Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Mar 26, 2012 13:13
Szczury i węże mogą żyć w zgodzie - strona
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 15:24   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Devona, sądzę, że każdy rozsądny głos w takiej dyskusji jest wartościowy. W końcu godzenie żywienia kota a węża z przekonaniami wege nie jest aż tak różne.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 15:45   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Kurcze,ja raczej nie mogłabym pomóc w żaden sposób niestety :( Ale za to z chęcią przeczytam artykuł i go porozgłaszam gdzie się da,aby ludzie trochę szerzej na to wszystko spojrzeli :)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 16:00   

czy jest jakiś konretny termin stworzenia artykułów?

bo ja bym mogła napisac o brakach w edukacji. ale artykuł byłby gotowy dopiero jakoś w na początku sierpnia.
_________________

 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 16:07   
   Zwierzątka: 3 nimfy


Devona napisał/a:
Ja też na każdym kroku spotykam się z beznadziejnymi komentarzami na ten temat :/ . Jeżeli jest zapotrzebowanie, to mogę napisać na temat łączenia wegetarianizmu i chowu zwierząt mięsożernych, to może być taka druga strona medalu. Co prawda nie mam gadów, tylko koty, ale to typowe drapieżniki, a strona ma mieć chyba charakter ogólnoinformacyjny.

Myślę, że to by było fajne.
Angels, gdybyś chciała, gdyby miało Ci to pomóc, to też mogę sie podzielić swoimi spostrzeżeniami czy tym jak godzę wegetarianizm z pracą w zoologicznym i posiadaniem zwierząt mięsożernych. ;)

Ciekawa rzecz, że w Ameryce organizacje wegetariańskie skupiają się na poprawie warunków życia zwierząt rzeźnych, podczas gdy w Polsce dąży się do eliminacji wszelkich zwierząt hodowlanych bez głębszego pomysłu co dalej.... :roll:
Czy np. zamiast walczyć z pseudohodowlami, walczy się o adopcje wieszając psy na tych, którzy kupują rodowodówki, co tak naprawdę nie rozwiązuje bezpośrednio problemu bezdomności...
Ale w Polsce od kilku lat wszyscy "empoatyczni" słuchają zdania jednego faceta, jakby zatracając umiejętność samodzielnego myślenia. Dlatego zdecydowanie odcięłam się od tych środowisk.
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 16:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Sysa, bardzo proszę. :)

Sysa napisał/a:
zy np. zamiast walczyć z pseudohodowlami, walczy się o adopcje wieszając psy na tych, którzy kupują rodowodówki, co tak naprawdę nie rozwiązuje bezpośrednio problemu bezdomności...


Albo proponuje zakaz trzymania gadów, żeby nie była konieczna hodowla karmowa... To jest trochę pokręcona kwestia, próbuję to zrozumieć i nadal nie umiem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 18:05   

apdejtnęłam pierwszą stronę, dodałam kto co chce pisać i ile :) Tylko jak się wam powielają tematy to starajcie się jeszcze dodatkowo je ścieśnić, żeby nam cała książka z tego nie wyszła (choć w sumie też jest to jakiś pomysł).

Co do terminów to jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, dobrze by było stworzyć to dość szybko, szczególnie zależy mi na temacie o labie ale rozumiem że teraz po sesji może to być trudne. Zobaczcie jak wam będzie szło, powiedzmy że pierwotny deadline (prócz labów) to 5 sierpnia (piątek).
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
agata-air 



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 452
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 18:32   
   Zwierzątka: dużo ogonów :D psów :D koni :D niedźwiedzi :D świń :D


Jeśli mogłabym coś zasugerować to zmieńcie tyt. wątku bo "szczury i węże mogą żyć w zgodzie" to ...nawet nie wiem jak to nazwać.
Nie mogą, jeden zjada drugiego, są swoimi wrogami. Jeśli już to osoby posiadające szczury i osoby posiadające węże mogą żyć w zgodzie :wink:
_________________
www.schronisko.info.pl
Zahara, KT, Mortisha, Keskese, Vi
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Wto Lip 05, 2011 18:36   

sama się cytować nie będę, ale napisałam że temat roboczy. Poprawny wymyślę (wymyślimy) później.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
pkt 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 32
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 14:35   

warto przemyslec rowniez to, aby przy pisaniu artykulow udzielili sie rowniez mezczyzni. Wybaczcie, ale kobiety podchodza do takich tematow zbyt emocjonalnie i niejednokrotnie nie potrafia obiektywnie ocenic tematu.
Poza tym nalezaloby znalezc hodowce gadow z kilku albo kilkunastoletnim stazem, ktory ma za soba duza liczbe zwierzat i rozmnozen oraz na bieżąco jest w temacie karmienia i hodowli karmowych. Wtedy o artykule mozna powiedziec, ze jest raczej obiektywny.
Prosze zbyscie nie zaczynaly kolejnej dyskusji tylko wziely to pod rozwage. To nie dogryzanie, a jedynie bardzo istotna rada.
Ostatnio zmieniony przez H. Czw Lip 07, 2011 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 14:43   

Off-Topic:
pkt, sorry, ale to brzmi szowinistycznie. kobiety potrafią podejść do wielu tematów bardziej obiektywnie niż mężczyźni i nie ujmując nic facetom również potrafią się solidniej do czegoś przyłożyć, bo zorganizowanie mają w większości we krwii.

jak jakiś facet chce i ma ochotę - niech pisze,jasne. tylko policz ile masz tutaj regularnie udzielających się kobiet, a ilu mężczyzn. :wink:
_________________

 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 14:57   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Off-Topic:
pkt, wybacz, ale mój artykuł sprawdziło kilka osób, w tym panowie i na razie zostałam pochwalona za racjonalne, krótkie argumenty, więc proszę, nie wtykaj kijka w mrowisko, okej?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pkt 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 32
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 15:05   

czemu za chwile zaczynacie jakies dziwne wyrzuty i oskarzacie mnie o szowinizm?
Ja pytam krotko. Czy wsrod osob piszacych jest takze terrarysta z doswiadczeniem, ktory odniosl w tej dziedzinie jakies sukcesy, moze sie wypowiedziec na temat swoich doswiadczen i hodowli karmowych, ktore posiada. Nie mowie tu o osobie majacej 2 czy 3 weze i 3lata doswiadczenia. Dla mnie to wazne, bo jako jedna ze stron nie chcialbym czytac artykulu napisanego tylko przez milosnikow szczurow, czy terrarystow pajeczakow. Mam prawo zapytac wiec to robie.
Jezeli to wtykanie kija w mrowisko to przepraszam. Poza tym ja artykulu nie widzialem i kazdy moze powiedziec, ze widzialo go woelu mezczyzn, wiec moglibysmy tak w nieskonczonosc, a ja chcialbym uzyskac konkretna odpowiedz.
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 15:07   
   Zwierzątka: doge


pkt, a może sam coś napiszesz, skoro siedzisz w temacie? Albo ocenisz artykuły po ich umieszczeniu na stronie? I wtedy ocenisz, czy są napisane emocjonalnie, bez uprzedniego martwienia się o to. Dziewczyny są rozważne i potrafią panować nad swoimi emocjami.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 15:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


pkt, jeśli sobie życzysz, chętnie artykuł udostępnię, bo jego wersja wstępna jest już gotowa.

Nie możemy zmusić nikogo do pisania, temat jest ogólny, ludzie mogą się zgłaszać.
Mangusta na pewno nie dopuści, żeby na stronie były jakieś bzdurne treści, mamy jeszcze pitu, mordd też zaoferował się z pomocą, więc kogo jeszcze mamy ściągać?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pkt 


Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 32
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 15:15   

nie ukrywam, ze chetnie bym cos napisal, ale nie posiadam aktualnie nawet komputera zeby cos napisac i przeslac to dalej, na telefonie z ktorego pisze sie tego nie da zrobic, a niestety do tego trzeba usiasc, zbierac materialy i poswiecic czas, ktorego, za wiele nie mam ze wzgledu na prace i dzieci. Gdyby nie te sprawy juz dawno bym sie zglosil na TCP. Poza tym nie jestem tak doswiadczonym hodowca o jakich mowie, mysle, ze za jakies 5lat bede sie czul duzo lepiej.
Odpowiedzi nie otrzymalem, za to znowu sie obruszacie strasznie, a nie ma o co, naprawdę.

[ Dodano: Czw Lip 07, 2011 15:21 ]
o Pitu i Manguscie wiem, co do Morda myslalem, ze udostepnia tylko zdjecia. Nie o wszystkim sie wszystkich informuje i czasami ciezko wylapac kto rzeczywiscie bedzie cos pisal. Pytasz o moje zdanie. Jezeli taki artykul by powstal to wartoby zwrocic sie o pomoc do Wicia Borkowskiego, bardzo zyczliwa osoba i chatnie odpowiada na wiele tematow, do tego przedstawilby zapewne strone prawna przy okazji. Z P.Plucikiem tez nie byloby zapewne problemu, bo nalezy do osob obeznanych w temacie. Do tego moglbym dorzucic P. Bartosza Gorzkowskiego ktory prowadzi pierwsze i chyba jedyne w Polsce schronisko dla egzotycznych zwierzat, wiec strona moralna i etyczna hodowli zwierzat nie jest mu obca. To sa moje bardzo szybkie pomysly jezeli bardzo pytasz.
Ostatnio zmieniony przez H. Czw Lip 07, 2011 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 14