Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odnawiamy starą klatkę
Autor Wiadomość
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 01:35   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Najgorsze w tym jest to, że klatka jest nowa, a mała mieszka w niej 2 dzień :/ I nie dość że pręt odpadł (z jednej strony, ale jak sie mała skapnie, to i z drugiej odpadnie :P ), to jeszcze z pękniętą kuwetą mi przysłali :/
Zrobiłem zdjęcia, tak jak prosiliście... Jeżeli można to zlutować, to nie ma sprawy, lutownice mam, i mogę rano to zrobić...


_________________


Lincie 05.2007 - 14.01.2009 ;(
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 03:05   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


ivi, już widzę o co chodzi :] spróbuj najpierw nagiąć pręt tak aby dotykał do ramki drzwiczek i wtedy spróbuj przylutować. Obawiam się jednak, że długo to nie będzie się trzymać i odpadnie. Jeżeli odpadnie to oderwij cały pręt z obu stron i tak powstałą dziurę załataj drutem lub siatką, której użyłeś do zrobienia półek.
 
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 09:39   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


Odginać nie muszę, bo przylega do drzwiczek :) Sam odgiąłem na potrzeby zdjęcia :) To jak się tylko rozbudzę, to zabieram się do roboty...
 
 
     
ivi 



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 111
Skąd: Zakopane
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 10:56   
   Zwierzątka: Emilcia, Fuzja i Adziula :D


No i zlutować się za żadne skarby nie dało, więc zrobiłem swój patent... Wziąłem plastikową opaskę zaciskową, i teraz sie jakoś trzyma... Prawdopodobnie mała ją przegryzie za jakiś czas, ale to minutka roboty, i wszystko siedzi...
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 15, 2007 12:24   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


ivi, z tymi opaskami to różnie bywa, przede wszystkim od szczura to zależy. Nasz Orbith przegryza je w sekundę po zamontowaniu w klatce, kiedyś zleciał z całą rurą bo przegryzł mocowania. Za to inne szczury w ogóle to nie interesuje także warto spróbować.
 
 
     
dotka 


Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 30, 2007 22:31   śmierdząca ocynkowana klatka

Jak dbać o ocynkowaną klatkę? Moja jedna, po trzech miesiącach poczerniała (tam gdzie ogony sikają) i zaczęła wydawać dziwny zapach - zarządziłam przeprowadzkę do drugiej.

nie wycierałam dokładnie pręcików po myciu, może to dlatego.

czy da się jakoś uratować klatkę?
 
     
NinaWi 
Z Ogrodu Lorien*PL



Dołączyła: 17 Sty 2007
Posty: 301
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 08:27   
   Zwierzątka: kotałke i kociczki


dotka napisał/a:
Jak dbać o ocynkowaną klatkę?

Ja poczerniałe pręty czyszczę pastą do zębów i gąbką do mycia naczyń (używam tej "ostrej" strony). Wszystkie czarne plamy, które wyglądają wybitnie paskudnie, znikają.
Może poskutkuje też w Twoim przypadku ;)
_________________
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 09:51   
   Zwierzątka: Zoo


Jeżeli poczerniała w miejscach, gdzie szczury sikały, to pewnie na prętach osadził się kamień z moczu a na nim masa innego syfu, myślę że można by spróbować taką klatkę octem wyszorować (a wcześniej odmoczyć)
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
dotka 


Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 10:29   

Spróbuję. Czy to pomoże też na ten charakterystyczny, kwaśny zapach?
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 10:49   
   Zwierzątka: Zoo


Myślę, że tak, bo jak nie będzie kamienia, to nie będą miały na czym osadzać się bakterie i inne tałatajstwa...
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 11:22   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


dotka, ja do ocynkowanych klatek używam domestosa w sprayu. Na zapachy pomaga natychmiastowo tak sam jak na mniejsze zaczernienia, przy większych warto odmoczyć. Moim zdaniem to nie kamień tylko tlenek cynku jest ośrodkiem, na którym syfy się trzymają. Tylko po stosowaniu domestosa trzeba koniecznie bardzo obficie ciepłą wodą spłukać klatkę aby nic nie zostało. Domestos się bardzo dobrze rozpuszcza w wodzie także nie ma problemu. Tylko trzeba usunąć z klatki wszelkie drewniane i inne nasiąkliwe elementy bo z nich już domestosa nie wypłuczesz, ja tak kiedyś załatwiłem wapienko, które zapomniałem zdjąć przed czyszczeniem klatki.
 
 
     
dotka 


Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 5
Wysłany: Wto Lip 31, 2007 13:17   

Dzięki wielkie, spróbuję na pewno. Bo szkoda mi było klatki, ma kilka miesięcy a już jest taka brzydka.
 
     
Lazanka 



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 164
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 15:52   
   Zwierzątka: synek i kudlate suczydlo ;)


To ja jeszcze tak apropos tematu glownego czyli odnawiania "zlochanej" klatki :)
Mozna kupic ocynk w sprayu - w takich puszkach jak farby do graffiti :P Rzecz moze nie jest super tania (puszka kosztuje normalnie okolo 40 PLN choc jak sie ma dojscie przez jakas firme to mozna i za 20-pare PLN kupic) ale jest wydajna i ladnie sie sprawdza. Z tego co wiem skladem nie rozni sie od ocynku na klatkach wiec nie powinien byc szkodliwy dla szczurasow.

Aha - miedz w sprayu tez jest w sprzedarzy :)
_________________
-= Lazanka =-


W :serducho: : Kropcia, Klusia, Pestuś, Mysia, Dmisia i DeeDee oraz psiak Junior
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 16:55   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Lazanka, a używałaś taki ocynk ? Jakiś czas temu poszukałem i poczytałem o tym wynalazku, szczególnie na forach samochodowych i wszyscy jednoznacznie mówili, że z prawdziwym ocynkiem ma wspólną jedynie nazwę. Ponieważ tutaj najważniejszy jest sposób nakładania ocynku na metal i jego przygotowanie, czyli odtłuszczenie i wytrawianie przed samym nałożeniem warstwy zabezpieczającej. Dodam jeszcze, że chemikalia używane w tym procesie są bardzo trujące nie tylko dla zwierząt ale i dla ludzi. I dochodzi kwestia kosztów, które zawsze przekroczą cenę nowej klatki, jeżeli chce się to zrobić porządnie.
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Sie 02, 2007 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Chimera 


Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 23:36   

a co zrobic z dostajaca ciemnych plam klatka chromowana? analogicznie do ocynkowanej potraktowac domestosem? czy walka z tymi plamami w ogole ma jakis sens?
na fancy rats ktos radzil spryskanie klatki czyms takim: http://www.plasti-kote.co.uk/ ale wlasnie czy to nie bedzie odlazilo, czy nietoksyczne... mam watpliwosci...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 9