Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dojrzewanie samców, dominacja i jej przejawy
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 18:00   

Niamey, w stadzie samców w zasadzie tylko alfa znakuje, reszta nie ma głosu i posikiwanie zdarza się bardzo rzadko. :)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 18:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Viss, u nas Magiki leją obaj, więc się trzeba liczyć z wersją na dwa. Przynajmniej.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 23:58   

haha, to może się przerzucę na samce, na pewno moi znajomi będą bardziej szczęśliwi :lol:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:49   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Viss napisał/a:
Niamey, w stadzie samców w zasadzie tylko alfa znakuje, reszta nie ma głosu i posikiwanie zdarza się bardzo rzadko. :)

a u mnie posikuje też Hasz. i to masakrycznie :(
baardzo nie chciałam ciachać Blutka, bo mi szkoda umniejszać jego piękności, ale jest straszny. drze koty ze wszystkimi, a Kiwa nie ma życia, bo ciągle ją gdzieś dopada :(
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 08:56   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Przez 3 miesiące miałam u siebie stadko niekastrowanych samców, w tym czasie wszyscy weszli w okres dojrzewania i sikali straszliwie. :P Za to moje samiczki są grzeczne pod tym względem, czasami alfa i beta sobie popuszczą parę kropelek i tyle.
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2011 09:03   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


jak wy ogarniacie kto jest betą? podobno leje resztę najbardziej, czyli wychodziłoby na to, że to Blutek jest betą, w co jednak bardzo wątpię.. ja mam wrażenie, że ciągle się ktoś u mnie z kimś tłucze..
zastanawia mnie czy Kiwa ma jakąś pozycję wysoko..
 
     
Żelek^^ Drucik 


Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Śro Wrz 28, 2011 23:55   

U mnie jak na razie nie leją...zobaczymy bo mają ok 2 miesięcy. :) Poprzedni nie znaczył w ogóle :)
_________________
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 17:56   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


a ja tylko chcę się naskarżyć, że witki mi opadły....jak już nauczyłam Rycha wychodząc z klatki włazić od razu na ręce, jak udawało się go głaskać i całować, podnosić (podstępem ale jednak), karmić z ręki.... to po zejściu z łóżka zaczęła się walka o podłogę, sam do mnie podchodzi i zaczyna mi ciąć ręce...i nie, jego nie da się przewrócić na plecki i przydominować bo sieka równo, właśnie go łapałam przez podwójne rękawice i ręcznik.... niech mnie ktoś przytuli bo mam kryzys ;( ;(

p.s. wiem wiem kastracja, ale do kastracji musimy trochę poczekać, a szczura trzeba wypuszczać codziennie :wisielec:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 18:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


mikanek, samczyk jest za młody na kastrację?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 29, 2011 18:18   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


nie nie za młody, był słabo odżywiany, czeka jeszcze na ostatnią dawkę inwermektyny, no i na pieniążki niestety, myślę, że do końca roku na pewno zostanie wykastrowany, a na razie pokazuje rogi :/
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Bursztynowa 



Dołączyła: 20 Wrz 2011
Posty: 15
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: Sob Paź 01, 2011 20:09   
   Zwierzątka: Bursztyn i Rubin


mam dwa samce i jedne znaczy a drugi nie więc pewnie ten co znaczy jest szefem, co ciekawe nie robi tego nigdy na mnie a jedynie jak chodzi po łóżku lub podłodze i mam problem z wypuszczaniem go bo wszystko zaraz jest mokre od moczu :(
_________________
 
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 22:05   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Moje maluchy mają 10 tygodni, są przekochane i tu pytanie. Jeśli teraz gryźć nie próbują, łapać zębami i tak dalej, to czy kiedy będą dojrzewać to może im się odmienić?
I jeszcze jedno, kiedy zaczynają facetom szaleć hormony, w jakim wieku mniej więcej?
I kolejne pytanie: od kiedy "powinny" zacząć znaczenie terenu i mnie?
Powinny w cudzysłowiu po przecież nie jest powiedziane że kiedykolwiek muszą to robić nagminnie jak inne szczuraski.
Oni w ogóle jeszcze nie znaczą.
No i z innej beczki:
Nie wiem czy to problem czy nie, Kimchi na wybiegu połazi sobie z 10-15 minut i zaraz chce wracać do klatki żeby się położyć, albo jak nie ma możliwości wejścia do niej, to kładzie się na ziemi i odpoczywa. i więcej biegać nie chce, a z niego się powoli kulka robi a nie chcę by był gruby. To może wynikać z jego lenistwa czy to może jakieś sercowe kłopoty? Tęsknota za bratem, którego już z nimi nie ma? Bo po jego "wyprowadzce" Kimchi zmienił się z odważnego na takiego wycofanego strachulca, i to Ramen przoduje w zwiedzaniu i odwadze, wejdzie wszędzie. Kimchi tylko w okolicy klatki, biurka i stolika od TV się przejdzie i tyle.

Rozpisałam się troszkę.. Kurcze :P Ale mi się tyle pytań do łba ciśnie, jako że to moje pierwsze samce... (kiedyś była samiczka, jedna niestety)

[edit: 22:07]
Off-Topic:
Dlaczego moje posty przeważnie lądują na kolejnej stronie i są pierwsze? :P
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 30, 2011 23:40   

Kasia_89, odpowiedzi na twoje pytania są już na forum, użyj opcji szukaj.
Kasia_89 napisał/a:
I jeszcze jedno, kiedy zaczynają facetom szaleć hormony, w jakim wieku mniej więcej?
od 6-10 mca trwa dojrzewanie
Kasia_89 napisał/a:
to czy kiedy będą dojrzewać to może im się odmienić?
tak acz to rzadkość
Kasia_89 napisał/a:
Powinny w cudzysłowiu po przecież nie jest powiedziane że kiedykolwiek muszą to robić nagminnie jak inne szczuraski.
wszystkie szury to robą, zaczynają koło 3-4 mca
Kasia_89 napisał/a:
Kimchi
zbadaj serce.

Używaj opcji szukaj lub korzystaj ze spisów treści. :]
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 30, 2011 23:45   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Szukałam, szukałam ale za dużo tego :P Czyste lenistwo.

Też pomyślałam o serduszku, ale Dr.Ania niczego w nim złego nie znalazła. Badania miał robione na serduszko wszelkie możliwe i nic. Wszystko cacy, chyba że wada się tak ukryła okropnie, że jej nie widać, albo wyjdzie jak serduszko trochę bardziej urośnie.

Dziękuę bardzo za odpowiedź i poświęcony czas leniuszkowi [czyt. mi]

A co do tego znaczenia, to pisząc "powinny" miałam na myśli, takie mega znaczenie jak tu co niektórzy opisują. Bo np. szczuras mojej kuzynki robi to b. rzadko i malutko.
Są szczury i Szczury jak widać ^^
Jeszcze raz dziękuję <3
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Paź 30, 2011 23:59   

Kasia_89 napisał/a:
Bo np. szczuras mojej kuzynki robi to b. rzadko i malutko.
sprawa osobnicza plus wpływ miejsca w hierarchii stada.

Jeśli nie serce to może płuca albo ogólnie drogi oddechowe, ale jeśli wet nic nie znalazła, to pewnie trzeba będzie poczekać. Nie wszystko widać na usg, rtg czy z odsłuchu. Czasem dobrze zrobić też ekg, wykrywa nieprawodłowości niewidoczne, ale też nie zawsze.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 11