Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
Asaurus 
Arg!



Dołączył: 17 Lis 2006
Posty: 1315
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 02, 2007 14:12   
   Zwierzątka: Raum,Godryk,Fejn,Qworonog,Castiel,Inias,Lugh,Liczący,Lekki


Sorgen, telepatia :] U nas dezintegrują wszsytko w promieniu kilkudziesięciu cm od klatki, za to jak biegają to nie niszczą.
 
 
     
hisoka 
Elf up!



Dołączyła: 31 Lip 2007
Posty: 42
Skąd: Melbourne( Australia)
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 07:24   
   Zwierzątka: 4 szczurze panny i 3 szczurzy panowie;)


zjadly;) -ulubiona, nowa i droga bluza Chrisa, wygryzly dziure na plecach, boczyl sie na nie z 2 tygodnie, naklal sie rowno tez;)) musielismy kupic late i naszyc... pozatym wygryzly dziure w kanapie i gabke na wierz wyciagnely- teraz maja tam tunel a kanapa zostala przeniesieona do pokoju szczurow do dalszego niszczenia, lacznie z pogryzionymi juz wczesniej narzutami, kocami itp. zjadly rowniez komorke mojego chlopaka, nokie, na szczescie stara byla wiec az tak sie nie wkurzyl, niszcza pozatym wszystko co jest w klatce, kupilam im lozko dla fretek do spania... wytrzymalo z miesiac( co i tak jest sukcesem) wywlekly z niego wnetrznosci... kuwete plastikowa tez obrobily, ladowarke do mojego nintendo zjadly;) ja wybaczam wszystko, ale niestety sytuacja( i chlopak) mnie zmusila do wypuszczania ich tylko w jednym pokoju- zwanym pokojem szczurow;) bez kabli, i innych przydatnych rzeczy, maja dywan, wielka kanape z narzutami do gryzienia, stos starych ciuchow moich i Chrisa, i rozne inne smieci, lacznie z moimi starymi maskotkami do 'obsikiwania' ;D tym sposobem nie musze sie ciagle martwic i pilnowac a i moj chlopak zadowolony bo mu nic nie zezra;)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 09:27   
   Zwierzątka: ogony


hisoka, to znak, że sie prawidłowo rozwijają :) Tylko się cieszyć!

Ja już nie liczę, co mi zjadły. Nie moge zrobić "pokoju szczurów" z braku nadmiarowego pokoju. Więc od czasu do czasu kupuję coś nowego (np. ostatnio ładowarkę), kable pochowane, kontroluję, gdzie biegają szczury, zwłaszcza, gdy na terenie jest Shamsi. I jak mi się skończą szczury i nie będę już ich miała (kiedyś na pewno to nastąpi), to wezwę tapicera do wersalki. Mam tylko nadzieję, że nie robią mi pleśniejącej spiżarni w gąbce.

hisoka, na pocieszenie. Szczurki w wieku ponad 1,5 roku już prawie nie niszczą. A dwulatki można z powodzeniem puszczać na całe mieszkanie i tylko sprzątać kupy po nich. Ja tak mam teraz z Alifkiem. Może cały dzień być poza klatką i nic nie niszczy.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 10:38   

Wczoraj zwykłym szczurzym cudem Forrest wlazł do kanapy, a przypominam, że teraz kanapa przypomina fortecę i teoretycznie nie miał prawa tam wejśc.
No ale wlazł. Wściekłam się przeokrutnie i z tej wściekłości popełniłam na kanapie rzecz straszną i ostateczną. Nic więcej sie z nia nie da zrobić, więc jak to sforsują, to wywalam kanape i wyleję sobie nową, betonową. :mrgreen:

Ucięłam kawałek dykty, wsadziłam w dziurę wygryzioną na froncie kanapy i ordynarnie przyszyłam zszywaczem do materiału obicia. :twisted:
 
     
Juni
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:07   

Viss napisał/a:
więc jak to sforsują, to wywalam kanape i wyleję sobie nową, betonową. :mrgreen:
:lol1: :lol1: :lol1: Chcę widzieć Twoich niezaszczurzonych gości, którym tłumaczysz te twarde siedziska
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:50   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
Ucięłam kawałek dykty, wsadziłam w dziurę wygryzioną na froncie kanapy i ordynarnie przyszyłam zszywaczem do materiału obicia.

O, też to przerabiałam.
Muszę Cię zmartwic, bestie wygryzły obok. Na pęd szczura nie ma rady.
Viss napisał/a:
to wywalam kanape i wyleję sobie nową, betonową.

A może ławki z parku?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:59   

Nisia napisał/a:
A może ławki z parku?
niby też pomysł, ale ławki maja drewniane siedziska, odpada ;) A takiej betonowej nie dotacham do domu, ze Skaryszewskiego daleko. Rozrobię sobie cemencik na balkonie i luuu. :mrgreen:
Nisia napisał/a:
Muszę Cię zmartwic, bestie wygryzły obok
u mnie kapa jest na stałe na kanapie, tak zamontowana, że ciężko ją zdjąć, wiec sie łudzę, że jak sie głupole zorientują, że dziury nie ma (jeśli sie przedrą przez kapę...), to odpuszczą. 8)

Najlepsze jest to, że nie znalazłam jak dotąd żadnej kanapy, która byłaby najmniej kusząca i mozliwa do zniszczenia, więc nawet jakbym ta cholerną kanapę chciała wywalić, to nie ma co kupic w jej miejsce.
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 12:57   
   Zwierzątka: ......


Viss napisał/a:
to wywalam kanape i wyleję sobie nową, betonową.

a w tym filmie o szczurach to mówili, że szczury...ten... no, beton lubią i się przegryźc potrafią :mrgreen:
Viss napisał/a:
więc nawet jakbym ta cholerną kanapę chciała wywalić, to nie ma co kupic w jej miejsce.
no to po japońsku : na podłodze będziesz gości przyjmować
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 14:28   

helen.ch, Ty z tym betonem to tak specjalnie?? ;(
helen.ch napisał/a:
po japońsku
no chyba sie skuszę, niewiele mi pozostaje :mrgreen:
Do gości: Prosze przychodzic z własnymi poduchami pod tyłek :lol1:
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 14:34   
   Zwierzątka: ogony


Viss napisał/a:
Do gości: Prosze przychodzic z własnymi poduchami pod tyłek

A zdejmowanie butów w progu będzie?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 14:46   

Off-Topic:
Będzie. I bez kimona mi się nie pokazywać! :rotfl:
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 15:05   

helen.ch napisał/a:
szczury...ten... no, beton lubią i się przegryźc potrafią :mrgreen:


potwierdzam, miałam takie popisowe miejsce, gdzie szczury nam sie do wybetonowanego śmietnika pare lat temu przegryzły :mrgreen: aż żal, żem fotek nie zrobiła, ale nie zdążyłam, tata się wtedy okrutnie wkurzył, załatał, a szczury poszły do nieba ;)
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 16:33   

Ja sofę mam całą poobgryzaną :lol1: Na rogach wata tylko sterczy, sam materac byl kiedy dziurawy, ale po zaszyciu na szczescie dziewczyny już się nie dobieraly.. Z tyłu ten cały materiał 'ściankowy' jest poszarpany. Zasłony przy podlodze jak spodniczki hula ;D Czego mi więcej do szczęscia trzeba? ;]
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 17:27   

Tez potwierdzam, ze szczury gryza beton - moje mialy betonowa miske z wygryzionym ladnie dookola rabkiem. :lol1: Jedyna rzecz jaka powstrzymuje szczury to beton z domieszka szkla - tak czesto buduje sie bloki w miastach gdzie jest duzo szczurow i wchodza do mieszkan.

Tez mam pokoj dla szczurow, a wlasciwie dla moich dziewczyn, bo one niszcza caly czas... :? Maja juz 2 lata i nadal lubuja sie w gryzieniu moich rzeczy... :evil: Ostatnio ich ofiara padla pluszowa myszka zawleczona do klatki. :roll:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 17:44   
   Zwierzątka: ......


Olimpia napisał/a:
Jedyna rzecz jaka powstrzymuje szczury to beton z domieszka szkla
no Viss, to już wiesz z czego zrobisz kanapę, a goście, cóż... będą siedzieć "jak na szpilkach" :D

Ja mam poszatkowane kapy na narożniku... ale już się cieszę ile z tych kap kiedys hamaków wyjdzie.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.41 sekundy. Zapytań do SQL: 11