Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ
Autor Wiadomość
Kuzyn 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 154
Skąd: Zabrze
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 21:53   Właśnie zdechł Gryzak

Przed 10 minutami zdechł mi roczny, duży, silny kastracik.
Siedziałem obok klatki i zauważyłem, że zakasłał, zsunął się z półeczki na ściółkę. Kasłał jeszcze kilkukrotnie, ściągnąłem górę klatki natychmiast żeby zobaczyć co się dzieje i chociaż próbować go uspokoić. Z sekundy na sekundę zrobił się całkowicie miękki i leciał z rąk. Odchrząkiwał jeszcze z 30 sekund i przestał oddychać.

Jakieś sugestie co się stało?

Gryzak, uratowany rok temu, przed znęcającym się nad nim chłopcem.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=FAuLsjkDO6A
Są: Migotka, Czekoladka/Dzikusek, Iki
Nie ma: Didi, Mamba, Ciapka, Jakaja, Jakuza
 
 
     
Ebia 


Dołączyła: 13 Lut 2012
Posty: 2876
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 22:13   

Kuzyn, być może czymś się zakrztusił? Chociaż ciężko powiedzieć, jeśli nie widziało się sytuacji. Próbowałeś potrząsnąć go lekko głową w dół?

EDIT:
Jeśli chcesz mieć pewność co się stało, to może dobrze byłoby zrobić rano sekcję?
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lip 24, 2014 00:26   

Scaliłam wątek z tematem ogólnym.

Kuzyn, przykre :( . Z opisu wygląda na niewydolność oddechową, ale bez sekcji (lub oględzin pośmiertnych, które stanowczo polecam w takiej sytuacji) można tylko zgadywać.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 22:54   
   Zwierzątka: kot


Szczerze nie wiem gdzie o tym szukać ogólnie zaobserwowałam ze Karmelowi zluszcza się skóra na przednich łapkach czy spitkał się ktoś z Was z czymś takim?
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
Kami 



Dołączyła: 19 Maj 2011
Posty: 1446
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 23:17   
   Zwierzątka: nie ma :(


Pamiętam, że hekatomba miała taki problem u B-siostrzyczki. Znalazłam na szybko w temacie miotu - http://forum.szczury.biz/...p=770712#770712
_________________
Moje słoneczka:
Roxanne Weasley HF (16.08.2011 - 1.06.2013)
Batalia SR (1.03.2012 - 15.12.2013)
Bellatrix Lestrange HF (16.08.2011 - 21.10. 2014)
Bitwa SR - (1.03.2012-13.04.2015)
:serducho: :serducho: :serducho: :serducho:
 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Wto Sie 26, 2014 08:20   
   Zwierzątka: kot


Kami, dzięki chyba będę musiała się z nim w takim wypadku wybrać do wetki.
Nie zauważyłam żeby go to bolało,posmarowałam mu wczoraj na wieczór oliwą z oliwek.
_________________
tu nas zobaczycie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13006


na zawsze w sercu : Balu ?.10.12- 27.10.13,Bonzo 01.03.12-13.01.14,Bolo 01.03.12-14.08.14, Dragon ?-02.09.2014 ,Kiran 02.09.13-27.01.16, Karmel 02.09.13-31.05.2016[*]
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Nie Lis 09, 2014 18:14   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


Dzisiaj bawiąc się z jednym z ogonów zobaczyłam, że część łapki tuż nad "stópką" przednią jest spuchnięta/ma guzka. Guzek nie jest jakoś zabarwiony, normalnie w tym samym kolorze co skóra. Szczurek biega normalniem, nie ma problemów z chodzeniem, oddycha normalnie, je także normalnie, osowiały też raczej nie jest, porfiryny brak, gdy dotykam i lekko ściskam też nie piska-nie reaguje na to. Wcześniej nie widziałam u niego tego guzka, bo nie jest jakiś mocno duży, ale jednak widoczny. Jest się czym martwić? Czy może to być jakiś uraz, bo miał mały "wypadek", a mianowicie spadł z wysokości niecałego metra gdy stałam i po mnie chodził. Obserwować tylko czy ew wybrać się do weta?
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
Ostatnio zmieniony przez smeg Nie Lis 09, 2014 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 10:05   
   Zwierzątka: pasiukowe


Moja Tosia ma taką łysą plamke na czole wiecie co to może być? Leciec z tym do weterynarza czy dac jej jakies witaminki i juz ?
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 10:11   
   Zwierzątka: brak


monijjca, mozesz wstawic zdjecie tej plamki?
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 21:11   
   Zwierzątka: pasiukowe


_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 09:44   
   Zwierzątka: brak


monijjca, Twój szczur ma prawdopodobnie futro odmiany double rex (wąsy ma kręcone, dobrze widzę?), więc będzie okresowo łysiał i porastał futrem na nowo. Zaczyna akurat od głowy ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
monijjca 
PaniPasiukowa



Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 257
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 12:26   
   Zwierzątka: pasiukowe


uff całe szczescie :mrgreen: ale chyba mimo wszystko przejde sie do weterynarza bo mama panikuje :lol:
_________________
:serducho: INCREDIBLE Rats hodowla szczurów rodowodowych :serducho:

Tosia, Zosia, Lola, Pepper, Temida, Amelia, Fleur, Thyri, TraumTanzerin zwana Alicją, Catwoman, Czarna pcheła, Francessca ♡


(*) Nikt nam nie powiedział kiedy mamy się pożegnać, ile mamy czekać aby znowu się pojednać.. - Na zawsze w moim :serducho:
 
     
magza6 



Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: woj.podlaskie
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 14:10   
   Zwierzątka: W domu aktualnie nie mam żadnego,na podwórku psy i koty


Witam.Problem ze szczurem wygląda tak:Szczur zaczął się krztusić (krzywić,ślinić) potem się to powtarzało to wybrałam sie do weterynarza (pani zna się raczej na szczurach bo sama miała czy może jeszcze ma w każdym razie dla szczurka chyba lepszego weta w okolicy nie mam).Szczur dostał zastrzyk i leki na 5 dni,ale nie pomogło na dodatek bardzo schudł dlatego dziś znów poszłam do weta ,ale akurat dziś był nie czynny.Szczur nie chce jeść,trochę poliże,podgryzie i zaraz krzywi sie i ślini.Co mam robić dopóki nie pójdę do weterynarza w poniedziałek?Co to może być za choroba i czym go karmić?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 21:44   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


magza6, szukałaś tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15779 ?
Jaki zastrzyk i jakie leki dostał? Jaki problem zasugerowała panie weterynarz, u której byłaś? Co obejrzała, czy zajrzała do pyszczka?
Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej znaleźć weta, który przyjmuje w niedzielę/całą dobę.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
magza6 



Dołączyła: 14 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: woj.podlaskie
Wysłany: Sob Lis 15, 2014 22:56   
   Zwierzątka: W domu aktualnie nie mam żadnego,na podwórku psy i koty


limomanka napisał/a:
magza6, szukałaś tutaj: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15779 ?
Jaki zastrzyk i jakie leki dostał? Jaki problem zasugerowała panie , u której byłaś? Co obejrzała, czy zajrzała do pyszczka?
Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej znaleźć weta, który przyjmuje w łą dobę.


Nie wiem jakie dostał leki,ale został ze tak powiem dokładnie wymacany.Pani zaglądała do pyszczka i dokładnie jego szyję "wydotykała", wymasowała żeby sprawdzić czy coś mu tam nie utkneło. Mineły już dwa tygodnie od 1 objawów więc to na pewno nie udławienie.Dodam że szczuras ma ok 2 lata.Nie mam mozliwości jechać do innego weta więc chyba po prostu zadzwone i spytam co robic i w ogóle.Dzięki odp:)
_________________
[*] Ela...i tak Cię kocham
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12