Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów
Autor Wiadomość
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 22:49   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Moje uwielbiają marchewkę pod każdą postacią :D
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 23:02   

Z moich obserwacji wynika, że marchew gotowana jest przeważnie chętniej jedzona niż surowa. Czasami w ramach przysmaku "łowiłam" szczurom gotowaną włoszczyznę z zupy przed posoleniem, taka mieszanka kostek różnych warzyw :) . Obowiązkowo też odkładam dobre rzeczy, które przygotowuję dla siebie, zanim je przyprawię, czyli jeśli ja jem tagliatelle ze szpinakiem albo spaghetti z pomidorami, to szczury też :] , tylko one bez czosnku i innych dodatków.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
szczurowata 
ciurza mama



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 366
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 17:37   
   Zwierzątka: Pies i świnka morska.


Martini napisał/a:
Moje mają nadprzyrodzony dar omijania marchewki, szczególnie surowej

Moje też..marchewka może być surowa, gotowana - a skąd!, do żadnej się nie zbliżą. Ale gotowane kluseczki to się je, aż się uszy trzęsą :dupa:
_________________
Za TM - Keyko, Bambi, Ariska, Pchełka, Wenus i Sawa. ;(

aktualny brak ogonów
 
 
     
1kamilla1 



Dołączyła: 01 Lis 2011
Posty: 99
Skąd: Opole/Skrzyszów
Wysłany: Pią Paź 19, 2012 00:15   
   Zwierzątka: Szczurki: Lajla i Mucha


u mnie surowej też nie tkną ale gotowaną chętnie wszamały :)
_________________

 
     
marcique 


Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 224
Wysłany: Pon Paź 22, 2012 09:53   
   Zwierzątka: Malaria i Urtricaria


zainspirowana waszymi pomysłami w weekend upiekłam dwa rodzaje ciasteczek dla szczurasów :)
jedne "warzywne" (maka, jajko, oliwa z oliwek, odrobina drozdzy, gerberek - obiadkowy, pestki dyni, siemie lniane, otreby owsiane i pszenne) drugie "owocowe" (maka, oliwa z oliwek, jajko, suszone sliwki, rodzynki, wiorki kokosowe, otreby owsiane i pszenne, odrobinka miodu, orzechy laskowe i włoskie);
szczurasy dosc umiarkowanie zachwycone - wlasciwie wcianaja tylko te "owocowe" ciasteczka; dziwne to troche, bo sama próbowalam tych ciastek i smakuja niezle (biorac pod uwage ze sa bez cukru i soli ;)
 
     
ommkus 


Dołączyła: 10 Paź 2012
Posty: 7
Wysłany: Śro Paź 24, 2012 13:57   
   Zwierzątka: szczur


jancia.sz napisał/a:
ommkus, No i chleb nie jest polecany. Zwierzak od tego tyje. Wiadomo, czasem mi się zdarzy, ze jem kanapkę , a one mają wybieg i dostaną po troszeńku, ale to raz na ruski rok. Szczura ciężko jest odchudzić.


tak tak wiem. ja daję max 2 razy w tygodniu to danie ; )
_________________
Bolek i Lolek ; *
 
 
     
kita 



Dołączyła: 31 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 18:30   Re: Przepisy na domowe smakołyki dla szczurów
   Zwierzątka: 2 psy, kot, 2 szczury


Elbereth napisał/a:
OMLET JAGODOWY

składniki:
1 jajko,
dżem (obojętnie jaki, ja użyłam jagodowego, mogą też być jakieś rozdrobnione owoce),
troszeczkę oleju,
1 łyżeczka mleka skondensowanego (zwykłe też może być).

Jajko rozbełtać widelcem razem z mlekiem, dodać dżem i znowu rozbełtać. Na patelni rozgrzać minimalną ilość oleju (tylko tyle, żeby dno było pokryte cieniusieńką warstewką, jak ktoś ma odpowiednią patelnię, to może w ogóle nie dawać oleju, będzie mniej tłuszczu 8) ) i usmażyć.
Gotowy omlet nie jest najpiękniejszy (mój wyszedł żółto-niebiesko-fioletowy), ale szczurkom baaardzo smakuje.

Jak macie jakieś swoje przepisy na szczurze delicje, to piszcie w tym temacie 8) .


Hej. :)
Bardzo spodobał mi się twój przepis na omlecik i już miałam go robić ale chciałam się jeszcze zapytać dla pewności... Czy, jak wiadomo, dosyć sporawe ilości cukru zawartego w dżemie nie zaszkodzi ogonom? I czy to, że "danie" jest smażone nie ma większego znaczenia dla ich zdrowia?
Pozdrawiam :mysza:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 18:35   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


kita napisał/a:
czy to, że "danie" jest smażone nie ma większego znaczenia dla ich zdrowia?

Pozwolę sobie odpowiedzieć, choć to nie ja zostałam wezwana do tablicy :wink:
Na patelni teflonowej można smażyć bez tłuszczu. Myślę, że wystarczy użyć świeżych owoców, nie będziesz mieć wątpliwości co do stosowania cukru. A poza wszystkim jest to smakołyk, podawany rzadko i w niewielkich ilościach, nie powinien więc zaszkodzić ogonkom :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Wto Sty 01, 2013 18:39   

Kita, jest dużo ciekawych alternatyw na przysmaki dla szczurów, ja osobiście odradzałabym smażony omlet z dżemem.
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
kita 



Dołączyła: 31 Gru 2012
Posty: 7
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 13:03   
   Zwierzątka: 2 psy, kot, 2 szczury


A oto kilaka moich przepisów :) Nie lubię piec ciast, by nie powiedzieć "nienawidzę", więc moje dania nie będą ciasteczkami... a i tak Devona podała wiele przepisów na nie :) .

1. Pieczone jabłko z miodem
~rodzaj- deser :P
~ilość szczurów- zależnie od wielkości jabłka. Można dać całe, albo część.
~składniki:
* jabłko
*miód

Drążymy jabłko i układami je (jego części) w formie i wkładamy do piekarnika jabłka można też upiec owinięte w folię aluminiową, ale polecam sposób pieczenia ich na blaszce). Małe jabłka pieczemy przez 25 minut w temp 180-200 stopni C. Jeśli są wyjątkowo duże (przy okazji pieczemy dla siebie :P ) będą potrzebowały 40-45 min. Jeśli pieczemy jabłka w całości, to aby upieczone jabłka były kształtne, trzeba zrobić nacięcie w połowie wysokości dookoła każdego jabłka. Zapobiegnie to ich pęknięciu i zniekształceniu podczas pieczenia. Teraz muszą bardzo dobrze wystygnąć i zostać obrane ze skórki. Ale można też zrobić"paciaję", do której dodamy odrobinkę miodu i umieścimy w szczurzej miseczce (najlepiej lekko cieplutkie) . Dobry szantaż do zjedzenia owocu :P . Pomysł przyszedł mi do głowy,na wspomnienie pieczonych "ludzkich" jabłek w karmelu. :)


2. Pasta malinowa
~rodzaj: deser
~ilość szczurów- 1/4 kostki białego serka dla 2-3 szczurów
~składniki:
* biały ser
* świeże maliny (ja robiłam z malin z własnego ogródka :P )
*biszkopciki (najlepiej dla niemowląt, choć są drogie. Można też upiec samemu :) )
W zależności od ilości ogonów, bierzemy biały ser i zgniatamy z garścią, lub dwiema świeżych malin. Układamy na biszkopcikach/ciastkach. Hit sezonu letniego dla moich szczurów. :lol:

3. Owocowe wafelki
~rodzaj: deser :P
~ilość szczurów- jeden wafelek, na jednego szczura
~składniki:
*owoce (marchewka, jabłko)
*suche wafelki
W sokowirówce robimy sok (może być dla siebie :) ) i Polewamy równo wafelki, ale na tyle by nie zmiękły całkowicie. dajemy :) .

Nie zauważyłam że mam same desery... :D a więc: Oto przepis na spasienie szczurów! :lol: .
_________________

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 20:20   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


No to mój smakołyk twarożkowy:
~rodzaj: deser
~ilość szczurów - z połówki kostki białego sera pojadło nasze ówczesne stado 4 i 4 odwiedzane szczurzaki, a więc 1/2 kostki na 6-8 szczurów (ilość zależy od wielkości kulek)
~składniki:
1/2 kostki twarogu,
kilka łyżek muesli (ale bez cukru - moje to mieszanka płatków owsianych oraz kukurydzianych, siemienia lnianego, rodzynek i suszonych bananów)
łyżka mleka lub jogurtu naturalnego
łyżka miodu
kilka łyżek kaszy manny

Twaróg rozgniatamy, dodajemy pozostałe składniki, przy czym kaszy manny tyle, żeby dało się ulepić zgrabne kuleczki.

I życzymy szczurkom smacznego, byle nie za często ;P
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
krysztalowy_noz 



Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 37
Skąd: Tomaszow_Maz
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 15:53   
   Zwierzątka: psy szczury


Hehe, ja właśnie dałam mojemu ciasteczko własnej roboty ;) nawet mi i psu smakowało :shock:
i ładnie pachną.

do tych ciastek wrzuciłam to co miałam w kuchni, czyli kasze gryczaną, i jęczmienną, oraz jaglaną, ryż, makaron do spaghetti - uprzednio połamany (wszystko było p przednio zaparzone, wrzuciłam do miseczki trochę tego, trochę tego, i zalałam wrzątkiem. na 5 min.)
w tym czasie, robiłam masę, czyli ciasto. mąka + 1 jajo + mleko. do tego dosypałam jeszcze bułki tartej.
gdy ciasto już było wymieszane, i wyżej wspomniane składniki napęczniały lekko od wody, dodałam składniki do ciasta. ( kasze oddzielamy od wody). Wymieszałam. I wstawiłam do piekarnika na folie aluminiową , posmarowaną odrobiną oliwy.
Piekłam z 30 min. w temp.180C :)
A teraz szczurek je, az mu sie uszy trzęsą :mrgreen:
_________________
"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tyl­ko dla­tego, że są nieme dla je­go tępej percepcj."
 
 
     
dorra 


Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Pią Lut 08, 2013 21:19   

A ja dzisiaj moim szczurkom zrobiłam takie oto danie.

Zagotowałam mleko z odrobinką miodku i dodałam szczyptę kakao. Gdy zawrzało dodałam płatków owsianych. Zostawiłam by napuchły. Odlałam mleko, dodałam pokrojonych orzechów i cienko pokrojonego jabłka.
Płatki zagotowałam na mleku ponieważ odwapniają. A kakao dodałam dla magnezu (:
_________________
Va'esse deireádh aep eigean.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 07:41   
   Zwierzątka: brak


dorra, lepiej nie podawać szczurom kakao, teobromina może być dla nich trująca, tak jak jest dla psów czy koni. Do podawania płatków gotowanych na mleku też jestem sceptycznie nastawiona, skoro samego mleka nie można dawać.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
dorra 


Dołączyła: 12 Sty 2013
Posty: 10
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 19:03   

oj. okej nie wiedziałam. dziękuje za informacje.
na szczęście dałam naprawde mało kakao, a więcej się to nie powtórzy.



ort. popr. Layla
_________________
Va'esse deireádh aep eigean.
Ostatnio zmieniony przez Layla Pon Lut 11, 2013 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13