Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Miot Cnót" of Anahata-szukamy partnerki dla Ever
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 17:55   

Nakota, greckie i łacińskie terminy są bardzo ładne - Arete, Sophrosyne, Sophia, Eudaimonia, Sapientia,
Pisałam, że jak ktoś ma problem z imieniem, to pisać do mnie, może wreszcie pięć lat studiów się na coś przyda ;)
A tu trochę więcej ;)
Constantia
Clementia
Dignitas
Iustitia
Virtus (to dla jakiegoś wyjątkowo dzielnego szczurka :) )
Phronēsis
Dikaiosynē
Pistis
Elpis
Agape
itd. itd.
plus jeszcze jest kilka ładnych terminów buddyjskich:
Nekkhamma
Viriya
Khanti
Sacca
Adhiṭṭhāna
Mettā
Prajñā
Mnóstwo tego :)
No jak ktoś by bardzo chciał: ren, xiao, yi, zhong, shu, xin, de i pewnie jeszcze sporo
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
Ostatnio zmieniony przez Niamey Wto Sie 10, 2010 18:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:00   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Mówcie co chcecie, mi się nie podoba :roll: Jedynie Joy (i wszelkie pokrewne tego) są dla mnie do przyjęcia, ale wciąż szukam.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:05   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Greckie nazwy będą brzmiały najlepiej ^^ Świetny pomysł na "temat" miotu :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 18:46   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Cytat:
Pasja

Gdybym mogła miec 5 szczurów, byłaby moja. Świetne imię.
Tematyka też mi się podoba :)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 20:33   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Mabelle :D

_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 22:32   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Imię Agape jest cudne :serducho: - miłość bezinteresowna, najwspanialsza...
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Sie 10, 2010 22:53   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Chyba wszystkim blue point jest pięknie w zielonym :serducho:
Przestaję tu zaglądać, nie mam jak wysłać rodziców na Jamajkę czy choćby do Ciechocinka, a tutaj tylko będę rozpaczać, że nie wolno wysyłać CV ;(
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 11, 2010 07:57   

Zapomniałam napisać, że jeśli nie znajdzie się odpowiednia ilość chętnych, to miot pewnie nie dojdzie do skutku... Ten miot jest w pewien sposób wyjątkowy i wielka szkoda, jeśli się nie urodzi, ponieważ nikt nie chce miziastych szczurów, bo nie są dumbo i kolory są mało efektowne. Na forum nie raz toczyły się dyskusje o rozmnażaniu "dla kolorków" i że tak nie powinno się robić, że nie o kolory tu chodzi. Ale jeśli ten miot nie wypali z powodu braku chętnych, to wniosek raczej nasuwa się sam.

Mój post nie ma na celu wywołania burzy w szklance wody, więc niech się wszyscy nie oburzają, że przecież chcą, ale mają przepełnione klatki :wink: . O miziastą samiczkę raczej nie jest łatwo, więc drugiej okazji może nie być, Cyranek też nie robi się coraz młodszy...

Chyba trochę dziwny ten mój post :P . W każdym razie gorąco zachęcam do zapisów. Cyranek miał już jeden miot, miot E of Anahata, maluszków było tylko 4, ale za to są bardzo proludzkie. W ramach marketingu przytoczę cytaty z ogłoszenia Cyranka :P :

Nakasha napisał/a:
4-ka maluchów po nim jest miziasta i proludzka, Ester to chodzący cukierek, można miętosić, całować w brzuszek i robić z nią wszystko, co się chce. Jej dzieci zapowiadają się tak samo. ;)

Oli napisał/a:
Nakasha napisał/a:
Ester to chodzący cukierek, można miętosić, całować w brzuszek i robić z nią wszystko
tak samo ma Ever - jak jest na rękach to nic się nie liczy dla niego. Enkil jest bardziej powściągliwy, chociaż widać, że też lubi mizianie, chociaż miętoszenia już nie.

quagmire napisał/a:
Oli napisał/a:
"miziaj, całuj, weź mnie człowieku!" Ever.

O tak, Ever jest naj, naj, najcudowniejszy - i nie obchodzi go, czy zna człowieka, czy nie. On krzyczy: "Człowiek, człowiek! Weź mnie człowieku na rączki i pomiziaj troszkę." :mrgreen:

Eskudo u Liriel ma trochę bardziej zdecydowany charakter, ale nic mu to nie ujmuje :)
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 08:57   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


Ren napisał/a:
nikt nie chce miziastych szczurów, bo nie są dumbo i kolory są mało efektowne
To nieprawda! Moim najulubieńszym szczurem jest Nelly (standard standard black), choć moje pozostałe to dumbouche o ciekawych kolorach. BARDZO bym chciała mieć kiedyś dla odmiany miziastą szczurkę w kolorze dowolnym, ale u mnie optymalna liczba w stadzie to 3, więc dopóki moje panny są młode, silne i zdrowe nie mogę zapisać się na ten ani żaden inny miot.

Ren napisał/a:
drugiej okazji może nie być
Mam nadzieję, że jednak będzie, że uda Ci się pociągnąć tę linię i potomek Mabelle i Cyranka w wielu 1,5 roku spłodzi śliczną cukierkową dziewczyneczkę, która zamieszka u mnie :]
_________________
klaruski - latające prosiaki :D
 
     
ausaya 



Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:50   
   Zwierzątka: 2 x <:3 )~~


Dużo jest chętnych? Jakie są szanse, że miot dojdzie do skutku? Bo zaczęłam się zastanawiać... Ten miot będzie dokładnie w tym samym czasie co miot X.

Czarny miziasty selfik... :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 11, 2010 11:51   

ausaya, na razie jest mało chętnych, 2 osoby na samiczki i jedna na chłopca.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 12:34   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Ludzie, zgłaszajcie się, please! Gdzie znajdziecie szczury hodowane głownie pod kątem charakteru maluchów?
To ma być mój wyśniony chłopak, ten miot nie może nie dojść do skutku! Nie róbcie mi tego :(
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 12:58   

Ren napisał/a:
niech się wszyscy nie oburzają, że przecież chcą, ale mają przepełnione klatki
Off-Topic:
Ren, ale przecież tak jest. I to co nazywasz oburzeniem, jest reakcja na zarzut, że nikt nie chce szczurów. Przepraszam za offa, ale wzięłam to trochę do siebie. Miałam wczoraj pomysł zapisania się na miot, ale wciskanie kolejnego szczura do pełnej klatki dla mojego widzi-mi-się, byłoby nie fair.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
ausaya 



Dołączyła: 16 Lip 2007
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 13:11   
   Zwierzątka: 2 x <:3 )~~


no to poszło CV :mrgreen:
 
 
     
magnes 
na lodówkę



Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 3008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 11, 2010 13:13   

Miot zapowiada się cudownie.
A Mabelle jest naprawdę śliczne, uwielbiam rexowe czerwonookie syjamki
Nie mam przepełnionej klatki, a kolor i znaczenie szczura jakoś mnie w tej chwili nie interesuje, najważniejsze jest to by był spokojny i nie agresywny, ale w obecnej chwili nie chcę mieć już więcej szczurów
_________________
ze mną: :3 ) Bolek, =^..^= Totoro(??.06.2011)
na zawsze w :serducho: Franek (??.06.2008-09.02.2009), Zdzisio (??.11.2007-21.05.2009), Drakuś Ratteria Rataty (28.03.2008-14.02.2010), Dino Happy Feet (18.04.2009-01.04.2010),
Qremkline Qundelek Anahata (03.06.2010- 11.07.2010) Zenek (??.01.2009-17.07.2010), księżniczka Mrimblanka(??.03.2010-25.01.2012), Hěmiómil Beris(23.08.2010-05.02.2013) Qiỹlilóoy Anahata(03.06.2010),
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11