Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur je za mało lub jest wybredny - porady
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 13:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


I za dużo tłuszczu ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 13:19   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


quagmire, są tłuszcze i tłuszcze, moim zdaniem te w RN są ok, bo pochodza na oko głownie z orzechów i slonecznika, chociaż zagadka są te kolorowe bobki, w których moze być wszystko.
Co nie zmienia faktu, ze zrezygnowałam właśnie z powodu orzechów, które dla części moich szczurow są wyraźnie ciezkostrawne. I których i tak jest tam mniej i mniej, podobnie jak slonecznika :lol:
_________________
think big, start small
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 13:28   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Martini, no nie do końca - chyba, że akurat szczury nie jedzą orzechów, czyli nie zjedzą tych tłuszczy.
Po prostu jest ich za dużo, czyli szczury będą tyły.
Oczywiście nie wszystkie, bo są pewnie takie, których się niczym nie da utuczyć ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 13:56   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Yyyy... Nie rozumiem. Jeszcze raz: nie trafiłam na opakowanie RN, w którym byłoby duzo orzechów i słonecznika, a z analizy składu wynika, ze to jedyne naprawde tłuste elementy tej karmy, wiec nie winilabym tłuszczu, szczególnie ze tłuszcze z orzechów to tłuszcze omega-3. Jednak coś innego niż slonina :wink:
Podobno ma tez w składzie suszone owoce (niewiele widziałam), a to z kolei sam cukier niemal, wiec tego TEZ bym sie czepnela.
_________________
think big, start small
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 15:39   
   Zwierzątka: królinka i szczury


W VL Nature są suszone banany, orzechy i pestki dyni - wszystko to jest tłuczące. Może nie jest to "zły" tłuszcz, ale niektore szczur mogą na tym utyć ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 15:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Off-Topic:
Martini, chodzi mi po prostu o ilość tłuszczu napisanego na opakowaniu - 9%, czyli o 4% za dużo, średnio 2 razy więcej niż szczury potrzebują - o to mi chodzi.
Nawet jeśli jedynym śródłem tłuszczu byłby olej lniany, to gdyby stanowił 9% wszystkiego, to by było za dużo.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 17:21   
   Zwierzątka: Edd


Jak tak czytam wasze posty, to dochodzę do wniosku że chyba nie ma idealnej karmy. Moje małe gamonie na razie zostały się z tymi kolorowymi, niezjedzonymi chrupkami. Nie dosypuję od rana. Póki co strajk, zjadły może ze dwa chrupki. Nie wiem jak długo mogę trzymać ich w takim niedojedzonym stanie. Próbuję okiełznać ich francuskie podniebienia ;)
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 18:10   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Off-Topic:
crayou napisał/a:
że chyba nie ma idealnej karmy


Nie "chyba":) Na pewno:)
_________________
think big, start small
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 20:33   

crayou napisał/a:
nie ma idealnej karmy.
Może zrobimy swoją karmę alloszczur? :mrgreen:
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Czw Mar 15, 2012 18:11   
   Zwierzątka: Edd


Jestem za :) Dla forumowiczów będzie gruba zniżka przy zakupie :-P
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
isiaczek79 
kredka


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 4
  Wysłany: Sob Lip 28, 2012 20:52   Młody szczur bardzo mało je
   Zwierzątka: szczurek Kredka


witam
Mam szczurke od 3tygodni, nie wiem w jakim jest wieku, moze 4-5 miesiecy, moze mniej. Wydaje mi sie, ze zostalam oklamana w sklepie, pani powiedziala, ze szczurka bardzo lubi jesc i dlatego jest wieksza od innych. Niestety nie lubi jesc, je strasznie malo, z 20-30g zalecanych na dzien tylko cos skubnie (sucha karma, ktora byla karmiona w sklepie). Podsuwam jej inne rzeczy, ciagle cos probuje: marchew, jablko, bialy ser, orzech, gotowany kurczak, ryba itp. i nic. Cos czasem skubnie, lubi owocowe jogurty, ale zje najwyze lyzeczke. Ode mnie rzadko cos wezmie. Jesli juz je i pije, to najczescie ok. 4-5 nad ranem. Na razie nie traci na wadze, ale i nie przybiera. Mialam juz inne szczury i one kochaly jesc, musialam je pilnowac, byly zachlanne. Nie wiem, co robic.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pon Sie 06, 2012 22:00 ]
Zwracaj większą uwagę na interpunkcję.
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Sie 06, 2012 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 20:56   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


isiaczek79, jeśli ma apetyt to nie trzeba się niczym martwić. Może jeszcze się przyzwyczaja do nowego miejsca, albo zwyczajnie mało je.

Poza tym i przede wszystkim adoptuj jej koleżankę, bo może to też być powodem czemu nie jest zarłokiem.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 20:58   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


isiaczek79 napisał/a:
jesli juz je i pije to najczescie ok 4-5 nad ranem


jak to zwierzę nocne.

Jaką karmę podajesz? Od Ciebie może mało brać, bo się boi, po prostu. Daje się wziąć na ręce? 5 miesięcy to już raczej nie jest ten moment, kiedy szczurzyce powinny przybierać na wadze, chyba że mają znaczną niedowagę. Ile waży Twoja szczurka?
Czy bylaś z nią na wizycie u weterynarza?
I czy ona ma szczurze towarzystwo? Może nie je, bo ma deprechę i tyle.
_________________
think big, start small
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lip 28, 2012 21:19   

Przeniosłam wątek do odpowiedniego działu.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
isiaczek79 
kredka


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Lip 29, 2012 23:01   
   Zwierzątka: szczurek Kredka


Szczurka wazy 260g. Na reke nie wchodzi ale do rekawa pomalu pomalu wchodzi juz sie nie zapiera a ni nie wyrywa ale widac ze woli byc pod poducha niz na rekach. Z reki tez czasem cos wezmie, ale je strasznie malo pol malinki , lyzeczke jogurtu, kolbe jadla przez 3tyg. Najlepiej jej jest jak nikt jej nie widzi. Wyglada zdrowo, jest spokojna nie gryzie, lize mnie, jak dla mnie to jest zamalo ciekawska. Spedzam z nia kilka godzin dziennie siedzi w rekawie nie wychodzi mam wrazenie ze spi z otwartymi oczkami. Miala juz szczury i moja Zula miala mega apetyt dala by sie zabic za jedzonko,wszedzie zagladala i wychowywala sie z moim psem ale ja przynioslam do domu jak byla malenka. A Kredka ani marchwki ani jablka. podaje jej sucha karme ta sama co w sklepie jadla, taka zmiksowana wszystko w jednym i probuje inych rzeczy. je co najwyzej 10g dziennie.
W sklepie byla trzymana odzielnie wiec nie wiem czy to dobry pomysl zeby przyniesc teraz innego szczurka bo roznie to moze byc.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13