Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur je za mało lub jest wybredny - porady
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:06   

Dziewczyny, bez przesady, zielone chrupki to nie trucizna, one są po prostu nijakie w smaku (wiem, próbowałam), natomiast są jak najbardziej jadalne i jeśli szczury byłyby naprawdę głodne, to by je zjadły. Przegłodzenie szczurów pół dnia to też nie jest znęcanie - idąc tym tropem trzeba by uznać, że należy dawać tylko to co lubią, czyli słonecznik i ser ;)

rud489, odpuść te chrupki, one nie są aż tak super wartościowe, żeby nimi katować szczury, zwłaszcza, że wiele szczurów ich nie lubi
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Magda81 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:40   

Niamey bez przesady no co ty gadasz? Czytałaś co ona napisała? "a poza tym to posilają się papierem toaletowym i podściółką" no nic dziwnego jak dziewczyna zostawiła je na CAŁĄ NOC I DZIEŃ BEZ JEDZENIA tylko z jakimiś odpadkami, miska szczura z tego co wiem powinna być ZAWSZE PEŁNA! To się moim zdaniem zalicza do znęcania się skoro zostawiła im tylko marne zielone odpadki których nie zjedzą! Niamey a doszłaś do momentu gdzie rud489 pisze że " Z litości sypnęłam im ziarna słonecznika, a poza tym to posilają się papierem toaletowym i podściółką. " Widocznie coś jest z tymi chrupkami na rzeczy skoro zaczęły żreć ściółkę! To jest czyste znęcanie się moim zdaniem, bo nie wiem właścicielka chce zaoszczędzić na karmie? Niemy weź wyobraź sobie teraz że mieszkasz z kobietą która daje ci na obiad jakieś resztki które mogą być trujące (bo nie dostaniesz niczego innego jak tego nie zjesz) i są wstrętne że zaczynasz aż jeść kore z drzewa.
 
     
CzerwonaAnulka 



Dołączyła: 04 Lut 2016
Posty: 15
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:44   

rud489 skąd masz szczury?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:46   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


rud489, nie martw się. Moje tak samo nie chciały jeść brązowych chrupków z Vilmie- doba bez dodatkowej karmy i teraz zjadają wszystko co do okruszka,tylko łupinki zostają.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:52   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


rud489 oszalałaś dlaczego je tak katujesz? :( czytałam ze gryzonie powinny mieć pełną miskę cały czas a ty dodatkowo je tak nękasz. To nienormalne że zaczęły aż jeść żwirek zaraz zaczną jeść jeszcze swoje odchody! Ty serio nie widzisz że źle robisz?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:56   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Jolasia, szczury jedzą swoje odchody ;) to koprofagi, a one tak mają, zwłaszcza te młode
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 16:58   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


No ale kurde to co ona robi to jest złe :( bardzo złe męczyć tak zwierzęta i karać je szczur to nie człowiek na miłość boską! tak samo jak kiedyś ktoś na forum napisał że odda szczura bo gryzie mu wszystko no kurde mega nieodpowiedzialni ludzie i tyle.
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:02   
   Zwierzątka: brak


Miska szczura nie powinna być zawsze pełna - wiele szczurów nadmiernie się wtedy objada i tyje, co prowadzi do wielu chorób. Szczur powinien dostawać wydzieloną dzienną porcję karmy, taką, którą jest w stanie zjeść przez ok. 20 godzin.

Ogony często wybrzydzają, nie chcą jeść zdrowej karmy, wolą ją zasikać i czekać na smakołyki - zwłaszcza jeśli wiedzą, że właściciel w końcu się złamie i coś im podrzuci. Pozwalając na niezjadanie niektórych składników karmy sprawiamy, że przestaje ona być zbilansowana. Moje szczury mają jeść to, co im daję, bo sama wiem, co jest dla nich dobre. Nie ma wybrzydzania i wyrzucania niezjedzonych resztek. One zresztą doskonale o tym wiedzą, bo wszystko zawsze znika ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:06   

Odnoszę wrażenie Jolasia, że za bardzo się wczułaś. :roll:
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:26   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


Smeg to jak szczur nie chce jeść np. słonecznika (moje nie chcą) to mam zostawić ten słonecznik im w misce sam i zagłodzić aż nie zaczną jesć? bo tak robi właśnie ta rud489
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:28   
   Zwierzątka: brak


Właśnie tak - szczury nie zagłodzą się, mając pełną miskę. Mają jeść to, co jest. Nie mówię oczywiście o karmieniu samym słonecznikiem, ale zbilansowaną karmą, co do której wiemy, że jest dobrej jakości.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Jolasia 



Dołączyła: 04 Mar 2016
Posty: 62
Skąd: olsztyn
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:36   
   Zwierzątka: mój Ptyś - labrador, dwuczłonkowa (śmieszne słowo) złoga G, brat - goryl


Ale to co można tak zostawić same np., zielone krążki i tak czekać kilka dni aż zjedzą a jak nie to się nie przejmować?
_________________
Nikt nie obiecywał nam,że w życiu będzie łatwo
Za hajsem pogoń, --- wrogom
Zobacz ile osób,dziś ufa naszym słowom
 
     
Magda81 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:10   

Nie trzeba szczurów do niczego zmuszać! Jak nie zje tych krążków to zje coś innego. Pozostawianie w klatce tylko tego co szczur nie lubi jeść i kazać jej jeść to z przymusu jest nieco bez sensu.
 
     
Magda81 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:56   

Ja tą użytkowniczkę chyba skądś kojarzę. rud489 Czy to nie ty pisałaś i wykłócałaś się ja jednym z for o gryzoniach że wodę zmienia się raz w tygodniu? Czy to nie ty pisałaś że szczur powinien jeść tylko szczurzą karmę bo nie będziesz marnować czasu na to żeby ugotować im coś albo dać owoca i warzywo bo to nie człowiek. Czy to nie ty trzymałaś kiedyś świnki morskie w piwnicy bo od nich śmierdziało i później je sprzedałaś?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 19:09   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Dziewczyny, a czy któraś z Was zwróciła uwagę, że pytanie, na które padły tu odpowiedzi jest sprzed pół roku? Nie sądzę, żeby ktokolwiek głodził szczury przez pół roku tylko dlatego, że nie uzyskał odpowiedzi na forum ;)
Nie wiem o co chodzi ostatnio z odgrzebywaniem starych wątków...
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 11