Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wanna w klatce? Piasek kąpielowy czy ziemia dla gryzoni?
Autor Wiadomość
Injagua
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 14:06   Wanna w klatce? Piasek kąpielowy czy ziemia dla gryzoni?

wiem ze jestem denerwujacy ale musze zaytac>>> czy mozna dac na serio basenik taki maly dla szczura nie bedzie to powodowac np zapalenia pluc czy innych chorob jak sie taki szczurek wykapie i zacznie latac??? bo w mojej klatce jest taka plastikowa kula wychodzaca troche za klatke i ponoc on jest do kapieli klatka jest zrobiona dla ptakow ale jest nowa i nieuzywana.Co mam więc zrobic czy wlac tam wode czy wlozycz szmatki czy moze to wolule wyjac i zamknac na dzwiczki? :!: :!: :!: :?: :?: :?: :?:

Przycisk "Nowy temat" nie gryzie... - Gato.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Sob Maj 17, 2014 19:55, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
foka_z_zakonu
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 26, 2006 14:23   

powkladaj do tej kuli szmatki (lub wsyp ziemię - powstanie tzn. diging box). Broń Boże nie wlewaj wody - szczur najnormalniej na świecie sie przeziębi, a tego chyba nie chcesz :wink:
 
     
KAKA 


Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 104
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Mar 29, 2006 22:02   
   Zwierzątka: szczur(y)


dodałabym jeszcze co onnego, przeawżnie ( jakieś 80 % szczurów) nienawidzi dosłownie wody, jako kąpieli, wykorzysta to jedynie to picia lub wylania na zewnątrz. Digging box tak jak pisala Foka jest czymś naprawde super. Tylko pamiętaj o tym aby ziemia kupiona nie miała żadnych dodatków, a jeśli takowe już ma to wyparz ją w piekarniku
 
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Lis 19, 2006 01:01   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


ale to musi być chyba jakaś specjalna ziemia, bo w takiej zwykłej do kwiatków jest masa żyjątek, bakterii i grzybów...
Kiedy Mysza zaczęła wykopywać mi kwiatki tez o tym pomyślałam, ale skończyło się na trawie dla kotów na klatce... tyko jakoś mi się nie długo trzyma świeża... nie wiem dlaczego, może za dużo podlewam...
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 22:39   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


wanna, można wyprażyć ziemię w piekarniku, albo użyć podłoża dla zwierząt terraryjnych (takie sprasowane kostki, odłupuje się kawałek, zalewa odpowiednią ilością wody, to pęcznieje i powstaje coś a la torf).
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 16:51   
   Zwierzątka: szczury, brat


Z teog co wiem to jest eż torf beż jakichkolwiek dodatków chemiczym, nie zakwaszany w żaden sposób... a co do wody to z teogo co wiem szczur może polubić wodę ale musi się najpierw do niej przyzwyczaić ;)
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Nika 



Dołączyła: 11 Sty 2007
Posty: 22
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 22:46   
   Zwierzątka: pitbull 4 life


Czy taką ziemię można zastąpić piaskiem dla Szynszyli???
_________________
Lilu & Sowa
 
 
     
Gato 


Dołączyła: 23 Wrz 2003
Posty: 128
Wysłany: Czw Sty 11, 2007 23:06   

Nika napisał/a:
Czy taką ziemię można zastąpić piaskiem dla Szynszyli???

wedlug mnie - nie. ziemia jest raczej bardziej zbita, ma zupelnie inna "fakture" niz piasek kompielowy. bo ten ostatni jest bardzo sypki, chlodny, delikatny, drobny. samo to, ze czesto nazywany jest pylem kompielowym chyba wyjasni o co mi chodzi. do zabawy w kopanie on taki nie bardzo. a do kompieli, nadawac sie nadaje ale nie wiem czy szczury w ogole takowych zazywaja ;}
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 11:57   Piasek
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


Mam takie pytanko ponieważ nie rzuciło mi się tutaj to w oczy.
Moim poprzednim gryzoniom kupowałem do kąpieli piasek :mrgreen:
Ale moje pytanie brzmi, czy szczurkowi od czasu do czasu też można takie coś podać by się w tym wyoptaczał czy raczej nie jest to wskazane??
Chodzi mi tu głownie o jego oczka gdyż są nieco bardziej "wysunięte"
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 12:25   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Szczurowi nigdy by nie przyszło do głowy, żeby kapać się w piasku.
Ewentualnie mógłby go rozkopac i rozsypać dookoła. :wink:
To nie szynszyla.
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 13:25   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


Tak po prostu się nad tym zastanawiałem ;)
Niedługo będę robić ten Digging bix ale czy wypali hm jakoś nie jestem przekonany ale kiedy pojawi sie kolejna szczurka to może wtedy :D
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 13:44   

moje uwielbiaja rozkopywac doniczki, ale jak dostaly piasek z piaskownicy brata nie zainteresowaly sie nim.. ale kiedy zasialam im owies w ziemi ogrodowej byly zachwycone :)

u szczurow zainteresowanie piaskiem jest wtedy kiedy znajduja w nim cos do jedzenia :D jak nie ma jedzenia to nie oplaca im sie kopac :P
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Lip 01, 2008 16:23   

Moje osobiście nigdy nie miały do czynienia z piaskiem - ale kto wie, może wypróbujemy ;) chociaż one najbardziej lubią ziemię, i to nie w digging boxie, ale w doniczkach z kwiatkami :D (zakazany owoc lepiej smakuje ^^ ).
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 09:58   

W sklepie Kakadu mozna kupic ziemie dla chomikow, myszy , szczurow i innych gryzoni. Chyba kilogram kosztuje 3.20 :D Zrobilam szczurasom miejsce do kopania, ale w klatce to sie nie sprawdzilo.. Ciagle drapali sie od tej ziemi, mieli jej pelno w siersci i w kuwecie mnostwo tego bylo... Strasznie ta zmiemia pylila i kichal, ale zabawa byla przednia :D
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 11:29   

o, jak nazywa się ta ziemia (tudzież jak wygląda opakowanie) i w jakich jest ilościach? Bo ostatnio buszowałam po kakadu i mi nigdzie w oko nie wpadło.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 12