Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
OGON - urazy, zmiany
Autor Wiadomość
blanny 



Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 207
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 08:43   
   Zwierzątka: szczurki


polonistka, dwa z moich szczurów często ciągną się za ogony. Jak jeden gdzieś leci i drugi go nie może dogonić, to łapie za ogon i ciągnie do siebie. Albo jak jeden wisi w hamaku, a drugi też chce, to ściąga tamtego za ogon. :) Także może i Twoim się zdarzyło..
Obserwuj szczurka, czy jego ogonek się goi.

Anomalia, fioletowe? Czyli wygląda na siniaka niby.. Czy pozwala się tam dotknąć? Może to 'złamanie'?
_________________
<3 Paulie <3 Jimini <3 Neroś <3 Danteś <3 Fabiś <3 Nessiak <3 Zeroś <3

/blanny z innego forum. ;)
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 10:05   
   Zwierzątka: szczury


blanny, pozwala. Przyciskam, wyginam, nawet nie pisnie.
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
blanny 



Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 207
Wysłany: Sob Mar 05, 2011 12:13   
   Zwierzątka: szczurki


Może to dziwnie zabrzmi, ale.. Sprawdziłaś, czy on po prostu nie jest brudny?
No cóż, w takim razie chyba po prostu obserwuj rozwój sytuacji na ogonie.
_________________
<3 Paulie <3 Jimini <3 Neroś <3 Danteś <3 Fabiś <3 Nessiak <3 Zeroś <3

/blanny z innego forum. ;)
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 11:16   
   Zwierzątka: doge


Scaliłam tematy o urazach ogonów i problemach związanych z nimi.
 
     
Detarame 



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 06:22   
   Zwierzątka: 2 szczury i ponownie pies plus kot


Ludzie, pomocy :(
Dziś zauważyłam u szczura tragiczny wygląd ogona. Czy to może być po prostu AŻ TAK brudny ogon? Ogryz jest jasnym szczurem i zawsze miał dość jasny ogon. Zaczął mu się brudzić ale każde mycie ogona było dla niego taką traumą, że stwierdziłam, że lepiej żeby miał ogon w ciapki niż miał takie stresy przeżywać. Czy nie mycie mu ogona doprowadziło go do takiego stanu? Ogon drugiego nie był myty nigdy a nie ma ani śladu takich dziwnych rzeczy.
Ostatnio miałam niestety ograniczony kontakt ze szczurami więc nie jestem pewna kiedy to się zaczęło. Mój chłopak powiedział, że zwrócił uwagę na ogon wczoraj ale nie zdążył mi powiedzieć a potem zwyczajnie zapomniał... No ale tak czy inaczej, to zrobiło się dość szybko bo mama musiałaby zauważyć przy sprzątaniu klatki (a raczej pilnowaniu chłopaków, ona pilnuje a ja sprzątam).

Daję zdjęcia z imageshack żeby można było powiększyć itd.

Do Ogonka mogę pojechać dopiero w sobotę :(



http://img222.imageshack....04/img7219v.jpg
http://img813.imageshack....99/img7221l.jpg
http://img580.imageshack....63/img7222n.jpg
http://img713.imageshack....54/img7226y.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/2416/img7227v.jpg
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 06:39   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Detarame, weź starą szczoteczkę do zębów i mu po prostu umyj ogon :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Detarame 



Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 06:41   
   Zwierzątka: 2 szczury i ponownie pies plus kot


Rany, czyli to na prawdę jest taki hardcore'owy brud? :shock: Myślałam, że to jakaś choroba...

Ok, jak przyjdzie dodatkowa para rąk to biorę się do pracy!


A masz może jakiś pomysł jak to mogło tak szybko się stać? Bo ogon w ciapki to rozumiem ale taka warstwa brudu musiała się tworzyć przez długi czas, prawda? A nie ma szans, żebym tego nie zauważyła.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 08:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Detarame, jeśli to brud to zejdzie, jeśli nie, to znaczy, że są jakieś zmiany. Mi to wygląda na brud.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 09:56   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Jednorazowo powinno pomóc umycie, to na fotce faktycznie wygląda na brud. Można czasem nie zauważyć, bo dobrze widać dopiero jak zaczyna odpadać (te jasne plany to brak brudu). Ale... zazwyczaj ogon nie brudzi się "bo tak" tylko albo jest to niedobór witamin (to tak jak ludzkie dłonie bardziej się brudzą jak skóra jest sucha, spękana i brud ma gdzie wniknąć) albo gorsza higiena w klatce (jak sobie ogon sika i kupka na półki i potem w tym leży - u mnie to domena facetów).
No i jeszcze jedno - raz na pewien czas można i warto umyć ogon, ale to delikatny narząd, łatwo jednak podrażnić skórę i co najważniejsze przesuszyć ją. Więc nie za często, delikatnie i najlepiej bez żadnych środków chemicznych. I raczej rozmoczyć brud niż go na siłę ścierać. Osobiście stosuje waciki kosmetyczne i letnią wodę - zawsze przecieram od dupki do końcówki (z włosem), czekam jak odmięknie.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 09:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pyl, ja w przypadku bardzo brudnych ogonów czyszczę miękką szczoteczką do zębów, ale delikatnie i ostrożnie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:07   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Layla, może nie miałam nigdy w stadzie tak brudnego ogona - zawsze mi schodzi przez rozmoczenie (zajmuje to ok minuty na ogona, więc też bez tragedii), więc nie sięgałam po silniejsze narzędzia :wink: Jak dla mnie warto spróbować najpierw delikatniej, mocniejsze narzędzia zachować "na potem". Nie neguję, że może się to czasem przydać.
 
     
Pająk 
z pajęczyny



Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 140
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:29   
   Zwierzątka: 6x ogon


Ja próbowałam już kilka razy ogon jednego ze szczurów domyć zwykłą wodą, brud nawet nie drgnął, gorzej, nie drgnął nawet jak to nie była zwykła woda, a na przykład środek do demakijażu dla oczu wrażliwych. Niestety są takie drastyczne przypadku brudnego ogona. Szczur był po zapaleniu jelita i choć biegałam co chwile, by mu czyścić klatkę to nie dało się uniknąć tego, że ogon jest cały upaćkany po kilkudniowej biegunce. :(

Layla, samą wodą?
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:33   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pająk, płynem do higieny intymnej :P Mam zwykle straszne ogonowe fleje, więc i wprawę.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Pająk 
z pajęczyny



Dołączyła: 07 Lis 2010
Posty: 140
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:36   
   Zwierzątka: 6x ogon


Layla, płynem tez próbowałam, ale na waciku. Mam nadzieję, że szczoteczka załatwi sprawę, bo już mu brud zaczyna odpadać. :shock:
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 18, 2011 10:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pająk, tylko szczoteczka powinna być soft, żeby nie uszkodzić łusek. Brud jednak też bardzo szkodzi, bo łuski mogą odpadać z nim, niestety widziałam to u moich :/ Szczególnie celują w tym kotleciaste samce albo leniwe babska :P
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 11