Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur je za mało lub jest wybredny - porady
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 30, 2015 11:52   
   Zwierzątka: brak


Pewnie lucerna ;) Moje szczury tez jej nie lubia, mimo ze generalnie nie wybrzydzaja i jedza praktycznie wszystko. Mieszalam kiedys szczurze karmy z kroliczymi (nieodpowiednimi dla krolikow przez obecnosc ziaren), ale szczury zupelnie olewaly wszelkie kawalki granulatu z zieleniny.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ciastkowo 


Dołączyła: 16 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: lublin
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 11:13   
   Zwierzątka: pies, szczury


Mam takie pytanie slyszalam ze makaron jest najlepszy na utuczenie szczura i akurat mam szczescie ze obydwie go lubią ale jakos nie tyją:( z czym moge im podawac ten makaron zeby przybraly na wadze ?
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 17:23   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


A potrzebują utyć? Może mają prawidłową wagę (czyli są szczupłe)? Czy możesz wstawić ich aktualne zdjęcia, takie żeby było na nich widać ewentualną chudość?
Tuczenie szczura ponad potrzeby nie jest dobre, grubszy szczur ma bardziej obciążone stawy (i szybciej przestanie chodzić), może mu się to też odbić na sercu, wątrobie.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Ciastkowo 


Dołączyła: 16 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: lublin
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 18:26   
   Zwierzątka: pies, szczury


Wydaje mi sie ze sa za chude gdy biore je w reke lub glaszcze czuc kregoslup kostki i wydaje mi sie ze zbyt bardzo je czuc, postaram sie wstawic wieczorem, chociaz na zdjeciu wygladaja w miare normalnie :d
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 18:52   

Ciastkowo, ale zdajesz sobie sprawę, że szczur musiałby być naprawdę otyły, żeby mu nie było czuć kostek?
 
     
Ciastkowo 


Dołączyła: 16 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: lublin
Wysłany: Sob Sie 01, 2015 23:29   
   Zwierzątka: pies, szczury


Poprosru mam porownanie jak patrze tu na wasze szczurki i na moje to moje sa o wiele chudsze.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sie 02, 2015 02:15   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


A które "nasze"? ;) Bo "my" też możemy mieć otyłe szczurki i to wcale niedobrze ;)
Poza tym, Ty masz szczurki młodziutkie, prawda? U nich zupełnie inaczej prezentuje się budowa ciała niż u przeciętnego niechcący trochę spasionego szczura. Z resztą nawet nie muszą być spasione - na zdjęciach często wychodzą grubsze, bo jak dorosły szczur siedzi, leży to wydaje się grubszy niż jest w rzeczywistości.

Te Twoje musiałyby być bardzo zabiedzone, żeby trzeba było je tuczyć. A nie wyglądają (widziałam zdjęcie z Twojego wątku).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Nie Sie 02, 2015 03:17   

Ciastkowo, Specjalnie dla ciebie - zdjęcie mojej ledwie minimalnie-minimalnie za chudej samiczki... Z "tuczeniem" ograniczam się do podsunięcia jakieś ziarenka od czasu do czasu jak biega po pokoju ;) . W sumie gdyby nie jej wiek to nawet z tym bym sobie darowała... Po prostu to już ponad roczna samiczka, wolałabym żeby miała minimalny zapasik tłuszczyku na wypadek choroby. Kosteczki to mam wrażenie, że nawet na zdjęciu da się policzyć :P .

https://photos.google.com/photo/AF1QipOsJM8FVy-2fnB580rXx7t-9uKkvIriPJIMtLev
https://lh3.googleusercontent.com/11yO93Wsigr_vZwjLpKHCuhq77f17BguhhCrOwA4L1M=w1161-h653-no

A tutaj moja 2 dziewczyna [wiek ten sam], przy której codzienna modlitwa brzmi "I spraw dobry Boże, żeby przynajmniej nie utyła" :lol: . Tragedii nie ma, ale z jej niechęcią do ruchu i zamiłowaniem do jedzenia muszę zwracać uwagę czy nie zaczyna tyć. Gdyby nie to byłaby dla mnie "szczurkiem starszym idealnym" - nie zatłuszczonym, ale własnie z minimalnym zapasem. Tutaj również kosteczki wyczuwalne [tak jak i wielki brzuchol do miziania :lol: ].

https://lh3.googleusercontent.com/A6vC7oAiQtWzgYgG0ED7wGn743yBlXkFqmYjMQtfSIc=w1161-h653-no


Porównaj sobie do tego twoje dziewczyny.... Tylko pamiętaj, że porównujesz zgrabne nastolatki do pań w kwiecie wieku :P .
Do tego na forum "młode, nie za grube dziewczyny" to mniejszość ;) . Połowa zdjęć to będą panowie [z natury - wielcy i... rozlegli :twisted: ], później kolejna połowa z pań to damy starsze wiekiem [mające prawo do okrągłości!], od tego co zostało odjęłabym jakieś 1/4-1/3 młodych, ale puszczystych... tzw. "Szczurzynek balzakowskich :P ".
Wychodzi na to, że... Powinnaś zwracać uwagę na jakieś 15-20% zdjęć z całości :twisted:
 
     
Ciastkowo 


Dołączyła: 16 Lip 2015
Posty: 16
Skąd: lublin
Wysłany: Nie Sie 02, 2015 09:51   
   Zwierzątka: pies, szczury


No macie racje są mlode mają jakies 5 miesięcy i moze dlatego takie szczuplutkie, moze i troche przesadzam zamartwianiem sie :oops: ale jak je biore w rece to mam wrazenie ze mi przez palce przeleca ;p
Wstawie zaraz zdjecia :)

[ Dodano: Sob Sie 08, 2015 16:24 ]
Przepraszam nie bylo mnie kilka dni, zaraz wstawie zdjecia dziewczyn w ich temacie, a przy okazji sie pochwale ze potrafia korzystac z kuwety! A juz myslalam ze wychowalam brudasy ;P
 
     
FOXI 


Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 20:46   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny


Czy to normalne ,że w upały moje szczury mało jedzą i mało piją? Bo leniwe to raczej normalne jak u ludzi :P
_________________
Nasz wątek:
http://forum.szczury.biz/...1002558#1002558
 
     
Tofcia 
szczurza mama



Dołączyła: 03 Kwi 2015
Posty: 27
Skąd: Kraków(Szczurolandia)!
Wysłany: Sob Sie 15, 2015 21:24   

FOXI, z jedzeniem to normalne z piciem to może piją jak nie widzisz? Moje śpią w jedzeniu więc praktycznie odpada mi ten problem :)
_________________
:wavexxs: Oswoić - znaczy stworzyć więzy.
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze
za to, co oswoiłeś.
~ Antoine de Saint-Exupery
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki~`André Malraux
kiwi kiwi kiwi
za TM Albiś vel Rubin(20.08.2015), Belzuś vel Bąbel(30.04.2016).Siduś(28/29.06.2017),Azazel(Azul)(5.07.2017)
ze mną Gizmo(Lucuś), Tofik
<:3 )
 
     
FOXI 


Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 10:09   
   Zwierzątka: 2 szczurze panny


Tofcia, dziękuje :)
_________________
Nasz wątek:
http://forum.szczury.biz/...1002558#1002558
 
     
rud489 


Dołączyła: 20 Wrz 2015
Posty: 5
Skąd: 3city
Wysłany: Pon Lis 09, 2015 18:07   
   Zwierzątka: poluję na szczury :)


Witam,
na przybycie moich dwóch chłopaków kupiłam 2,5kg karmy Versele Laga Rat Nature. No i jedzą, ale zawsze zostają te okrągłe zielone chrupki :evil: Myślę sobie, nie ma wybrzydzania! Proszę ładnie wszystko zjeść. No i jest strajk głodowy. Zostawiłam ich na całą noc i cały dzień nie dosypując więcej karmy i chrupki dalej leżą. Z litości sypnęłam im ziarna słonecznika, a poza tym to posilają się papierem toaletowym i podściółką. Co za szczurasy! Czekać czy iść na kompromis i wyrzucać te niedojedzone chrupki i sypnąć świeżej karmy? :?:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:27 ]
Scaliłam dyskusję z tematu zbiorczego.
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 14:12   

rud489 szczury to nie ludzkie dzieci, którym możesz kazać siedzieć przy stole dopóki nie zjedzą obiadu do końca. Zielone chrupki mogą im zdecydowanie nie smakować.

rud489 napisał/a:
Zostawiłam ich na całą noc i cały dzień nie dosypując więcej karmy i chrupki dalej leżą. Z litości sypnęłam im ziarna słonecznika, a poza tym to posilają się papierem toaletowym i podściółką. Co za szczurasy!

Przestań więc je głodzić i nasyp im normalnego jedzenia. W obecnej chwili twoje zachowanie zbliża się powoli do granicy znęcania się nad zwierzętami.
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 15:13   

Serio rud489, ? Nie uważam, że to normalne. Czy jak czegoś nie lubisz i czujesz że np. Zwymiotujesz, to masz chęć tego jedzenia? Szczury wykrywają chemię, wiedzą co jest dla nich dobre, a jeżeli mają chęć sprawdzić to robią to liżąc przysmak - dzieki temu wiedzą czy sie nie otrują, biorąc tylko Male ilości. Nie pomyślałaś, że może coś jest z tymi chrupkami nie tak? Nie zawsze to kwestia wybrzydzania...
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11