Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:23   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Hally napisał/a:
Katie napisał/a:
Mój Seth ciągle zasikuje mi pilota od telewizora...
Nie wtedy, kiedy akurat po nim przechodzi, czy coś. Kiedy on WIDZI pilota, zaczyna jak najszybciej biec w jego kierunku, a potem po nim przebiega kilka razy, sikając

U mnie cos podobnego robi kapturka z komorką No po prostu telefon to zawsze mam caly w struzkach xP

Poza tym u mnie zawsze jest problem z dziurawymi kablami

To normalne - szczury bardzo denerwują urządzenia elektroniczne typu pilot/komórka/zasilacz od notebooka/itp. drażnią je fale elektromagnetyczne generowane przez tego typu urządzenia i kable [nawet te nie podłączone do prądu] dlatego je gryzą i znaczą/zasikują. W przypadku młodych i niedominujących szczurów można próbować oduczać karceniem przy każdorazowej próbie sikania/gryzienia. W ten sposób nasze maluchy mogą swobodnie biegać po biurku z kompem i plątaniną kabli od zasilaczy i ładowarek. Najskuteczniejsze jest klaśnięcie tuz za tyłkiem szczura - bezpieczne i skuteczne. Oczywiście proponuję nie spuszczać mauchów z oczu bo co bardziej wredne osobniki czekają na moment aż człowiek nie będzie patrzył i wtedy dopadają pilota a w takim przypadku zazwyczaj nie kończy się tylko na zasikaniu. No ale ja w ogóle jestem zwolennikiem wypuszczania maluchów pod dozorem, przede wszystkim dla ich własnego bezpieczeństwa.
 
 
     
nev!
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 13, 2007 20:08   

Muniek uwielbia gryźć moją koronkową bieliznę. Zawsze, gdy go przyłapię, że niebezpiecznie się manewruje do moich staników czy bluzek, ma minę, jakby wiedział że mu nie wolno, i trzeba WIAC!
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 21:55   
   Zwierzątka: szczury, brat


Coz a moje ostatnio sobie dywan upatrzyły a ja musze go zszywac :/
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 09:17   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Asaurus, a ja myślę, poza tym, że są fale itd. że szczury zasikują piloty, komórki, myszki, bo czują nasz zapach, trzymamy tam ręce długo. Moje paskudy np. lubią zasikiwać/gryźć mi portfel, bo też go często trzymam w ręku.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Patti 



Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 6
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 12:56   
   Zwierzątka: Heruńka


Esh... Mój ogonek zachowuje się jak sroka.. Lezie do wszystkiego co się błyszczy ;P
_________________
~~Stąpam po cienkim lodzie choć kocham wolność~~
 
 
     
karusia_bb 



Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 27
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 16:24   

Szczurołap uwielbia gryźć kable (jak chyba każdy szczur) a tak poza nimi to niczego się nie tknie. Za to Gryzipiórek wręcz ubóstwia nos mojego chłopaka :mrgreen: , nie pogardzi też komórką, różnymi zwisającymi sznurkami, swetrami, bluzkami i kartonem soku pomidorowego xD
_________________

 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 00:48   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Wczoraj Cid upolował mój ołowek i jednym zgrabnym gryzem wyrwał pokaźny kawałek. Aby nie niszczył mi ulubionego faber-castella, dostał do klatki zwykły ołowek bez emalii, z czystego drewna. Przerobienie go na trociny zajeło mu kilka minut, ale przynajmniej się trochę wyżył chłopak. No i wie, że może gryźć ołowek w klatce a nie ten, którym akurat piszę. Ogólnie staram się uczyć wszystkie nasze maluchy, że to co jest poza klatką nie służy do gryzienia. A, że uważam, że szczury muszą czasem coś najzwyczajniej w świecie zniszczyć to co jakiś czas dostają do klatki coś do rozszarpania.
 
 
     
NinaWi 
Z Ogrodu Lorien*PL



Dołączyła: 17 Sty 2007
Posty: 301
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 15:47   
   Zwierzątka: kotałke i kociczki


Moje robią to samo. Nie pogardzą ołówkami, ale najbardziej ukochały sobie wszelakie pisadła w plastikowych opakowaniach. Często zdarza mi się znaleźć za łóżkiem pomarańczowe wiórki i nienaruszony wkład do flamastra. :roll:
I jeszcze lubią obgryzać grzbiety książek. Najwyraźniej lubią sie ze mną uczyć;)

Nie gryzą kabli, bo boją sie mojego syczenia :mrgreen: Syknę raz lub dwa, gdy baby próbują użyć zębów w bliskiej odległości od kabelków i mam spokój.
Pilota i telefon odkładam guziczkami do dołu.
Trzeba sobie radzić :wink:
_________________
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 16:07   
   Zwierzątka: kotka Puma


Loonie napisał/a:
Pilota i telefon odkładam guziczkami do dołu.


same ;]
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Maj 15, 2007 17:11   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Patti napisał/a:
Mój ogonek zachowuje się jak sroka.. Lezie do wszystkiego co się błyszczy
zauważyłam podobne zachowania u moich panien zegarki, pierścionki, wisiorki, sztućce, metalowe guziki, ekran włączonego monitora i światełko z telefonu bardzo je interesuje
 
     
renata1009
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 16, 2007 02:09   

heh moj owczesny szczurek uwielbial kopac w kwiatkach gdy widzial ze jestem zla przestawal,a pod moja nieuwage znowu to samo(jak to zwierze wie)...kiedys moja samiczka notorycznie robila dziure w wersalce...by miala wygodne przejscie..i co sie okazalo byla w ciazy(a od kogos ja dostalam)i tam tez postanowila urodzic...ale ogolnie to moje sczury przewaznie zasikiwaly wszystko i tyle...sofcik jak cos chcial cignal mnie za bluzge -czasem zrobil dziure...ale co tam szczurowi mozna wybaczyc!
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 09:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Betka pogryzła mi thriller Grishama :/ Widać ma upodobanie do mocnych wrażeń... A tak serio - moje lubią papier, obsesyjnie go gryzą, ale tylko baby... Panowie wolą obgryzać obcasy od moich butów O_o
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 11:41   
   Zwierzątka: kotka Puma


Layla, kiedyś będziesz szła i Ci się złamią :lol1:

u mnie:
Witka - gryzikabel, gryziołówek
Oczko - gryzikanapa
Skrętka - grzeczne dziecko :)

z tym, że do większości moich rzeczy nie mają dostępu, bo zamykam zabudowę i wara ;]
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Maj 16, 2007 11:57   

A myśmy odnieśli wielki sukces w walce o kanapę!
Od tyłu zabudowaliśmy ją giętką dyktą przyczepianą na grube rzepy bezpośrednio do kanapy, tak więc można dyktę zdjąć i kanapę rozłożyć nadal.
Ponadto Pierwszą Damę Demolki, czyli Kawcię udało się jeszcze zadowolić dużym pudłem kartonowym, w którym szczurki maja swoja "bazę" i moga sobie tam robic co dusza zapragnie. :mrgreen:
Przyznaję, że mocno odetchnęłam, bo stan kanapy był już tragiczny i po nocach mi sie już śniła. :/
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 16, 2007 12:13   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Viss, to jest właśnie to co powtarzam, daj szczurowi coś co może zniszczyć i się wyżyć a nie będzie niszczył tego czego nie powinien.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.64 sekundy. Zapytań do SQL: 11