Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur je za mało lub jest wybredny - porady
Autor Wiadomość
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Nie Lip 29, 2012 23:15   

isiaczek79 napisał/a:
W sklepie byla trzymana odzielnie wiec nie wiem czy to dobry pomysl zeby przyniesc teraz innego szczurka bo roznie to moze byc.
To jedyny sensowny pomysł, szczurów nie można trzymać pojedynczo, a Twoja szczurka jest jeszcze bardzo młodziutka, więc nie ma podstaw, żeby sądzić, że nie połączy się z innymi szczurami.

Kolba to nie jest dobre jedzenie dla szczura - to taki "fast food" i nic dziwnego, że szczur nie chce jeść karmy, skoro naje się takich rzeczy. A 260g to wcale nie tak mało, tym bardziej, że nie wiesz w jakim dokładnie wieku jest szczura. Te zalecane 20-30g, o których piszesz, to dla dorosłego szczura o wadze 300-500g.
 
     
Agniesha 



Dołączyła: 06 Maj 2012
Posty: 285
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 14:18   
   Zwierzątka: Pies, kot


Ja też uważam, że to jeszcze stres i zdecydowanie powinna mieć towarzyszkę!
_________________
Freddie i Pixel: http://forum.szczury.biz/...p=755221#755221 :)




moja twórczość fotograficzna: https://www.facebook.com/...229686137053645 like it?
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 19:07   

Kasik napisał/a:
Kolba to nie jest dobre jedzenie dla szczura - to taki "fast food" i nic dziwnego, że szczur nie chce jeść karmy,
Dokładnie. Moje po kolbach zaczęły mieć francuskie podniebienie i nie podaję od dłuższego czasu.
 
     
isiaczek79 
kredka


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 20:31   
   Zwierzątka: szczurek Kredka


Ale ona nawet kolby nie chce po trzech tygodniach wyrzucialam ja. malo je i pije i tylko dziwne jest to ze podrzucam jej nawet w malych ilosciach rarytaski typu ser zolty czy szyneczka poprostu brobuje i nic. dwa kesy i jest najedzona. Zadlugo byla sama w sklepie kupilam ja bo pewnie nikt by jej niekupil i skonczyla by w koncu jako pokar dla weza. Poczekam jeszcze troche i zobaczymy i pewnie bede musial pomyslec nad towarzystwem :)
 
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 21:33   

isiaczek79 napisał/a:
pewnie bede musial pomyslec nad towarzystwem
Koniecznie. Szczury mają tendencję do papugowania i to mogłoby bardzo pomóc w nawykach żywieniowych dziewczynki.
 
     
LuxTorpeda 



Dołączyła: 08 Lut 2012
Posty: 69
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: Pon Lip 30, 2012 23:29   

isiaczek79 napisał/a:
Ale ona nawet kolby nie chce po trzech tygodniach wyrzucialam ja. malo je i pije i tylko dziwne jest to ze podrzucam jej nawet w malych ilosciach rarytaski typu ser zolty czy szyneczka poprostu brobuje i nic. dwa kesy i jest najedzona. Zadlugo byla sama w sklepie kupilam ja bo pewnie nikt by jej niekupil i skonczyla by w koncu jako pokar dla weza. Poczekam jeszcze troche i zobaczymy i pewnie bede musial pomyslec nad towarzystwem :)
Towarzystwo koniecznie :) Co do tego ż emało pije to sprawdzaj czasem czy nie jest odwodniona... U mnie Coli długi czas nie pił w ogóle wody i musiałam go poić tym co chciał wypić (rozcieńczony kubuś, zielona herbata, vibovit) no i podawałam dużo mokrego jedzenia (starte warzywa - całe kawałki jakoś średnio tolerował, leń jeden, jogurty itd :P ). A co do tego że mała nie chce jeść, to jeśli nie traci na wadze to chyba wszystko jest ok - je tyle ile potrzebuje.

a sprawdzałaś jej ząbki? Może ma trudności z gryzieniem, spowodowane problemami ze zgryzem? ;>
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11624
 
 
     
isiaczek79 
kredka


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 16:21   
   Zwierzątka: szczurek Kredka


Dzieki za odpowiedz Zabki ma wporzadku, pije juz wiecej, sprobuje jej utrzec warzywa moze to pomoze, poza tym choci juz sie mnie nie boi to caly czas tylko by sie chowala i nie jest zabardzo zainteresowana brykaniem torche to dziwne w porownaniu do mojego poprzedniego szczurka. Ale nie ma co prownywac kazdy ma inny charakter i musze dac jej wiece czasu tylko zal mi jej.
 
 
     
unicorn 


Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 833
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro Sie 01, 2012 19:25   

isiaczek79 napisał/a:
nie jest zabardzo zainteresowana brykaniem torche to dziwne w porownaniu do mojego poprzedniego szczurka. Ale nie ma co prownywac kazdy ma inny charakter.
Jeden szczur jest antyspołeczny, drugi potrzebuje towarzystwa..
 
     
Szczurzasta 


Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:05   Wydzielanie sobie jedzenia?

Pytanie profilaktyczne, czyli - jak temu zapobiec?
Mam zamiar kupić sobie z 2, 3 szczurzyce. Jednak moja koleżanka z rok temu miała parkę. Jeden z nich jadł aż za dużo, przez to jeden był niedożywiony...

Mam się na razie o to nie martwić?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lis 19, 2014 22:36 ]
Połączyłam z już istniejącym, podobnym tematem.
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:10   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


To zależy od wielu czynników. Hierarchia w stadzie w zasadzie mogła być kluczowa...Rozwiązaniem może być danie dwóch misek z jedzeniem do klatki żeby i jedne, i drugi miał pełne brzuchy, ale nie masz się co martwić na zapas. Uwierz mi, że każde stadko jest inne, tak jak dzieci w przedszkolach ;)
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
Szczurzasta 


Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:13   

Dziękuję Ci.
 
     
Waterloo 
Co ja tu robię?! :D



Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 72
Skąd: Białystok
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:15   
   Zwierzątka: szczur, mrówki


Jeżeli masz więcej pytań to przeleć forum wzdłuż i wszerz bo to kopalnia wiedzy praktycznej ;)
_________________
We will cross any water...any water... ;)
Ze mną:
Za TM: Mały, Beta, Grey, Heisenberg, Hebzagał
Znaleźli nowy dom: Gandalf
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 21:38   
   Zwierzątka: ....


U mnie nawet nie pomogły dwie miski z jedzeniem bo szczury i tak się kłóciły o jedzenie więc sypię im jedzenie na ściółkę ;)
_________________
...
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Lis 19, 2014 22:30   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Szczurzasta, u mnie najlepszym rozwiązaniem w stadzie jest właśnie sypanie karmy stałej do ściółki - szczury mogą sobie wybierać, grzebać przez dłuższy czas i na sporej przestrzeni, dzięki czemu nie odpychają się od miski. Jest to dla nich także rodzaj zabawy. Smakołyki podaję w cząstkach prosto do pyszczków - kiedy każdy z chłopców dostaje swój mały kawałek, nie wyrywają ich sobie nawzajem.
Prawdę powiedziawszy nie spotkałam się z niedożywieniem u ogonów (chyba, że interwencyjnych lub chorych), zazwyczaj jest zupełnie odwrotny problem :] Kiedy jeden z ogonów wyraźnie chudnie, powinno się go po pierwsze dokarmiać na boku czymś kalorycznym, a po drugie jak najszybciej zabrać do weterynarza, bo to stanowczo niepokojący objaw.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
nienazwana 


Dołączyła: 22 Lip 2013
Posty: 36
Wysłany: Śro Gru 31, 2014 10:32   
   Zwierzątka: Borys, Łatek, Skuter i pies Maja


Od tygodnia mam 3 szczurze maluszki. Do labofeed już się przekonały, choć na początku łatwo nie było. ;) . Problem polega na tym, że one oprócz kapusty pekińskiej nie tykają żadnych warzyw i owoców. Olewają marchew, seler, buraka, jabłko. Surowe, gotowane, tarte i w kawałku. Innych nie dawałam na razie, bo nie sezon.
Jak utarte to tylko z miski po całej klatce rozbabrają łapskami. Jak daję, tak wyrzucam na drugi dzień zwiędnięte.
Apetyty mają ogromne, ładnie przybierają na wadze ale najchętniej by jadły kaszki, nabiał, jajka, mięsko gotowane i karmę dla psa.....
Lubią też ziarna.
Nie chcę ich mimo wszystko przebiałkować, choć wiem, że w okresie intensywnego wzrostu potrzebują więcej białka.
Jakieś patenty i pomysły?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 11