnieniu [miał jeszcze chore łapki] i faktycznie spadł na wadze, ale też na zdrowiu. Teraz wiem, że lepiej odchudzić trochę całe stado, niż rozdzielać je ze względu na jednego pączusia.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 23:24   

AngelsDream napisał/a:
Teraz wiem, że lepiej odchudzić trochę całe stado, niż rozdzielać je ze względu na jednego pączusia.
dokładnie tak. A jeszcze jak pączusiem jest alfa, to już w ogóle odpada rozłączanie.
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 22:36   

Jako, że Luna ze względu na swoją tuszę jest mniej zwinna i sprawna, a poza tym boję się chorób wynikających z otyłości, opracowałam dietę:

DIETA SZCZURÓW
(a dokładniej Luny - Bebe dokarmiać na boku)

KARMA PODSTAWOWA: Xtra Vital (usunięty słonecznik) +Prestige granulat Duo Rat&Mouse
DODATKI DO KARMY (SUCHE):
Mieszanka:
-kaszy jęczmiennej
-otrębów pszennych
-płatków owsianych
-płatków kukurydzianych
-siemienia lnianego
-suchego ryżu

plus
+chipsy pasternak Herbal Pets
+Natura Szczura Herbal Pets
+Zioła Podstawowe Szczur Herbal Pets
+chipsy gruszka Herbal Pets
+psia karma(2 kostki co 2-3 dni)

Karmę podstawową+dodatki do karm(suche) podawać w minimalnych ilościach(aby wystarczyło na 1 dzień).

Inne dodatki (świeże, mokre)

Warzywa:
-pomidor
-marchewka
-rzodkiewka
-ogórek

Owoce:
-jabłko
-brzoskwinie

Jogurty:
-naturalny

Dodatki (świeże, mokre) podawać codziennie lub co 2 dni w średnich lub dużych ilościach, oprócz jogurtu - jogurt podawać co 3 dni w mniejszych ilościach.




Co sądzicie o tej diecie? Jakie są jeszcze lekkostrawne owoce? Może coś jeszcze dodać?
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 00:34   

No cóż, jeśli to ma być odchudzająca dieta, to:
- Jogurt jest kompletnie niepotrzebny a w takich ilościach to w ogóle jakiś hardcore, nie dieta ;)
- Rzodkiewka może powodować wzdęcia.
- Karma dla psów zbędna.

I ja zrobiłabym całkiem na odwrót. Karma podstawowa bez pestek i orzechów w ilościach zaspokajających dzienno nocne potrzeby, powinna być zawsze dla zwierząt dostępna. Nie limitować. Za to wszelkie dodatki i owszem. Owoce i warzywa co 2-3 dni, owoce mało słodkie, bo fruktoza też wpływa na stan tłuszczyku.
Lepiej podawać chude gotowane mięso kurczaka, 2-3 razy na miesiąc niż wszelkie przetwory mleczne, które są zbędne, a wywołać mogą tylko przebiałcznie czyli alergię.
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 09:54   

Czyli jogurt, rzodkiewka i karma psia odpada. A co do karmy podstawowej, to chodziło o minimalną ilość, jaka wystarczyłaby na 1 pełny dzień (24 h). Potem w miarę ubywania dosypywać.
Np. jakie owoce? Bo np. śliwka chyba odpada? Cytrusów nie można, truskawki trudniej dostępne, chyba najbardziej jabłka i gruszki?
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 10:29   
   Zwierzątka: kotka Puma


Natalia, gruszki też są bardzo słodkie, zresztą moje małpy ich nie lubią. Za to kochają winogrona, zwłaszcza czerwone mają dużo zdrowych substancji. Z warzyw to na pewno brokuły - przysmak i niskokaloryczny :)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 11:27   

Z owocami to jest tak, że moje średnio je lubią. Winogrona, tak jak mówi falka, arbuza lubią bardzo i nektarynki. Pomarańczę też dostają raz na sezon, bo lubią a taka ilość nic im nie zrobi. Czereśnie, ale one też wzdymają niestety. Melon i maliny ma powodzenie, czasem śliwki renglody. Porzeczek nie lubią.
Najlepiej podawać im wszystko co masz w domu i obserwować co lubią a czego nie.
Moje znacznie bardziej lubią warzywa i w sumie dobrze, bo nie są tak słodkie. Poza cebulą, czosnkiem, porem i surowymi ziemniakami (wszystko to jest trujące) możesz podawać wszystko co masz.
Z sezonowych moje lubą bardzo szparagi, fasolkę mamut i szparagową, kalafiora, itp.
Metodą prób i błędów dojdziesz do własnej listy ulubionych.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 11:54   
   Zwierzątka: kotka Puma


Viss napisał/a:
cebulą, czosnkiem, porem
trujące?
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 12:14   

Dzięki za pomoc :) . Teraz widzę, że dieta moich szczurów była średnio urozmaicona.
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 13:29   

falka napisał/a:
Viss napisał/a:
cebulą, czosnkiem, porem
trujące?
To był pewnie skrót myślowy - chodzi o fakt, że mogą doprowadzić do śmierci (surowe ziemniaki rzeczywiście zawierają toksyczną substancję). :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 14:36   
   Zwierzątka: kotka Puma


Olimpia, ale ja nie pytam o ziemniaki. Czosnek i cebulę - stosujemy chociażby przy przeziębieniach. Dlaczego nie można ich podawać? Nie mówię o dużych ilościach, ale jako dodatek?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 16:51   

falka, o tym, że nie można podawać cebuli i czosnku pisałam już wcześniej, jest o tym temat chyba. Nie pamietam już gdzie to przeczytałam.
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 03, 2008 20:17   

mam pytanie - czyli - jeśli będę karmić stado granulatem Rat&Mouse Duo, to krzywdy im nie zrobię, bo będą mieć zapewnione wszystko co niezbędne?

bo że przy okazji będą żreć warzywa, owoce i gotowane mięsko, to normalne. ale jako karma podstawowa i bez żadnych burżujskich orzeszków i pestek to się to Duo nadaje, tak?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11