Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowania szczurów
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 00:22   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


syl9, chłopcy sami wybrali, gdzie chcą spać i raczej nic z tym nie zrobisz. Może z wiekiem im minie. Do hamaków też trzeba dorosnąć :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
syl9 


Dołączyła: 18 Lip 2014
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 08:05   

Wiem, że sami wybrali i ze szczurem nie wygram, ale ten widok gdy one takie rozciągnięte,
na środku kuwety.... czasem podchodzę cichutko i sprawdzam czy żyją :?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 12:15   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Znaczy, że czują się rozluźnieni :]
Wiesz, nam się w głowach nie mieści, czemu ogony lubią przesiadywać we własnych odchodach, ale dla nich to zupełnie normalne. Mało tego - szczury są koprofagami, a więc mogą nawet te odchody zjadać, co też nie powinno nas dziwić. Czasem chyba zbyt uczłowieczamy nasze zwierzaki...
Jak im się zrobi twardo, pójdą do hamaków, ale jeśli chcesz, możesz im wrzucić na dno jakąś polarową szmatkę, tylko będzie wymagała codziennej wymiany. Bywają szczury denne, które wolą spędzać czas w kuwecie, choć rzadko zdarza się więcej niż jeden taki na stado.
Możesz spróbować poeksperymentować z zawieszeniem wyposażenia w innych miejscach. Ale jestem zdania, że z wiekiem im to minie i docenią wygodę innych sprzętów w klatce.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Paź 23, 2014 20:12   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


syl9, szczury tak mają. :) Moje chłopy mieli do dyspozycji ogromną klaciochę 100/50/100 cm, urządzoną na full wypas, tunele, hamaki, liny skrytki i inne cuda. A najczęściej się kisili w pięciu chłopa w sputniku. Bo tak.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
adam232357 


Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 8
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 14:37   

mam pytanie czemu moje 2 małe szczczurki śpią na żwirku zamiast na dużej ilości hamaków???? :shock:

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:03 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.
 
     
Gutaj 


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 9
Wysłany: Czw Paź 30, 2014 14:53   
   Zwierzątka: szczur


bo wolą pewnie żwirek, daj im czas to sie przekonają :)
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Paź 31, 2014 13:13   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


adam232357, maluchy często potrzebują czasu, żeby przekonać się do całej klatki i jej wyposażenia. Już niebawem (jak się całkowicie oswoją) będą szaleć po całości ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
ladyes 



Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 01:34   
   Zwierzątka: szczury


co jeśli szczurek na siłe chce uciekać z akwarium? uprzedzam-wiem,ze to nie miejsce dla nich, ale są jeszcze za małe i przecisnęłyby się przez klatkę,więc jeszcze z tym czekam.. po wsadzeniu ręki do akwarium,on momentalnie wskakuje na nią i wspina się jak najwyżej może,skacze,kombinuje,już dwa razy udało mu się wymknąć, a wbrew tym ucieczkom,bawi się w berka,siedzi pod koszulką,daje się głaskac,siedzi na ręce.. czy on juz tak zawsze będzie cuiekal? jest mlodziutki a ja nie za bardzo wiem,jak temu 'byciu impulsywną' zapobiec,proszę o radę:)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Lis 13, 2014 11:30 ]
Przeniosłam dyskusję do odpowiedniejszego wątku.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 07:27   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


ladyes, może nie odpowiada mu miejsce zamieszkania. Trudno powiedzieć, bo nie miałam do czynienia z dziewczynami z ADHD, ale raczej nie jest normalne by szczur wyskakiwał z klatki - zazwyczaj najpierw niucha, zastanawia się i zwyczajnie wychodzi. Albo tak lubi zwiedzać ( :wink: ), albo na przykład przeszkadzają mu opary moczu (których trudno uniknąć trzymając szczurka w akwarium). Na jakiej ściółce trzymasz panny?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
ladyes 



Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 11:17   
   Zwierzątka: szczury


trociny, dopiero zaczynam i nie bardzo sie na tym znam, ale z tego co słyszałam najlepiej drewniany żwirek kupić..prawda to? no jeszcze są za malutkie, wieć z klatki uciekną, wiec jeszcze troche muszą się w tym akwarium pomęczyc;d doslownie adhd, pobawiłam się z nimi wczoraj wieczorem, to jasny do póznej nocy skakal pod sam sufit akwarium i jakby nie bylo zakryte to by wyskoczył.. w nocy zmieniałam im jeszcze wode, wsadziłam ręke, a on momentalnie łapał się mojej ręki i fru po ręce do ramienia, nie wiem sama czy to ciekawosc i faktycznie, chęc zwiedzania, czy co :cry:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 11:29   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Trociny są kiepskim rozwiązaniem - kup lepiej ściółkę, która dobrze chłonie. Pomocny może być ten temat, w którym można też zadać pytanie o najlepszy żwirek.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 12:05   

Dobrej jakości trociny bez problemu wchłaniają zarówno wilgoć, jak i zapachy, z mojego doświadczenia wynika, że nawet lepiej niż wiele żwirków/granulatów.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 12:09   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Racja, wiele zależy od gatunku trocin.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
ladyes 



Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 5
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 22:16   
   Zwierzątka: szczury


wlasnie powiem szczerze, ze nie czuc trocin w ogole moczem, moze dlatego,ze szczurki jeszcze male, przetestuję kilka i wybiorę najlepszą opcje dla nas:) dziekuje za odp
 
     
henex1980 


Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 14, 2015 08:19   Proszę o pomoc. Co robić? Okaleczony ogon.

Witam. Postanowiłem spytać na forum bo nie wiem co robić. Nigdy nie miałem szczurów i nie wiem dlaczego tak się zachowują. Wpierw opisze co się stało. Na prośbę córki zgodziłem się na te gryzonie. Podobno pochodzą z tej samej hodowli, mają 4-5miesięcy. Mam je dwa miesiące i zawsze żyły w zgodzie. I teraz całe sedno sprawy,córka twierdzi że sama nie wie co się stało niby jeden nadgryzł ogon drugiemu,po chwili mówi że sam się okaleczył w co nie wierzę. Podejrzewam że pies podczas zabawy go złapał za ogon a córka boi się przyznać. Ogon na odcinku 2cm ma zdarte łuski. Opatrzyłem go,rivanolem kilka razy. W klatce ma czysto. Tak by nie zabrudzić tej rany. Co jest jeszcze gorsze to teraz oba szczurki dziwnie nie zachowują,śpią przy sobie ale co chwila przepychają się , ten zdrowy nie wpuszcza chorego do domku i na odwrót. Stają na łapach i widzę jakby się ostrzegały,nie atakują się ale powala jeden drugiego i takie spięcia obserwuje co chwila. Mam wrażenie jakby zdrowy odrzucał tego drugiego z chorym ogonkiem. Na noc ich oddzieliłem bo się obawiałem że się będą ze soba tak męczyć. Co może być przyczyną takiego zachowania? Jakie mechanizmy tutaj działają i jak im pomóc?

poprawiłam błąd ortograficzny: podejrzewam zapisujemy przez rz

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Nie Lut 15, 2015 14:17 ]
Scaliłam z już istniejącym tematem. Staraj się nie zakładać nowych tematów, a dopisywać pytania do konkretnych wątków już funkcjonujących na forum.
Ostatnio zmieniony przez limomanka Nie Lut 15, 2015 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12