Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur je za mało lub jest wybredny - porady
Autor Wiadomość
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:12   

crayou napisał/a:
Co do Animalsa to wiem - dostałem w spadku więc nie wybrzydzałem. Za to szczury wybrzydzają ;)
W tej kwestii to im się nie dziwię, bo akurat Animals to chyba najmniej przyjemnie prezentująca się i pachnąca karma na naszym rynku.
crayou napisał/a:
Z ziemniaczkami to trochę mnie zasmuciłaś, bo Edd&Eddy wciągają je nosami :( Na razie dostały je ze 4-5 razy ale trzeba będzie ograniczyć.
Trzeba uważać na wszystkie warzywa i owoce bogate w skrobię (np. banay) lub tłuste (np. awokado), także orzechy i pestki. Szczura łatwo utuczyć, a trudniej później odchudzić.
crayou napisał/a:
Jutro rozejrzę się za lepszą karmą a dziś przysmaków nie będzie - niech zjedzą to co mają, jak sugerowano wyżej. Tylko, że nockę mam z głowy, bo będą hałasować gryząc farbę z prętów klatki...
Jak nauczysz szczury jedzenia na co dzień suchej karmy, to wszelkie dodatki będą przyjmowane z wielkim entuzjazmem i wtedy łatwo przekonać ogonki do jedzenia surowych/gotowanych warzyw i owoców, które są najbardziej wartościowym przysmakiem. Można też podawać zdrowe produkty zbożowe (zapewniam Cię, że przy odpowiednim "dozowaniu" przysmaków sucha kasza gryczana ugotowana bez soli może urosnąć do rangi kawioru :lol: ).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:16   
   Zwierzątka: brak


crayou napisał/a:
EDIT: karmę kupujecie w zoologu czy wysyłkowo?

Wysyłkowo, bo jest większy wybór i karmy są tańsze ;) Forumowicze z większych miast zbierają się w grupowe zamówienia, żeby np. zamówić taniej wielki worek karmy albo oszczędzić na kosztach przesyłki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:28   
   Zwierzątka: Edd


Tima np. na Allegro to prawie 300zł za 30kg - no tyle to mi nie potrzeba ;)
O banany się nie boję, bo ich zwyczajnie nie lubią. Jabłka jako tako ujdą. No i świeży ogórek też jest przyjmowany z wielkim entuzjazmem.
Tak wygląda moja karma na wagę:

A tyle zostaje:

...więc coś tam zjadają.
Ale jutro poszukam w zoologach Timy lub innych luxpaszy ;)
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:30   

Cytat:
luxpaszy


:lol:

Ja ostatnio zamówiłam 20kg Versele Laga Zero Classic (99zł) - wszystko zjadają głąby małe :) Bardziej się opłaca niż kupowanie 2,5kg Uczty dla Szczura co 3 tygodnie za 30zł.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
Ostatnio zmieniony przez Kluska Pon Mar 05, 2012 20:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:31   
   Zwierzątka: królinka i szczury


crayou, zajrzyj na zooplus.pl albo swiatkarm.pl ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:37   
   Zwierzątka: brak


Akurat Timy nie ma w zoologu, jest tylko na zooplusie ;) Pozostałe karmy raczej powinieneś znaleźć w większych sklepach - tylko że np. paczka 2,5 kg XtraVitalu jest u mnie w sieciowym zoologu 10 zł droższa, niż przez internet. W Twojej karmie na wagę widać trochę jaskrawych, sztucznie barwionych chrupek, co nie jest najlepszą oznaką; zastanawiają mnie też takie kulki - groch, ciecierzyca? Wyglądają na coś powodującego wzdęcia ;)

Ja przy 10 szczurach chyba bym zbankrutowała na tych firmowych karmach z zoologa, więc kupuję przez internet te tańsze, ale nadal bardzo dobrej jakości ;) http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11557 - tutaj starałam się zebrać również ceny popularnych karm w przeliczeniu na kg.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez smeg Pon Mar 05, 2012 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 20:38   
   Zwierzątka: Edd


Najpierw mniejszymi ilościami przebadam jaka karma podejdzie moim draniom a potem zamówię Kamaza tego, co wybiorą.
PS.: Dzięki za adresy paszowe ;)
Smeg - to nie groch. Raczej ciecierzyca.
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Mar 05, 2012 21:43   

crayou napisał/a:
Tima np. na Allegro to prawie 300zł za 30kg - no tyle to mi nie potrzeba ;)
Tak, jak dziewczyny już pisały, można kupić w zooplusie w mniejszych opakowaniach (np. 2.5 kg), zresztą ta na allegro też jest przez zooplus sprzedawana ;) . Jeśli masz możliwość, to kup testowo w zoologicznym kilka małych opakowań i zobaczysz, która będzie najchętniej zjadana. W temacie, do którego link podała smeg, masz przegląd wszystkich porządnych mieszanek i granulatów.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 18:47   
   Zwierzątka: Edd


Ehhh... W okolicznych zoologach tylko Vitapol a Megan uchodzi za luxpaszę :( Jutro jeszcze znajomy popyta w zaprzyjaźnionym zoologu, co mogą wyrwać z hurtowni. Może po prostu nie biorą nic droższego, bo się nie sprzedawało i wszyscy zostali przy tanich markach.
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 06, 2012 18:51   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


crayou, kupuj w sklepach internetowych:)
_________________
think big, start small
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 05:48   
   Zwierzątka: Edd


Wczoraj przyszła paczka Versele-Laga Rat Nature. Przyjemnie pachnie zbożem - nie to co Vitapol i moje mieszanki na wagę. Nasypałem do michy: Edd swoim zwyczajem rzucił się na to dobro i sukcesywnie po ziarenku znosił swoją działkę na dół. Eddy podszedł i stanął wryty z miną "o kurde - ale micha", po czym zaczął chrupać po kolei jak leci. Rano miseczka puściuteńka :)
Dzięki za zaangażowanie w temat i pozdrawiam.
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 18:30   

crayou, to fajnie, że szczurom smakuje ;) No i że Ty sam dostrzegasz różnicę w jakości :)
 
     
crayou 



Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 13
Skąd: Police
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 05:47   
   Zwierzątka: Edd


Oj wybredne gadziny... Już przebierają... Zostawiają wszystkie te kolorowe chrupki, których w Rat Nature jest nawet sporo. Rozpieściłem je chyba za bardzo :D No nic - walka trwa.
_________________
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 06:08   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


crayou napisał/a:
Oj wybredne gadziny... Już przebierają... Zostawiają wszystkie te kolorowe chrupki, których w Rat Nature jest nawet sporo. Rozpieściłem je chyba za bardzo :D No nic - walka trwa.

moje też dużo zostawiają z Rat Nature, głównie chrupki. co zrobić? zmienić karmę. VL complete też nie dojadają. w tyłkach im się poprzewracało, a szczury w Afryce głodują :roll:
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 08:32   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Ja zmienilam, nie tylko z powodu chrupek. Ale uważam, ze jak na te cenę i fakt, ze ta karma jest mieszanka, a nie granulatem, za duzo w niej kolorowych klocków.
_________________
think big, start small
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12