Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Wto Maj 07, 2013 13:36
[Warszawa] 3 dziewczyny w ciąży i samczyk z zap. ucha
Autor Wiadomość
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 16:42   [Warszawa] 3 dziewczyny w ciąży i samczyk z zap. ucha
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


1. Ilość szczurów do oddania: 4

2. Płeć szczurów: samiczki

3. Wiek szczurów: 5,5 mc, oprócz czarnej rex 9mc

4. Miasto: Warszawa

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: mogę podwieźć do trójmiasta, bo jeżdzę co jakiś czas, tak samo do krk. do innych miast będę szukać transportu przez forum

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: blue spotted ma skręcenie główki i zaburzenia równowagi, dziewczyny mają pasożyty. jutro jedziemy na wizytę do dr Rzepki, do domów stałych pojadą już zdrowe. skręt główki niestety zostanie na stałe.

7. Charakter, usposobienie szczurów: super oswojone, lgną do człowieka, ciekawskie. więcej na temat każdej z osobna, kiedy je trochę poznam, bo są u mnie od 2h. nie boją się psów, bo mieszkały z 2 psami husky.

8. Stosunek szczurów do człowieka: oswojone, same przychodzą do ludzi, lubią głaskanie

9. Stosunek do innych szczurów: żyją razem, nie kłócą się

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: odebrałam dziś szczurki od dziewczyny, która pilnie musiała je oddać. miało być 3, w tym jeden samiec, dostałam 4 samiczki :P

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: brak

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: wolałabym, żeby pojechały parami, ale rozdzielenie też jest możliwe

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: pytania adopcyjne (wyślę na PW), umowa i wizyta przedadopcyjna

16. Zdjęcia szczurów: https://picasaweb.google.com/112879700855979222342/Pieknotki

17. Kontakt: przez PW

18. Kilka słów o szczurze: jak je trochę poznam, to napiszę, jakie mają charaktery
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Czw Lut 28, 2013 11:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 17:05   
   Zwierzątka: brak


http://www.gumtree.pl/cp-...ilnie-457978262 - dziewczynki pochodzą z tego ogłoszenia, rzekomy "samczyk" to także samiczka.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 17:12   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


Czarna i agoutka dumbosie :serducho: zakochałam się :serducho:
 
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 17:35   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


agutka rex jedzie na DT do xiao-he z drugiego forum do krk, żeby odciążyć mnie w tymczasach. więc jeśli ktoś z krk chciałby adoptować samiczkę, to mogłyby pojechać jednym transportem, którego szukamy.

dziś o 22 mamy wizytę u dr Kliszcza, więc będzie wiadomo co ze Spotką (tak ją w skrócie nazywam) i resztą dziewczynek.

ko3, może podesłać Ci ankietę?:)

smeg, zdziwiłam się trochę, bo po co takie kłamstwa w ogłoszeniach wypisywać...ale jeszcze przed drzwiami właścicielki powiedziałam do mojego TŻ: "zobaczysz, wyjdziemy z 4 szczurami" :P
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 17:38   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


No dobra podeślij :mrgreen: mrr....... :serducho:
 
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 18:23   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Wiem, że mam trochę obsesję, ale zastanawiam się czy przypadkiem te szczuraki wcześniej nie były u Ratzingera ;)
O ile tą sprawę jeszcze ktoś pamięta...
Wtedy by się znalazło dalsze rexowe rodzeństwo Stefaniątek ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 18:30   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


nausicaa, Poszło Pw :]
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 21:25   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Taaa, ko93, naprawdę? Jak je weźmiesz, to przyjdę potarmosić agutkę :) dzień pełen wrażeń
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2013 23:39   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


majlena, serio serio :wink: mam już nawet imiona :lol: nie mogłam się powstrzymać :roll: Chyba muszę iść na leczenie :lol: można uzależnić się od szczurów, bo jak tak to między mną, a szczurami to już jakaś symbioza ja nie umiem żyć bez nich :serducho:
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 00:20   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


ko93, Pójdziesz z torbami hehehehe
Śliczna ta agutka. Wcale Ci się nie dziwię. Ale kapturki też cudne....
Adopcjom chyba ciężej odmówić...
Powodzenia szczurkom!
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
ko93 


Dołączyła: 23 Kwi 2010
Posty: 157
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 00:25   
   Zwierzątka: 13 ogoniastych piękności, chomik i bardzo duży pies:)


majlena, Czy ja wiem czy z torbami pójdę?? Po prostu zamiast dawać 2 jabłek to dostaną 3 i od razu cały suszony chleb na raz do tego kilo karmy szczurzej i do przodu, mieszkanie ze szczurami to bardzo ekologiczne rozwiązanie :lol:
 
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 01:18   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


Mam złe wieści - dziewczynce jajka wyrosły :P Ja im dokładnie pod ogon nie zaglądałam, rzuciłam tylko okiem na szybko, jak je brałam od właścicielki bardzo ucieszona, że jajek nie ma... jedyne, co mnie zdziwiło to, że ten szczur ma takie futro zupełnie inne, szorstkie, jak chłopiec, ale złożyłam to na karb choroby. A chłopak zdecydował się pokazać swoje piękne jajka dopiero u weta, więc dobrze, że dziś pojechałyśmy :P
w związku z tym dziękuję modowi za zmianę tytułu tematu i będę wdzięczna za ponowną zmianę na: 3 dziewczyny w ciąży i samczyk z poważnym zap. ucha - potrzebna pomoc na leczenie i zabiegi!

Dziewczyny pewnie są w ciąży, więc teraz szybko trzeba zebrać fundusze na sterylki przedaborcyjne, zanim nam się rozsypią, bo wtedy będzie dopiero tragedia...Bardzo prosimy o wsparcie, sterylizacja 3 dziewczyn to duże koszty, a już dziś sama wizyta 4 szczurów kosztowała dość dużo (dziękuję Starszej Pani za pokrycie tej kwoty).
Dziewczyny zostały obadane, oprócz tego są zdrowe, mają tylko pasożyty.

Chłopiec na szczęście nie ma ropni w uszach ani zap. mózgu, ma zap. ucha środkowego i narządu przedsionkowego, dostał 2 antybiotyki i steryd. ma też lekko skręconą szczękę, co może nawet sugerować jakiś jej uraz mechaniczny (może przez psy), który się zrósł, ale nie ma problemów z jedzeniem. Za 4 dni kolejna wizyta kontrolna.

Oczywiście wszystkie szczury dostały biomectin.

Bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe! Nawet drobne wpłaty pomogą, wystarczy, że kilka osób coś dorzuci i szybko uzbiera się duża suma. Wszystkich chętnych proszę o wysłanie mi PW, podam dane do wpłaty.

W związku z ciążami i planowanymi zabiegami cały proces adopcyjny, a raczej dotarcie szczurów do potencjalnych DS i DT wydłuży się w czasie, szczurki pojadą do domków po wyzdrowieniu/wykluczeniu ciąży/ sterylizacji.
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 10:01   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


nausicaa, O.o

O rany... Trzymam kcuki :kciuki:
_________________
Moje ogony
 
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 11:13   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


Mamy potwierdzenie ciąży niestety. Dziewczyny zostały wczoraj na noc w pulsvecie, zostały przegłodzone przez noc, żeby było pewne, że to nie kupa :P Czarna na 100% jest w ciąży i u niej sterylizacja na już jest potrzebna, bo ciąża zaawansowana, dlatego proszę o szybkie wsparcie finansowe - ostatnim razem pięknie nam się udało, to i teraz da radę!

Niebieska kapturka w ciąży na 70%, trzeba poczekać kilka dni, a agutka raczej nie jest w ciąży, ale biorąc pod uwagę, że do wczoraj jeszcze siedziały z facetem, to i agutkę trzeba będzie omacać za jakiś czas niestety...

edit: zabieg dla czarnulki umówiony już na wtorek na 12.30. wtedy też samczyk jedzie na kontrolę.
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
nausicaa 



Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 35
Wysłany: Wto Lut 26, 2013 15:49   
   Zwierzątka: 12 szczurzych panien, 3 króliki, pies, 3 myszy, 2 wije


Piszę w nowym poście, bo nie ma sensu robić editu do poprzedniego ani kasować całego poprzedniego wpisu, żeby była klarowność sytuacji:

Mam bardzo dobre wiadomości - alarm ciążowy odwołany, przynajmniej do następnego wtorku :D
dr Rzepka obmacała dziewczyny porządnie i nie stwierdziła ciąży, chyba, że zapłodnienie nastapiło wcześniej niż 10 dni temu, dlatego pewność będziemy mieć dopiero przy następnej kontroli za tydzień. Dziewczyny prawdopodobnie obżarły się niemożebnie zaraz po przyjeździe do mnie :D i kupy za dużo było w jelitach, poza tym dodatkowo dr Ania ma bardzo duże doświadczenie w "wymacywaniu" ciąży, a w tamtą sobotę akurat jej nie było w lecznicy.
Od razu uprzedzam pytania o usg - szkoda funduszy na takie badania, bo przy wczesnej ciąży i tak usg nie da 100% pewności, wiec po prostu poczekamy ten tydzień.

Z tego względu zabieg sterylizacji został odłożony na poźniej, żeby za zebrane fundusze opłacić zabieg odpowiedniej samiczki.
W razie, gdyby okazało się, że ciąży nie ma (oby!), to będziemy myśleć nad kastracją chłopca po jego wyleczeniu. Samczyk jest bardzo spokojny i mały, dlatego nie nadaje się do domu z testosteronowymi samcami, chyba, że jako towarzysz jakiegoś spokojnego chłopca. Prędzej widziałabym go w stadzie dziewczyn, szczególnie, że dobrze się z nimi czuje i sam udaje, że jest samiczką (nadal chowa jajka, chyba mu wstyd, że je ma :D ). Oczywiście najlepiej by było dla niego, gdyby zamieszkał jednak z innym spokojnym samcem, bez potrzeby kastracji.

Co do samczyka, to jego stan się poprawił, ale zapalenie nadal jest. Odstawiamy baytril o zostajemy przy oxevecie na kolejny tydzień i na kontroli zobaczymy, co i jak. Także jestem dobrej myśli:)

Ogłoszenie o adopcji pojawi się też na stronie FB Pulsvetu - dziś dziewczyny podrywały dr Kliszcz i miały sesję zdjęciową :)

Dziś zapłaciłam za wizytę 4 szczurów 25 zł (wrzucę dziś jeszcze paragon, tam jest łączna suma za wizytę: 25 zł za szczury interwencyjne i 38 zł za moje).

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc! a dziewczyny są skubane i chyba specjalnie nas tak w niepewności trzymają, wredoty! :P
_________________
zeMną:Cumbo, Agut, Espri, Koko, Luneta, Mufka, Mulina, Skinner, Pianka, Pirli, Owieczka, Wałek Pszeniczny, 3myszy, Pająk Chromka, Chomik Krzesełko, Króliki: Lazi, Xena, Niedźwiadka, Psinka Becia, 2 wije
zaTM:Adzia, Duża, Fruzia, Budyńka, 4Kluski, Allelek, Wałeczek Niebieski, Wałeczek Chory, Wałek Dowódca, Mleko, Koala, Plamka, Kriksos, 2myszy, Wałek Pomidorowy, Trututu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 14