Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzory umów adopcyjnych i współwłasnościowych
Autor Wiadomość
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 23:29   Wzory umów adopcyjnych i współwłasnościowych
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


ponieważ nie mogłam się dostać na stronę SPS, byłam zmuszona sama sklecić wzór umowy adopcyjnej (mam nadzieję, że jest chociaż trochę zbieżna z tą SPSu) na podstawie tego, co było mi dostępne, czyli umowy adopcyjnej dla psa i umowy dla kota zaczerpniętych z dogo (oraz własnej inwencji ;) ).

zamieszczam tutaj i mam nadzieję, że komuś się przyda i że nie zrobiłam nieświadomie jakiegoś plagiatu.

Cytat:
UMOWA O ADOPCJĘ SZCZURA


zawarta w dniu …………………. w …………………. pomiędzy

....................................................................................................
zamieszkałym/ą: ....................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ....................................................................................................
adres/y e-mail: ....................................................................................................
numer PESEL: ..................................................
zwanym/ą dalej Właścicielem
a
.............................................................................................................
zamieszkałym/ą: ....................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ....................................................................................................
adres/y e-mail: ....................................................................................................
numer PESEL: ......................................................
zwanym/ą dalej Adoptującym.


§ 1
Właściciel oddaje a Adoptujący nieodpłatnie przyjmuje pod swoją opiekę szczura o następującej charakterystyce:
imię: …………………………
płeć: …………………………
data urodzenia: …………………………
umaszczenie: …………………………
sierść: …………………………
uszy: …………………………
oczy: …………………………

§ 2
Właściciel oświadcza iż szczur, w momencie przekazania Adoptującemu, jest zdrowy i nie wykryto u niego dotychczas żadnych chorób. [opcjonalnie: zaznaczyć chorobę na jaką cierpi]

§ 3
Adoptujący oświadcza, iż przyjmuje szczura wyłącznie dla siebie, nie dla osób trzecich.

§ 4
Adoptujący oświadcza, że jego stan finansowy jest wystarczający do zapewnienia szczurowi godziwych warunków życia. Adoptujący zobowiązuje się do utrzymywania szczura w czystości, wolnego od pasożytów, bez narażenia na nadmierny stres, zapewnienia mu właściwego odżywiania stosownie do wieku i kondycji, dbałości o jego zdrowie fizyczne i psychiczne oraz zapewnienia mu odpowiednio dużej klatki, wystarczającej ilości ruchu poza nią jak i towarzystwa innych zwierząt tego samego gatunku i tej samej płci (bądź wykastrowanych).

§ 5
Adoptującemu nie wolno pod żadnym pozorem świadomie bądź też nieświadomie dopuścić do rozmnożenia adoptowanego szczura.

§ 6
Adoptujący zobowiązuje się do zapewnienia adoptowanemu szczurowi niezbędnej opieki weterynaryjnej, zwłaszcza w przypadku choroby lub jej podejrzenia.

§ 7
Adoptujący przyjmuje do wiadomości, iż Właściciel może poprosić o umożliwienie mu - lub osobie przez niego wskazanej - zobaczenia szczura w jego nowym miejscu zamieszkania w celu sprawdzenia stanu zwierzęcia i warunków w jakich ono żyje.

Jednocześnie Właściciel prosi o przekazywanie mu przez Adoptującego informacji o szczurze, zwłaszcza w okresie jego aklimatyzacji – jak również później - drogą najbardziej dogodną dla Adoptującego (poczta elektroniczna/telefon/list).

Jeżeli wystąpiłyby poważne problemy z adaptacją szczura w nowym miejscu, lub z innych względów nie byłby możliwy jego dalszy pobyt w domu Adoptującego, Właściciel zastrzega sobie prawo pierwszeństwa przyjęcia zwierzęcia z powrotem do siebie na takich samych warunkach (nieodpłatność), na jakich nastąpiła adopcja lub weryfikacji kolejnego Adoptującego, do którego zwierzę miałoby trafić.

Jeśli zwierzę przetrzymywane byłoby w nieodpowiednich warunkach, określonych m.in. w § 4 niniejszej umowy, Właściciel zastrzega sobie możliwość odebrania szczura Adoptującemu i rozwiązania umowy adopcyjnej.

§ 8
Adoptujący nie będzie wypuszczał szczura bez nadzoru na tereny otwarte, tzn. szczur będzie przebywał poza mieszkaniem wyłącznie na rękach/ramieniu opiekuna, w szelkach lub w transporterze. Adoptujący zobowiązuje się do zabezpieczenia pomieszczenia, w którym zwierzę będzie przebywało poza klatką, w celu uniknięcia wypadków (w szczególności poprzez zabezpieczenie wszelkich kabli oraz okien, do których szczur mógłby mieć dostęp); również kontakty szczura ze zwierzętami innych gatunków powinny przebiegać pod kontrolą opiekuna.

§ 9
Adoptującemu pod żadnym warunkiem nie wolno porzucić szczura, zaniedbywać go, oddać lub odsprzedać do sklepów zoologicznych, schronisk dla zwierząt lub laboratoriów badawczych.

§ 10
W razie śmierci, zaginięcia lub poważnej choroby/urazu szczura, Adoptujący niezwłocznie powiadomi Właściciela o zaistniałym zdarzeniu.

§ 11
Niniejsza umowa o adopcję została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym dla Właściciela i Adoptującego.






OŚWIADCZENIE ADOPTUJĄCEGO

Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.”

Niniejszym oświadczam, że jestem świadomy/a tego, że w razie złego traktowania/zaniedbania zwierzęcia grozi mi odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21.08.1997 r. (Dz.U. 1997 nr 111 poz.724).






.................................................. ..................................................
(data i czytelny podpis Właściciela) (data i czytelny podpis Adoptującego)


jest jeszcze opcja, że osoba oddająca/adoptująca szczurka jest nieletnia, ale w takie rzeczy się nie zagłębiałam. wydaje mi się, że chyba takie rozwiązanie byłoby dobre, ale nie jestem pewna:

Cytat:
....................................................................................................
zamieszkałym/ą: ....................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ....................................................................................................
adres/y e-mail: ....................................................................................................
numer PESEL: ..................................................
zwanym/ą dalej Właścicielem
reprezentowanym/ą przez swojego opiekuna prawnego
....................................................................................................
zamieszkałego/ą: ....................................................................................................
telefon/y kontaktowy/e: ....................................................................................................
adres/y e-mail: ....................................................................................................
numer PESEL: ..................................................


prosiłabym kogoś o zrewidowanie powyższego, ewentualnie przepięcie, jeśli źle umiejscowiłam temat.

//myślę, że w § 2 mogło by też być coś jak:

Cytat:
§ 2
Właściciel oświadcza iż szczur, w momencie przekazania Adoptującemu, jest zdrowy i nie wykryto u niego dotychczas żadnych chorób. [opcjonalnie: zaznaczyć chorobę na jaką cierpi] Adoptujący oświadcza, że nie będzie dochodził żadnych roszczeń z tytułu ewentualnej późniejszej choroby szczura.


//i tutaj może zamiast
Cytat:
Jeśli zwierzę przetrzymywane byłoby w nieodpowiednich warunkach, określonych m.in. w § 4 niniejszej umowy, Właściciel zastrzega sobie możliwość odebrania szczura Adoptującemu i rozwiązania umowy adopcyjnej.

lepiej byłoby
Cytat:
Jeśli zwierzę przetrzymywane byłoby w warunkach niezgodnych z tymi określonymi m.in. w § 4 niniejszej umowy, Właściciel zastrzega sobie możliwość odebrania szczura Adoptującemu i rozwiązania umowy adopcyjnej.

ale już w swojej umowie mam tą pierwszą wersję.
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pią Wrz 27, 2013 11:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 23:36   

Kagero, moim zdaniem umowa bardzo dobra. Strona SPS co prawda działała mi dziś bez zarzutu, zerknij na nią, może będziesz chciała coś skorygować?
 
     
Kagero 
wyobraźnia kury.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 997
Skąd: spod Twojego łóżka.
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 23:39   
   Zwierzątka: wszystkie za TM.


Devona napisał/a:
moim zdaniem umowa bardzo dobra
dziękuję ^.^ starałam się niczego nie pominąć.

Devona napisał/a:
Strona SPS co prawda działała mi dziś bez zarzutu
mi właśnie nie działa.. ładuje się bardzo długo a później mam komunikat, że "Nie udało się nawiązać połączenia" - wszystkie inne strony działają mi bez zarzutu. zresztą poniewczasie się zabrałam za pisanie umowy a wcześniej nie pomyślałam, żeby sobie SPSowski wzór zapisać gdzieś :/
_________________
I'm sick and I'm twisted, I'm broken - you can't fix it.
reality is truly scaring me


I'm gonna eat your brains and gain your knowledge!
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 23:54   

Off-Topic:
Kagero, podaj mi swój adres e-mail w PW, to prześlę Ci wzór umowy SPS, bo u mnie otwiera się bez problemu, będziesz mogła porównać.
 
     
adzia19923 



Dołączyła: 19 Gru 2010
Posty: 112
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 20:23   
   Zwierzątka: Dwie cudowne panny


Bardzo dobra!!!
_________________
Ze mną: Baal, Szami
W szczurzym raju: MATYLDA, RICO( My Love), KRÓWKA,JURGEN, MICUŚ, Murzyn, Alex, Frugo, Misza

,,Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą"
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 20, 2011 20:25   

adzia19923, zwracaj uwagę na daty postów ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 17:57   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


czy może mi ktoś podać linka do stronki z której mogę ściągnąć i wydrukować wzór umowy adopcyjnej ?
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 18:14   

pysia, na samym początku tematu masz wzór, wystarczy skopiować i wkleić w Worda.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 18:28   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


Asmena, oki ale to wzór stworzony przez Kagero, a ja chciałabym ten oryginalny ;)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 18:40   

pysia, chcesz oryginalną umowę SPSu? Taką mogą podpisywać wyłącznie członkowie Stowarzyszenia (jeśli chodzi Ci o wyadoptowanie szczurka, jeśli chcesz go adoptować, to ta druga osoba powinna mieć umowę).
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 21:57   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


Asmena, ja oddaję szczurki i słyszałam że dobrze by było żebym spisała umowę adopcyjną . Więc skąd mam ją wziąć ?
Tutaj jest http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=8183 ale nie wydrukuję jej bo to wzór jak widać . Chciałabym normalny, czysty druk :)
No ale ok, skorzystam z tego co Kagero, stworzyła. Myślę że będzie ok :)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Mar 29, 2011 22:08   

pysia napisał/a:
Asmena, ja oddaję szczurki i słyszałam że dobrze by było żebym spisała umowę adopcyjną .

Oczywiście, że tak jest lepiej. Ale żeby podpisać umowę SPSu- musisz być członkiem Stowarzyszenia. Taki prawidłowy druk, nie wzór, jest w posiadaniu wyłącznie członków SPSu. Nie jest to umowa, którą każdy może spisać, a którą podpisujemy my, którzy mamy uprawnienia nadane przez przedstawiciela prawnego SPSu.
Pozwól, że zacytuję fragment naszej umowy:
Cytat:
data i podpis osoby upowa¿nionej przez przedstawiciela prawnego
Stowarzyszenia Przyjaciół Szczurów do przeprowadzenia adopcji

To tak, jakbyś chciała pożyczyć znajomemu pieniądze, ściągnęłabyś umowę z jakiegoś banku i podpisała się pod tym.

Natomiast wzór umowy znajdujący się na początku tego topicu- to już umowa, którą może spisać sobie każdy, bez względu na przynależność do jakiegokolwiek Stowarzyszenia, czy jej brak :)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Śro Mar 30, 2011 18:38   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


Asmena, dziękuję za wytłumaczenie mi tego :) zielona w tym jestem jeszcze :) wielkie dzięki :)
_________________
Czika (ok xx.12.2010r), Bella (ok xx.12.2010r), sunia- Nelly (25.02.2007r.) , Kesi (13.03.2011) i Lusia (20.03.2011)

http://forum.szczury.biz/...p=551046#551046
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Mar 31, 2011 00:36   

Off-Topic:
pysia, może dołączysz do SPSu? Wtedy będzie prostsze :D
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
ola74 


Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 9
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: Pią Wrz 23, 2011 10:49   

Witam,chciałabym zaadoptować szczurka,ale nie wiem jak to się robi,więc jeśli można proszę o wskazówki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13