Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Eutanazja
Autor Wiadomość
agacia 



Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 2089
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 22, 2010 10:59   
   Zwierzątka: szczurki, psy i smoki;)


Pierwszym razem u jakiejś młodej pani dr na klinikach, bo akurat Piaseckiego nie było, a te 2 tygodnie temu u Piaseckiego.
 
 
     
S 


Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 357
Wysłany: Wto Mar 23, 2010 13:27   
   Zwierzątka: brak


Dzisiaj jestem umówiona na eutanazję Almy i Amigi.

Alma ma 3 lata. Rok temu miała usuniętego guza. Od miesiąca ma problemy z oddychaniem. Co kilka dni dostaje sterydy. Od dwóch dni ciężko oddycha i praktycznie nie je. Steryd podany w niedzielę, nie pomógł. Jest chuda. Rano dostała kroplówkę, aby przetrwać do popołudnia. (Sama daję kroplówki. Mam w domu rezerwowy pojemnik z kroplówką)

Amiga ma 2 lata i 10 miesięcy. Ma guzy pod łapkami, i chyba nie tylko tam (co najmniej 4 guzy). W ciągu paru dni, guzy zaczęły gwałtownie rosnąć, a Amiga chudnie pomimo, że ma apetyt. Wczoraj miała już problemy nie tylko z poruszaniem, ale tez z orientacją.

To moje dwie ostatnie szczureczki.

Ciężko mi było podjąć tą decyzję, ale nawet na sterydach mają problem z poruszaniem, jedzeniem i innymi czynnościami.

Już ich nie ma.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 09:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pierwszy raz mam problem z decyzją. Zawsze wiedziałam, że to już. Alia ma 2 lata i ponad miesiąc. W pachwinie ma ogromnego guza, który zaczyna uciskać na pęcherz/nerki. Od wielu miesięcy choruje na serce. Bierze codziennie encorton, 2 leki na serce, często też furosemid. Jest chuda jak patyk. W gorące dni miewa duszności. Nie je twardego. Niby to wystarczy, ale...

...bawi się z Larą, iska Vadera. Ma blask w oczach i energię do biegania. Zwłaszcza wieczorami zaczyna się bardzo ożywiać. Nadal jest alfą w stadzie i nie pozwala Larysie na żadna wskakiwanie i męczenie. Przy misce z gerberem potrafi walnąć Vadera łapką w pysk.

Nie mam pojęcia co robić, ale to chyba jeszcze nie czas. Wiem, że jej stan zdrowia jest okropny, mała jest naprawdę cieniem, ale te oczy mówią, że chcą żyć, że jeszcze nie teraz. Nie wiem co robić :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 11:32   

Layla, jeśli pytasz o opinię, to ja bym nie usypiała zwierzęcia, które ma wolę życia. To jej decyzja - widać że chce żyć i opiekun nie powinien jej tego odbierać. Myślę, że zobaczysz, gdy nie będzie miała już sił.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 11:52   
   Zwierzątka: kot


myślę że ona sama zadecyduje
_________________
mam kota.
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pon Lip 05, 2010 20:23   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Też myślę,że nie powinnaś jeszcze usypiać małej :glaszcze:
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 13:23   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Pomóżcie,jeśli do poniedziałku mojej Łysej się nie poprawi,idę ją uśpić,decyzja ciężka i smutna...Łysa jest już babinką,miała 2 wylewy :( bardzo schudła,choć je,ma problemy z równowagą,praktycznie już nie chodzi,a się czołga,przewraca się na boki,nie mogę już patrzeć jak się męczy i podtrzymywać ją na siłę,muszę codziennie ją myć,bo jest cała we własnym moczu i odchodach,dłużej nie mogę jej męczyć ;( .Mam u siebie dwóch wetów dupków,ale pójdę do tego z większym sercem,powiedzcie mi jak ma wyglądać eutanazja ? Na co zwrócić uwagę i poprosić weta,nigdy nie musiałam usypiać żadnego swojego zwierzaka,a chcę by było to jak najmniej bolesne :( Boję się,żeby wet nie patrzył tylko na kasę,ale zrobił to jak najbardziej humanitarnie :(
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 14:09   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Martuha, najpierw szczurek dostaje zastrzyk po którym usypia.. gdy wet upewni się,że mocno śpi-robi zastrzyk prosto w serce.. a wtedy to są sekundy...
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 14:13   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Dzięki believe_86, tak też właśnie myślałam,ale wolałam się upewnić,bo mojej koleżance wet uśpił chomika od razu prosto w serce i jakoś nie wyobrażam sobie tego,tak samo jak np wet prosi żeby zostawić zwierzaka i wyjść :/
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 14:16   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


niestety nie każdy weterynarz w ten sposób dokonuje eutanazji.
trzeba zwrócić na to szczególną uwagę, aby właśnie najpierw zwierzak dostał (przedawkowane) znieczulenie domięśniowo, a dopiero potem jak już bardzo mocno zaśnie - zastrzyk dosercowo/dootrzewnowo.
niektórzy, w ramach cięcia kosztów, podają od razu w serduszko.. a to bardzo bolesna i okrutna śmierć.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 14:50   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


susurrement, właśnie mojej koleżance tak uśpiono chomika i nie wydawało mi się to normalne :/ Dlatego wolałam zapytać,teraz już wiem czego będę musiała dopilnować
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
susurrement 
i'm a dreamer.



Dołączyła: 08 Kwi 2009
Posty: 3379
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 14:59   
   Zwierzątka: 2 susły, jeż i piesy dwa a Nela z rodzicami


Martuha, jak pisałam posta to nie zauważyłam Twojego o chomiku.
nom nie jest to normalne, a przynajmniej nie powinno być, bo taka śmierć jest bardzo bolesna. dlatego trzeba koniecznie dopilnować aby zwierzątko najpierw dostało przedawkowane znieczulenie ogólne.
_________________
dwa susły, jeż Zefir; psy Pikolo i Molly, Nela
za TM Po, Tori, Timon, Pumba, Tosia, Misia, Tina, Mimi, Plamka, Bonifacy, Filemon, Miracle of A, Chandrika of A, Czekoladka of A, Elodie SR, Timba, Groteska of A, Czereśnia of A, Iluzja SR, Magnolia, Destiny of A, Molly, Moduł of A, Konwalia of A, Helenka SR, Pció, Mabelle of A, Kokardka, Koniczynka SR, Gracja SR, Kami of R4U, Pasja, Vivienne of A, Bamse, Vinci of A, Kulka, Kiss of RAT4U, Antonine B, N, B&B, Krunio, Biszkopcik, Bilbo, Fiona, Molly, Całusek, Bójka, Skarpetka, Brawurka, Bajka. Tościk i Huk & Przytulak, Lucek, Puszka, Rich i Stefan
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 15:38   

Mi facet tak chciał Shibe usypiać. Musiałam go poprosić o znieczulenie, a i tak nie był przekonany.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 16:20   

Martuha napisał/a:
ak samo jak np wet prosi żeby zostawić zwierzaka i wyjść :/

ale to nie jest nic dziwnego. bo jak zwierzę dostaje zastrzyk w serce to po mimo uśpienia potrafi mieć jeszcze jakieś odruchy np. machanie łapkami, a to już są tzw. odruchy pośmiertne. i to nie jest miły widok szczególnie dla osób wrażliwych.
_________________

 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sty 15, 2011 16:21   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Ja zostaję do zaśnięcia po znieczuleniu, a jak ma dostać w serce to wychodzę. Nigdy wet nie chciał mi uśpić zwierzęcia zastrzykiem od razu w serce, toż to okrucieństwo :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 7