Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyste zwierzęta? Nauka korzystania z kuwety
Autor Wiadomość
kamaras 



Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Kwi 30, 2014 22:29   
   Zwierzątka: Pies + 2 ogony


Nie ma to jak iskać się nawzajem w hamaku pełnym kupek :D

[ Dodano: Nie Maj 04, 2014 23:53 ]
... i ociekającym szczochami... :? chwila słabości - mam dość :( :( :( ;(
_________________
kamaras
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 11:11   sikanie w domku
   Zwierzątka: szczurki i psy


Z góry przepraszam jak temat powieliłam ale nic podobnego nie znalazłam ;)

Czy ktoś może mi podpowiedzieć czemu moje szcuraski siusiają sobie w domku? kupki mają swoje miejsce a miejsce spoczynku pływa ciągle w moczu a co z tym idzie... śmierdzące futrzaki :?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Lut 11, 2015 14:39 ]
Połączyłam dyskusję z istniejącym tematem.
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 11:38   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Być może im to zwyczajnie nie przeszkadza - są małymi brudasami ;) Kiedyś całe stado TŻta lało pod siebie i chodziło z żółtym futerkiem. Bywa.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 11:38   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


szczury czasem są leniwe i szczają pod siebie tam gdzie śpią, ja mam często zasikaną półkę pod jednym z ich legowisk, bo nie chce im się dupki ruszyć:) a tematy są, gdzieś w higienie bodajże.
możesz im podłożyć kawałek polaru pod domkiem, szybciej "wciągnie" siuśki niż drewno czy plastik:)
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:41   
   Zwierzątka: szczurki i psy


dziękuję za połączenie ;) jestem tu nowa i nie bardzo jeszcze wiem gdzie co z czym ;)

No to faktycznie są brudasami ponieważ wcześniejsze szczurki jakie miałam były absolutnie czyściochy :)


Pewnego dnia nie potrafiłam zlokalizować smrodu, klatka umyta ,wióry wymienione a smród okrutny :roll: ściągnęłam domek a tam sianka i wszystkie zniesione podłoża przelane, spód aż nabrzmiał .... tak więc już nie mają domka z zabudowanym podłożem :-P
Ostatnio zmieniony przez Devona Pon Cze 02, 2014 13:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Pon Cze 02, 2014 13:53   

agutka84, nie pozostaje chyba nic innego niż przystosować warunki mieszkaniowe do zwyczajów szczurów, np. wyłożyć wyposażenie z pełnym dnem szmatkami, papierem albo ściółką, zmienić ściółkę na bardziej chłonną i wybierać z kątów, gdzie się często załatwiają
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Kasioowaa 



Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 20:44   
   Zwierzątka: 3 ogonki


Ja w swojej duzej klatce na poczatku wysypywalam cala kuwete, pozniej stwierdzilam ze to sie nie oplaca bo jest malo kupek ogolnie w kuwecie czysto, ale zapach nie mily :| Wstawilam do duzej kuwety mala w rog, a poza nia byla gola kuweta zadnego zwirku tylko miska i domek. Problemu z kupkami na hamakach lub koszykach nigdy nie bylo, czasami posikiwanie na koszyczki i sporadycznie na hamaki. A mam 5 babek i zadnej nie uczylam zeby kupkac do kuwety :mrgreen: Jak jakas dochodzila do stada to chyba na wejsciu dostawala od dziewczyn plan zasad obowiazujacy w klatce :lol:
 
 
     
Szczurzafanka 


Dołączyła: 23 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:32   Jak zapobiec
   Zwierzątka: Käfigzub4 szczury i 2 nimfy


Witam! Jeśli podobny temat istnieje przepraszam nie znalazłam. Problem taki mam 7 miesięczną szczurkę która jest b. nerwowa. Ale nie w tym rzecz. Ona cały czas się obsikuje. Całe futerko na brzuszku jest żółte i śmierdzi.
Jak temu zapobiec?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:47   
   Zwierzątka: brak


Szczurzafanka, częściej sprzątać klatkę ;) W jaki sposób jest wyposażona? Szczury bardzo często sikają pod siebie, nic na to nie poradzisz. Kiedy sikają np. leżąc na półce, mocz wsiąka w szczura. Możesz zawiesić im więcej szmacianych (najlepiej polarowych) domków, hamaków i dodatkowo wyłożyć je ręcznikami papierowymi, które będziesz częściej wymieniać. Dzięki temu mocz w mniejszym stopniu wsiąknie w futro szczura, a bardziej w ręczniki papierowe lub szmatki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
Ostatnio zmieniony przez smeg Śro Lip 23, 2014 09:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Szczurzafanka 


Dołączyła: 23 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:48   
   Zwierzątka: Käfigzub4 szczury i 2 nimfy


Leży najczęściej w sputnikach szmatki tam są mogę dodać więcej.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:49   
   Zwierzątka: brak


Zwróć też uwagę, czy szczurzyca nie posikuje ciemnopomarańczowym lub czerwonawym moczem (najłatwiej zauważyć na białych ręcznikach papierowych bez wzorków) - to może sugerować objawy choroby układu moczowego, która wymaga leczenia u weterynarza. Być może warto zrobić szczurce badania moczu.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Szczurzafanka 


Dołączyła: 23 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:52   
   Zwierzątka: Käfigzub4 szczury i 2 nimfy


Na szczęście podsikuje żółtym. Być może to dlatego. że jest b. terytorialna.
 
     
Wisenna 



Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 16
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 20:18   

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale moje spostrzeżenie na temat nauki załatwiania się do tak zwanych "kuwetek rogowych" jest takie aby stosować 2 rodzaje ściółek - ja w głównej kuwecie mam pinio a w rogowej która codziennie jest wymieniana żwirek bentonitowy z neutralizatorem zapachów do kuwet w proszku (firmy benek). Być może większości wydaje się to logiczne, ale ja jakiś czas robiłam różne eksperymenty zanim do tego doszłam. Dzięki temu dziewczyny odróżniają teraz swoje "środowisko życia" od zwyczajnego kibelka. Okazało się też że moje szczurki chętniej załatwiają się do szklanej miseczki niż do plastikowej rogowej kuwetki z zoologa - co najlepsze nie muszę ich przyczepiać do klatki, bo miseczki są ciężkie i bardziej pojemne z racji tego że po prostu są głębsze i żwirek nie wysypuje się z nich tak łatwo jak z plastików. Jeśli szczurki nie chcą załatwiać się we wskazanym miejscu radzę też przeanalizować wystrój klatki, poprzestawiać trochę rzeczy bo może szczurki uważają je za niezbyt wygodne i po prostu nie chce im się biegać :) Jeśli mają ulubiony hamaczek można powiesić go niżej, tuż przy kuwecie, aby leniwe szczurki nie musiały schodzić z samej góry tylko miały blisko. Szczerze powiedziawszy mnie kilka miesięcy zajęło takie zorganizowanie klatki, żeby i same dziewczyny dbały o porządek - wcześniej przypominała raczej kotłowaninę niż umeblowaną klatkę. W końcu grunt żeby to szczurkom się podobało a nie nam ;) To tylko takie moje luźne spostrzeżenia, jeśli koś będzie chciał to je wykorzysta i sobie poeksperymentuje, a nóż widelec się uda nauczyć w końcu ogonki czystości :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 27, 2014 15:09   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Scaliłam z odpowiednim tematem.
Wisenna, korzystaj z opcji 'szukaj', żeby post, który napiszesz pasował do tematu ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wisenna 



Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 16
Wysłany: Nie Wrz 28, 2014 21:15   

mmarcioszka post moim zdaniem pasował do tematu, jako że wcześniejsze posty nawiązywały do problemu utrzymania czystości w klatce, a sam temat brzmiał "Oduczanie złych nawyków, wychowywanie szczurów". Dlatego napisałam jak ja oduczyłam moje szczury tego złego nawyku załatwiania się w całej klatce ;)
Jeśli jednak uważasz że ten post powinien znajdować się w tym temacie, to nie pozostaje mi nic tylko to zaakceptować ^^
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12