Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Czw Sty 10, 2013 00:57
[Bydgoszcz/Toruń + okolice] 3 samice dumbo od 26.09
Autor Wiadomość
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 00:04   [Bydgoszcz/Toruń + okolice] 3 samice dumbo od 26.09

1. Liczba szczurów do oddania: 5
2. Płeć szczurów: 3 samce, 2 samice
3. Wiek szczurów: 11 dni, oddać mogę po ukończeniu 5 tygodni
4. Miasto: Bydgoszcz/Toruń
5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Po uzgodnieniu, mogę zawieźć osobiście PKSem na terenie województwa.
6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: Brak, w wieku 3 tygodni przejdą przegląd u weterynarza
7. Charakter, usposobienie szczurów: na razie ciężko mi stwierdzić, są za malutkie.
8. Stosunek szczurów do człowieka: Socjalizowane, od pierwszych dni brane na ręce i oswajane z ludźmi
9. Stosunek do innych szczurów: patrz 7
10. Powód oddania: Brak warunków, nie mogę sobie pozwolić na utrzymanie 12 sztuk.
11. Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Absolutnie nie celowo, i nie doszło do tego u mnie. Yuki okazała się być w ciąży już po tym, kiedy się u mnie pojawiła.
12. Czy samce są oddzielone od samiczek: Będą, w początku 5 tygodnia życia.
13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: --
14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Cieszyłabym się, gdyby ktoś był w stanie wziąć ode mnie kilka, ale mogę oddać maluchy pojedynczo. Pod warunkiem, że nie byłyby trzymane w samotności przez całe życie.
15. Wymagania co do przyszłego właściciela: Odpowiedzialna osoba z przynajmniej elementarną wiedzą na temat zachowania i opieki nad szczurem [jeśli spoza tego forum]. Absolutnie nie do terrarystów, i nie do kogoś, kto chce trzymać szczura pojedynczo przez całe życie. Na pewno chciałabym porozmawiać z potencjalnym opiekunem w formie ankiety przedadopcyjnej.
16. Zdjęcia szczurów: Na chwilę obecną, 11 dniowe maluszki:
http://s17.postimage.org/mjkm4dfzz/Zdj_cie0382.jpg
http://s17.postimage.org/xx75fkqin/Zdj_cie0386.jpg
http://s17.postimage.org/hngzcofun/Zdj_cie0387.jpg
17. Kontakt: tel. 725391950, gg 9682772
18. Kilka słów o szczurze lub szczurach: Miot był kompletnym zaskoczeniem dla mnie, nigdy nie miałam do czynienia z rozmnażaniem szczurów i celowo nie będę tego robiła. Niemniej maluchy są zadbane i oswajane z ludźmi od pierwszych dni życia. Na razie są za małe żebym była w stanie cokolwiek powiedzieć o ich charakterach, ale ich mamusia to żywe sreberko którego wszędzie pełno. Lubi się przytulać, ciągać za włosy i szczypać w stopy ;3 O ojcu nie wiem nic.
Oryginalnie miot liczył 9 młodych, ale 2 samczyki mają już dom u zaufanych znajomych którzy mieli szczurki w przeszłości, a 2 samiczki zostają ze mną, co łącznie powiększy moje stadko dziewczyn do 5 sztuk. U maluszków widać już sierść - srebrną u większości, białą u dwóch sztuk. Matka to dumbo seal point siamese. Duże szanse na uszka dumbo u młodych. Jak pisałam, na razie mają tylko 11 dni, ale chciałabym rozejrzeć się za przyszłymi opiekunami z wyprzedzeniem. W miarę jak troszkę podrosną, będę na bieżąco uzupełniać fotki i dane o ich odmianach i stanie zdrowia.
Ostatnio zmieniony przez Embargo Nie Wrz 02, 2012 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 09:28   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


:kciuki: za dobry domek.
Takie perełki szybko znajdą nowych, dobrych opiekunów :)
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 09:31   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Już widać dumbole :serducho:
Trzymam kciuki za najlepsze domki - długo chyba na nie nie będziesz czekać ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:03   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Ninek napisał/a:
Już widać dumbole :serducho:


Zgadzam się, to już widać :]
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 10:54   
   Zwierzątka: brak


Mogę zaoferować transport do Trójmiasta, jeśli będzie potrzebny :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Sob Wrz 01, 2012 22:59   

Nie miałam wcześniej pewności - ale wszystkie mają takie uszka, czyli cały miot jest dumbo :) Jeśli zgłosiłby się ktoś z Trójmiasta, na pewno skorzystam z propozycji transportu, dziękuję ^^

Po otrzymaniu PV i krótkiej pogadance, znalazłam dom dla dwóch chłopców, w tym jedynego 'białaska' w miocie. Stan na chwilę obecną: 1 samiec, 2 samice nadal czekające na chętnych.
 
     
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Wrz 02, 2012 12:58   

AKTUALIZACJA: Maluch, którego uważałam za ostatniego samca, okazał się być samicą - dziś zarysowały się wyraźniej gruczoły mleczne. Oznacza to, że na opiekuna czekają 3 dziewczynki. Wszystkie samce mają już domki.

Zdjęcia dziewuś szukających domku:






To wszystko, na co stać mój aparat. Sierść na razie srebrna, dwie z nich mają jaśniejsze końcówki ogonków, co może sugerować rozwinięcie berkshire.

Zmęczona mamuśka Yuki:)
 
     
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 00:57   

Wywiady przeprowadzone, umowy adopcyjne się piszą - mam przyjemność potwierdzić, że udało mi się znaleźć opiekę dla wszystkich kluseczek, które tego potrzebowały :serducho: Temat będzie do zamknięcia. Mogę uzupełniać informacje o maluszkach w osobnym temacie, w dziale miotów adopcyjnych.

Serdecznie dziękuję osobom, które zdeklarowały się mnie od tych przesłodkich brzemion wyzwolić;)
podlawiedzma - 2 chłopców
rokxsi - 1 dziewczynka
Lirit - 2 dziewczynki

Jesteście wielcy :serducho: :serducho:
_________________
// Ze mną: Drake
Za TM: Kiwi, Korek, Miecia, Tosia, Yuki, Kuro, Zuza, Kaori, Sayu, Cortez [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 03, 2012 09:53   
   Zwierzątka: brak


Może poczekamy, aż wszystkie maluszki trafią już do nowych domów, bo (odpukać) czasem zdarza się, że ktoś się rozmyśla ;) A później można przenieść ten temat do Miotów Adopcyjnych, żeby wymieniać się informacjami na temat rodzeństwa :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 22:12   

smeg napisał/a:
(odpukać) czasem zdarza się, że ktoś się rozmyśla

Co właśnie nastąpiło. Aczkolwiek bardziej podchodzi pod wypadek losowy.

2 dziewczynki ponownie do adopcji.

14 dzień życia, pierwsze dwa robaczki otworzyły ślipka :serducho: Są to jedna z ciemniejszych i jedyna jasna samica. W obu wypadkach czerwone. Na moje oko odmiany maluchów to siamese u jaśniejszych, i red platinum u tych o srebrnej sierści, dosłownie coś takiego jak na odpowiednim zdjęciu tutaj: http://www.dreameyce.com/.../rat_colors.htm Chociaż nie mam pewności, z wiekiem mogą pojawić się pointsy.








Zgodnie z tym co mówię, na adopcję czekają:
1. dumbo red platinum self
2. dumbo red platinum berkshire [prawdopodobnie, bardzo jasna końcówka ogonka]

Najlepiej razem.

Na zdjęciach numer 2 [berkshire] i Kaori, syjameczka która zostaje u mnie.
Ostatnio zmieniony przez Embargo Nie Wrz 09, 2012 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 14:53   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Embargo, cudowne są..szkoda, że nie mogę się doszczurzać ;(
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Embargo 
AJ BILIW AJ KEN FLAJ



Dołączyła: 19 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 17:12   

Bestyjki rosną, we wtorek będą 3 tygodnie...

Ogłoszenie nadal aktualne. W tej chwili została mi jedna samiczka - dumbo red platinum berkshire, nieznacznie zarysowana jaśniejsza końcówka ogonka. Robocze imię Zuza :) - nie usiedzi, z zamiłowaniem obrabia paznokcie, z reguły widzę ją na samym dole 'piramidy' śpiących flaczków :serducho:


Bonus: Znajdź różnicę :lol: Kaori i Yuki :)


I na koniec filmik nagrany przed ogarnianiem kuwety :) http://www.youtube.com/watch?v=1BWs2hjbmsw
 
     
Myslicielka 
Odmieniec



Dołączyła: 04 Sie 2012
Posty: 147
Skąd: Częstochowa / Blachownia
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:35   
   Zwierzątka: 3 szczury, kot.. plus: 2 króle, 2 chomiki, kotka (?)


Cudna jest.. brać szczurzynkę :serducho: :mrgreen:
_________________
Do we, do we know, when we fly..?
 
 
     
Natkins 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 20:40   

O transporcie do Krakowa pewnie i tak nie ma co marzyć... :roll: Piękna mała :serducho:
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Wrz 12, 2012 21:23   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Natkins, marzyć trzeba, marzenia się spełniają :)
Moze nie dzis, ale za kilka dni znalazlby sie transport, wiec jak mala mialaby trafic do Ciebie, to nie trac wiary :)
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 12