Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odchudzić szczura?
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 10:49   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, prawda? :)

Gratulujemy. U nas walka z Orbithem nie daje efektów, ale to Orbith... :]
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:06   
   Zwierzątka: szczury


podbijam temat bo ważny...
ja nie wiem jak odchudzić jednego szczura...
Shadi jest w sam raz. waży chyba z 600 g ale Gandi... ludzie... <sciana> chyba z 800 g. karnie ich tak samo tylko ze to jest tak.
jedza razem. shadi skonczy a grubcio sie dopycha jeszcze.
warzywa bojkotują i nie beda jeść 3 dni.
kupiłam im karmę vitacrafta bo sie naczytałam ze taka super... zapomnijcie przy mnie nie jadly przez pare dni ( ale pewnie jakos ja musialy jesc pokątnie - choc wiele nie ubyło).
nie wiem jak je przestawic na suche, zauwazyłam ze wogole nie ruszaja tego rozpuszczone swinioczki moje:/
tylko ziemniaki makaron i ryż. o tak i one sa wtedy happy. robilam sama karmy ale tez wyjadają co lubią a reszte maja w nosie. boje sie odchudzac ich bo wiem ze nie lubia ZDROWYCH rzeczy. i jak znam zycie to schudnie ten co nie powinien Gandalf nie drgnie z miejsca a ma pod lapami tłuszczyk i boczki. w przypadku moich paskud to sie chyba nie sprawdzi branie na pare dni na przetrzymanie. help :kciuki:
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Niestety będę brutalna. Za nadwagę odpowiadasz ty i to do Ciebie należy decyzja, co szczury będą jadły. Umiem odchudzić szczura więc dam kilka rad, choć nie będzie łatwe.

1. Żadnych ziemniaków
2. Rzadko kurczaczek, ogólnie nie za dużo mięsa i nabiału
3. Główną bazą niech będzie urozmaicony suchy pokarm (nie ma że boli, z głodu nie umrą)
4. Warzywa, które szczury na ogół lubią to marchew, ogórek.
5. Dawaj owoce, ale mało bananów, które są kaloryczne
6. Żadnych kaszek.

Wiem, że dużo osób na forum lubi takie tłuściutkie szczury, ale ja uważam, że to nic dobrego, kiedy szczur jest gruby. Nie bój się, one nie umrą z głodu ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


W mieszance żadnych orzechów - są tłuste, mają dużo białka. Szczury je lubią, ale...

U nas w stadzie głównym tylko jeden szczur miał schudnąć. I też bałam się o sznurki, że się z nich nitki zrobią, ale jest nieźle. Nie jedzą - ich kłopot. Tydzień takiego prowadzenia poskutkował i znika wszystko.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:53   

To ja jeszcze polecę granulat. Osobiście używam Prestige Mouse & Rat Duo firmy Versele Laga.
Nie spodziewałam się tego w ogóle, bo chłopcy to jedzą na przebiałczenie Benia, ale po 6 dniach ścisłej diety (tylko granulat) zaczynają powoli chudnąć. Nie są głodne, granulat im smakuje, jedzą ile chcą, a mimo to chudną.

Tylko trzeba być konsekwentnym i trzymać się dzielnie, nie dokarmiać na wybiegach. Zwierzęta się nie zagłodzą w ramach buntu, to nie ludzie :roll: zatem przestawiając je na karmę chudą i zdrową dietę trzeba wytrzymać.
Nas dr Jałonicka rezolutnie i wprost spytała czy my wytrzymamy szczurzą dietę. ;) Bo szczury wytrzymają, nie mając wyjścia, zjedzą co jest. Tylko od nas zależy czy schudną.
Ostatnio zmieniony przez Viss Czw Kwi 03, 2008 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Viss napisał/a:
Nas dr Jałonicka rezolutnie i wprost spytała czy my wytrzymamy szczurzą dietę. Bo szczury wytrzymają, nie mając wyjścia, zjedzą co jest. Tylko od nas zależy czy schudną.

Potwierdzam. :roll: My z granulatem się poddaliśmy, bo go zasikiwały, ale teraz mają mieszankę dość ubogą w porównaniu do tego, co dostawały kiedyś [w sumie też z powodu białka] i doskonale dają sobie na niej radę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:20   
   Zwierzątka: szczury


absolutnie wiem ze to MOJA wina, że Gandalf taki tłuscioch. Ja zawsze chcialam miec DUZE szczury, a nie grube. NIe chce zeby Shadi schudł bo on wyglada ok. nie wiem dokarmiac go tak zeby Gandi nie widzial? ( bo tak to mu zabierze)
Rozejrze sie za tym granualtem. moim problemem jest własnie brak konsekwencji...:/ wiecie jak to jest... one sie buntują na poczatku i jak ja cos jem to wisza na klatce i takie maja minki... :roll: jestem miekka kupa... ale nie ma co trzeba sie wziasc. tylko nie wiem co z Shadim.
marchewki to wogoe nie ruszają prosiaki:D ja jem
a miesa nie daje bo sama nie jem.
dziewczyny a ten granulat prestige to w sklepie normalnym dostane? czy z neta zamowic?
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:23   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Livonia napisał/a:
nie wiem co z Shadim.


Jeśli przygotujesz dobrą mieszankę, to Shadi nie schudnie wcale, ewentualnie nieznacznie.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:25   

Poza tym 600g to też dużo. Jak schudnie z 50 g nic mu nie będzie.
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:26   
   Zwierzątka: szczury


:) ale błyskawiczne tu jest tempo odpowiedzi... może zawyżyłam ale tak było jak byliśmy chorzy i chodziliśmy do weta.... eh... no to szukam tego granulatu i jazda... ale sie obraża na mnie!:D
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 12:37   

Livonia napisał/a:
ale sie obraża na mnie!:D
ale przejdzie im, spokojna głowa. ;) Kciukam mocno za twoją silną wolę, bo szczurom nic nie będzie. :P :kciuki:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 13:12   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja tam jak odchudzam, to nikogo na boku nie dokarmiam (poza Azją, która choruje na serduszko i jest chudziutka). Nie zdarzyło mi się żeby zdrowe szczury mi wychudły od diety.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:05   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja chyba jakaś nieczuła jestem. :roll:
Sypię im do misek mieszankę (ziarno kupowane na targu, psia karma, owocowy megan) i czekam aż zjedzą. Nie ma litości. Jeśli w miskach jest to, co niesmaczne, to nie ma dokładki, póki nie zniknie. Tym sposobem mam szczury, które bez wybrzydzania zjedzą wszystko, bo muszą. Do tego marchew często mają, bo b.lubią.
Co jakiś czas jest kaszka, chlebek itd.
Na tym co prawda potrafił mi się Rysiek upaść, ale reszta wygląda zdrowo. :wink:
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:09   

PALATINA napisał/a:
Ja chyba jakaś nieczuła jestem. :roll:
twardzielka raczej. Ale masz rację w tym, ja też przestałam się z nimi cackać. Tylko kawałków chlebka świętojańskiego nie znoszą i nie zjadają choćby nie wiem co. Ale to im odpuszczam.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 18:10   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


PALATINA, ja robię podobnie. Tak samo zresztą z psem: nie jesz, to zabieram. O dziwo teraz nawet sama sucha karma znika. Kiedyś wyrzucaliśmy stosy ziarna, a teraz już tylko stosy łupinek :)
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11