Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:29
Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?
Autor Wiadomość
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 18:32   

Czy odpowiednikiem Scano może być ImmunoDol albo Canifos Betaglukan? Jak wtedy z dawkowaniem?
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 00:03   

Jejku, przeczytałam kilka ostatnich stron i zwątpiłam. Kupiłam w aptece Immunactiv i nie wiem, czy mogę to podawać szczurom :roll: Zawiera Beta Glukan - 200mg, witaminę C - 50mg, bioflawonoidy - 25mg i cynk - 7,5mg w jednej tabletce.
Wczoraj już im troszkę dałam, ale boję się więcej teraz :?
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 12:44   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


babyduck, ImmunoDol na pewno, weci go podają często. Pyl na pewno zna dawkowanie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Vermona 



Dołączyła: 27 Paź 2010
Posty: 94
Skąd: Stourbridge
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 12:14   
   Zwierzątka: Trzej Muszkieterowie: Marceli, Ancymon, Lucifer


Sky napisał/a:
Mam pytanie na temat innego leku, nazywa się Immunit.
Zawiera BDI 11 glukan, dodatkowo maltodekstrynę. Jedna kapsułka zawiera 10 mg beta-glukanu, która można rozpuszczać w wodzie.

Czy mogę ten lek rozpuszczony bezpiecznie podawać szczurom? Zauważyłam, że maluchy się pod ziębiły, a mam zapas tego leku w domu.
Co sądzicie? Ktoś się spotkał?

Dodam, że jest on uzyskiwany poprzez wyciąg z biomasy drożdży Saccharomyces cerevisiae (drożdze piwne). Czyli ok?


Dołączam się do pytania. :>
 
 
     
Firewarrior 



Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 98
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 16:53   

Z tego co wiem z kursu immunologii - spokojnie podawaj ogonom :)
_________________
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- moja TFUrczość

Tobiasz, WWW, Ewok i wkrótce Precelek :)
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 19:06   

Jakie jest dokładne dawkowanie beta glukanu? W temacie znalazłam tylko informacje dotyczące części tabletki, ale nie było opisane ile taka tabletka zawiera beta glukanu w sobie. Te, co ja kupiłam mają go dużo i nie wiem, czy mogę podawać i w jakiej ilości :(
_________________
Ze mną:Gummy Bear, Xellos, Lancelot, Yupikayey, Titek, Maynard, James & Keenan :)
Za TM: [*] Chester, Cheddar, Gapcio, Benny, Alvin, Ori, Toby, Gniotuś, Cashmere, Rocky, Quart, Parszywek, Blues, Billy, Qujo, Queequeg :( Na zawsze w moim sercu!
 
 
     
karraska 



Dołączyła: 10 Wrz 2010
Posty: 485
Wysłany: Śro Lut 02, 2011 18:30   

Vermona, weterynarz polecił mi immunit, ponieważ nie mogłam dostać u siebie w okolicy scano ani beta glukanu. Tylko, że zawiera 10mg beta glukanu a nie 7,5 jak scano. Przy podawaniu czterem szczurkom zużywa się 3 kapsułki.

harpoonka, musisz sama sprawdzić na opakowaniu ile zawiera beta glukanu i dobrać dawkę. Przeważnie scano zawiera 7,5mg czyli kapsułka dla jednego ogonka.
_________________
nasza banda http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

pomogłam? kliknij ;)
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 22:43   
   Zwierzątka: ;(


Tak się chciałam zapytać czy istnieje jakaś forma Beta Glukanu w syropie czy czymś podobnym??
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 01:54   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


aneczka1-13, google twoim przyjacielem :] Zaciekawiłaś mnie swoim pytaniem, bo właśnie będziemy zamawiać naszym chłopakom beta-glukan. Jest w syropie czy kroplach, jednak jak się przez chwilę wczytałem to pierwszy Immunoglukan ma witaminę C i niewiadomą ilość betaglukanu, zaś drugi znaleziony Vita Glucan-Immuno totalnie mnie zabił składem: 22% alkoholu przy 17mg BG na 5ml=30kropli, myślę że po kuracji takim specyfikiem szczury może nie byłyby zdrowsze, ale za to bardzo zadowolone.

Chyba jednak najsensowniejszym wyborem jest zwykły beta-glukan 1,3/1,6 w tabletkach 250mg. Zawsze można go rozpuścić w jakimś smacznym syropie, lub posypać nim gerbera.
 
 
     
AleksandraF 


Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 5
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 08:18   
   Zwierzątka: szczuractwo męskie


Co do Imunactiv, to wychodzi kosmicznie mała dawka, skoro jest 200 mg, ale za to taniutko, opakowanie 30 tabl. u nas ok. 20 zł. Więc część dla szczurów, a sama robię sobie tygodniową kurację wzmacniającą. Trzeba dobrze patrzeć na dawki, bo faktycznie - podobne nazwy a skład raz 10 mg raz 200.
 
     
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Pon Lut 21, 2011 15:20   

Mam lek immunit UP bo inny nie był dostępny, a szukałam immunodolu i u weta scanomune - nie miał, żeby np. 10 tabletek kupić, powiedział, że może sprowadzić, ale wtedy muszę kupić całe opakowanie.. czy skład immuno UP jest odpowiedni? juz podzieliłam na 30 dawek.


(1 tabletka): beta-glukan 1,3/1,6 D 200 mg, laktoferyna 50 mg, substancje wypełniające: celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopirolidon; substancja poprawiająca dyspersję i sypkość: krzemionka koloidalna; substancja wiążąca: skrobi glikol sodowy; substancja smarująca: stearynian magnezu; otoczka: substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna; środek zagęszczający: hydroksypropylometyloceluloza; emulgator: hydroksypropyloceluloza; substancja przeciwzbrylająca: talk; barwniki: dwutlenek tytanu, indigo carmine.
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 14:56   

ja też kupiłam Imunit (http://www.imunit.pl/sklad.php), bo nic innego w mojej aptece nie było.... pani powiedziała, że nie da się sprowadzić bo brak w hurtowniach beta-glukanu, a ostatnio go mieli w sprzedaży w 2009 :roll:
tabletka Imunitu zawiera 10mg beta-glukanu, więc zastosuję 1 tabletkę dziennie dla 2 szczurków...
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 14:58   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


pszczółka, mogłaś zamówić w dozie, na pewno u Was można odebrać.
http://www.doz.pl/apteka/...kapsulki_60_szt
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 15:20   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Nasz beta glukan chyba utknął gdzieś po drodze, kupiłam na allegro.

Na razie u weta wzięłam dwie kapsułki scanomune dla Perkuna, ale beta glukan by się przydał, bo i psy mogłyby dostać. Innych preparatów tego typu nie stosowałam jeszcze.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Wto Lut 22, 2011 15:22   

ooo dzięki quagmire :) na przyszłość będę wiedziała, może ten imunit sama zjem a zamówię beta-glukan w dozie :P
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12