Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:36
Martwica
Autor Wiadomość
Alexis 
salto mortadele



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 14:00   
   Zwierzątka: kotełke


Panny mają martwicę po zastrzykach; Feli już odpadł strupek, Fruzia ma taka ciemna plame na grzbiecie. Byłam dzisiaj u weta w związku z grzybica, ale przy okazji dostałam cos do smarowania tej martwicy. Tym czymś okazała się być: "Tetra-Delta - zawiesina dowymieniowa do stosowania u krów mlecznych" :lol: ponoc nie zaszkodzi szczurkom, jesli by to zlizały.
Skład:
-neomycyna w postaci siarczanu
-penicylina G prokainowa
-nowobiocyna w postaci soli sodowej
-dihydrostreptomycyna w postani siarczanu
-prednizolon

Mam nadzieje, że im pomoże...
_________________
Za TM: Felicja (*ok. 12.12.2007 - 10.12.2009), Afra (*ok. 2.08.2008 - 8.01.2010), Skrętka (*ok. 27.09.2009 - 23.07.2011), Wtyczka (*ok. 27.09.2009 - 27.12.2011), Fetka (*ok. 27.10.2009 - 25.05.2012)
 
 
     
Alexis 
salto mortadele



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 16:51   
   Zwierzątka: kotełke


Kurczę, poczytałam forum i sie dowiedziałam, że nie można szczurom dawać penicyliny ani streptomycyny... To sie tyczy tez takich maści na skórę, jeśli bym je przypilnowała, żeby nie zlizywały?
_________________
Za TM: Felicja (*ok. 12.12.2007 - 10.12.2009), Afra (*ok. 2.08.2008 - 8.01.2010), Skrętka (*ok. 27.09.2009 - 23.07.2011), Wtyczka (*ok. 27.09.2009 - 27.12.2011), Fetka (*ok. 27.10.2009 - 25.05.2012)
 
 
     
jorgito 



Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:54   
   Zwierzątka: szczur


Carlosowi wyszły 2 male obszary martwicy na karku po zastrzyku z antybiotykiem, ale dopiero po drugim zastrzyku. Jutro ma mieć trzeci i boję się czy dawki antybiotyku nie są za duże i czy nie lepiej odstawić leczenie (wiem że się nie powinno przerywać ale..). Czy lepiej powiedzieć lekarzowi, żeby rozcieńczył porządnie ten antybiotyk ( poprzednie 2 dał nierozcieńczone, dopiero teraz przeczytałam, że to powoduje martwicę). Dzwoniłam do drugiego weta, który się zna na szczurach, ale nie mogłam do niego jechać na leczenie,więc wybrałam jednego blisko domu. Ona (ten drugi wet) powiedziała, że ta martwica to efekt nierozcieńczenia antybiotyku, nawet nazwe od razu zgadła, i kazała smarować wazeliną. Jutro sobota i jej lecznica nieczynna żeby zabrać tam małego na kontynuację leczenia, został mi tylko ten osiedlowy wet.

Zastanawia mnie najbardziej czy słusznie została rozpoczęta kuracja antybiotykowa. Carlos odgryzł sobie w nocy 2 paluszki u łapki, rana już rano była ładnie lekko zagojona, więc czy na pewno konieczny był antybiotyk? Może wystarczyło tylko zdezynfekować i posmarować kremem na regenerację nabłonka?
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 10, 2009 21:58   

jorgito napisał/a:
Carlos odgryzł sobie w nocy 2 paluszki u łapki, rana już rano była ładnie lekko zagojona, więc czy na pewno konieczny był antybiotyk?
Tak, bo on siedzi i chodzi po swoich sikach i kupach. :wink: Nie przerywaj terapii, tylko poproś o rozcieńczenie leku. Martwica nie jest bolesna, więc nawet jak się zrobi to niewielka "strata". No i nie jest tak bardzo konieczne smarowanie tą wazeliną. Prędzej jakąś maścią przyspieszającą gojenie.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
jorgito 



Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Lip 11, 2009 09:18   
   Zwierzątka: szczur


rano pojawiy się 2 wyrazne bordowe plamki w połowie ogonka Carlosa, wcześniej ogonek był czyściuteńki, czy to możliwe, że mały ma jakieś skłonności do martwicy? czy to też efekt antybiotyku ?? już nie wiem co sama myśleć :(

edit 2: wet przerwal kuracje, dal mi neomecyne na plecki i taka masc wspomagajaca zziarnianie na lapke. Antybiotyk, ktory zostal podany to Byatril 25mg, wet powiedzial ze tego sie nie rozciencza bo on jest w malym stezeniu juz fabrycznie i nie trzeba ;/ Carlos ma placek 4mm x 12mm na plecach a on mi mowi " do martwicy tu jeszcze daleko".
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Lip 23, 2009 14:55   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Hexe dostała martwicy po zastrzykach w zeszłym tygodniu. Na początku smarowalam solcoserylem w maści (tylko taki moglam dostac na początku, chitopanu wcale). Dziś udało mi się zdobyc w żelu, więc będziemy smarowac. Martwi mnie tylko, że obszar jest spory (strup długi, 5cmx2cm), wczoraj krwawił :/
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
jorgito 



Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 11:25   
   Zwierzątka: szczur


jak zamknie sie rana, to mozesz od czasu do czasu (ja uzywalam raz dziennie bo mozna z tym przesadzic) posmarowac wazelina z witamina A, ladnie przyspiesza gojenie, tylko musi miec sporo czasu potem na wchloniecie sie zanim posmarujesz czyms innym, bo jest dosc tluste
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 11:34   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Mam w domu maść ochronną z witaminą A, nada się?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lip 25, 2009 11:49   

Mao, nada się, ale poczekaj aż się podgoi najpierw. Rana musi oddychać, a maści są zbyt kryjące i tłuste. :)
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Lip 25, 2009 15:00   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Rana się zamknęła (nie krwawi i nie cieknie z niej ropa), jest jakby w takim małym wgłębieniu, ale wszystko jest suche. Może uda mi się dziś podrzucić jakieś zdjęcia, jak to wygląda.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
Ostatnio zmieniony przez karola Pią Paź 24, 2014 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 01:41   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Cóż, zmiana - rana się otworzyła na całej swojej szerokości, powiększyła się. Ropa, smród, coś jakby dzikie mięso, krwi nie ma na razie.

Nie wiem, czy może ja robię coś źle. Mała smarowana jest codziennie solcoserylem, rana przemywana przed każdym smarowaniem. Poza smarowaniem strupa staram się nie ruszać. Z tego co obserwowałam Hinata nie interesuje się zdrapywaniem strupa z Hexe, ale na wszelki wypadek spędzą noc oddzielnie.
Prawdę mówiąc powoli zaczyna mnie to dołować, bo widzę, że mała się z tym męczy, często to rusza (jest jakiś sposób, żeby nie mogła tego robić? Bo nie wiem, czy czasami ona sama sobie tego nie zdrapuje), a wszystkie moje wysiłki idą jak krew w piach :?

(Maścią z wit. A nie smarowałam, bo znaleziona w domu okazała się być przeterminowana, po nową idę jutro, jak również do weta)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
Ostatnio zmieniony przez karola Pią Paź 24, 2014 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lip 27, 2009 09:52   

Mao napisał/a:
jest jakiś sposób, żeby nie mogła tego robić?
tylko kołnierz.
Jeśli rana się babrze i jest ropa, to musisz iść do weta jak najszybciej i powinna dostać (inny) antybiotyk, bo same maści jak widać nic nie dają, skoro jest pogorszenie.
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 17:40   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Tak, jeśli ropa ciągle jest, to najlepiej zmienić antybiotyk. I dawać antybiotyk do smarowania i w zastrzyku/doustnie... wet może też wytnie kawałki martwej tkanki.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
ausaya 



Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 14:46   
   Zwierzątka: 2 x <:3 )~~


Małej się po zastrzyku zrobił strupek taki mniej więcej 1 cm średnicy, wydaje misię że może to być martwica aczkolwiek nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia.

Powinnam jej to czymś posmarować?

Cały czas się drapie ale na szczęście (oczywiście tylko w tym przypadku...) ma niedowład tylnych łapek i nie wychodzi jej to tak jakby chciała...
 
 
     
souris 


Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: Sob Wrz 05, 2009 14:50   
   Zwierzątka: szczuras, psy, koty, brat (:


Zeusowi po zastrzyku zrobil sie strup, ktory dzisiaj odpadl .. powstala rana ok 0,5 cm.oczyscilam to rywanolem.co jeszcze moge zrobic ?czy jodyna cos pomoze ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.33 sekundy. Zapytań do SQL: 15