Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szampony
Autor Wiadomość
Katie 
...przynoszę pecha...



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 89
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 15:56   
   Zwierzątka: Pies(a), Ogonki, Pajęczaki, Rybki i... Żuczki :]


Ja kąpałam swoje ogonki w szarym mydle, a po kąpieli nacierałam ich sierść odrobiną parafiny.
Moich obecnych chłopców nie wykąpie, póki się nie ubrudzą. Po co ich stresować, skoro nie ma potrzeby? :wink:
_________________
7.04.2006 - [*] Śnieżek [*]
16.06.2006 - [*] Niunia [*]
05.10.2006 - [*] Neo [*]

Nie ma mnie i raczej nie będzie.
Kontakt proszę przez PW - tak będzie najszybciej.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Sob Lis 25, 2006 17:32   
   Zwierzątka: kotka Puma


No to wiadomo, że jak nie trzeba to się nie kąpie :) Ja też szorowałam ogona Oczku, bo jak do mnie trafiła to miała czarny. Szczoteczką do zębów i mydełkiem, ale za pierwszym razem się nie odprało. Nie wiem czy foto jest już po pierwszym czyszczeniu czy nie, ale to mała Oko.

 
 
     
Cola 
dumny student wet :D



Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 1730
Skąd: Gdańsk/Olsztyn
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 22:14   
   Zwierzątka: kot


ja dziś widziałam w folwarku zwierzęcym w madisonie w gdańsku szampon dla fretek, myśle że to bedzie odpowiednie dla szczurka...;]
_________________
mam kota.
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 23:31   
   Zwierzątka: szczury, brat


Cola może być :) ja bym nie dała rady wykąpać swoich, toż to takie wierci pięty że szkoda gadać...a już napweno ja nie wyszłabym z tego cało... :evil:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Niuniak 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 133
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 00:33   
   Zwierzątka: Szczuraki : Manfred, Leon, Kasieńka, Kuba =)


ja kąpię w szarym mydle i nigdy nie było problemów z matową sierścią , ale rzeczywiście nie można z tym przesadzać, bo przy częstym kąpaniu można narobić strasznej szkody zwierzęciu.
Mydło Dove też jest dobre - ma pH obojętne,
no i ja wyznaję taką małą mantrę : jak dobre dla niemowlaka to w większości wypadków dobre dla szczurka - więc wszystkie szampony dla niemowląt (bo dzieci są liczone do 12 roku życia) powinny być bezpieczne dla szczuraka.
_________________

 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Sty 27, 2007 14:48   

Niuniak napisał/a:
jak dobre dla niemowlaka to w większości wypadków dobre dla szczurka
popieram, sama często używam kremików dla niemowląt na sobie ;) jest to na tyle delikatne że nic się szczurom nie powinno stać.

ja też nie kąpię szczurów, tylko w wyjątkowych przypadkach. za to myję ogony bo co do tego Bia i Docisko są niesamowitymi syfiarami (za to Arala zawsze jest czyściutka aż po sam koniuszek), a jeśli kąpię, to w zwykłej wodzie, z dodatkiem kropelki olejku.

u babci mam szampon dla psów-alergików. może kiedyś użyję to się podzielę wrażeniami
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 27, 2007 15:08   

Jakiś czas temu kupiłam szampon dla gryzoni na animalia.pl. Nazywa się Tendresse Volume, formy Hery OTO ON
Jest niezły, fajnie pachnie, sierść przepięknie po nim lśni i dobrz się nim myje - szybko się pieni i łatwo zmywa. Polecam.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 13:23   
   Zwierzątka: ogony


Niuniak, chcesz załatwic skórę gryzoniom szarym mydłem? Ono pierońsko wysusza.
A co do pH. Zauwaz, że szczurze pH może być inne od ludzkiego. Dla mnie najważniejszy jest skład (chemik ze mnie). Najważniejsze jest to, co jest napisane po wodzie (Aqua) i nalezy odłożyć wszystko co ma Sodium Lauryl, Lauryl Sulfate, Laureth Sulfate (i podobne w nazwie).
Najlepsze z punktu widzenia skóry są tzw. "kostki myjące bez mydła". Do kupienia tylko w aptekach.

Ale mimo wszystko kiedyś polecano mi u szczurów tylko Nizoral. I nie za często.

A swoją drogą. Po co kąpać szczury? Ja swoje myję, kiedy sa bardzo brudne, ale zwykle wystarcza czysta woda. Nizoral stosowałam na Heniowy łojotok, dopóki nie uznałam, że to walka z wiatrakami, a mała od łojotoku nie umrze.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 15:58   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Przyznam wam, że moje szczury nie były nigdy w życiu kąpane. Mycie wacikiem ogonków - to tak, owszem. Ale jeśli nie wlazły nigdy w nic brudnego, nie mają łupieżu i innych problemów skórnych to też kąpać? Uważam, że jak najmniej powinno się ingerować w ich naturalne zachowywanie higieny. Póki nie wlezą w coś naprawdę brudnego, na pewno nie będę ich kąpała :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Guślarka 
Bezszczurowy czytacz



Dołączyła: 21 Maj 2006
Posty: 494
Skąd: Krosno/Kraków
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 16:26   
   Zwierzątka: Za Tęczą: Fuf, Horus, Szaś i Ilford


Ja ewentualnie podmyję futerko, jeśli szczur ma rozstrój żołądka i ubrudzi się kałem. Myślę, iż jest to rozsądne, bo szczur zlizując sobie takie zabrudzenia z futra może z powrotem przyjąć do organizmu drobnoustroje odpowiedzialne za problemy żołądkowe. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę :)
_________________
Once upon a time I was somebody else
In another life, I saw myself
Way back then, back when I was you
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 16:36   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Guślarka, to tak, ale to jest konieczność. Moje ciury nie miały jeszcze takich sytuacji, więc kąpiele nie były konieczne ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 22:35   
   Zwierzątka: szczury, brat


Layla, u mnie też narazie kąpiele nie były koniecznie, i mam nadzieje że nie będą, bo moje ręce...cóz nie wyglądałyby za ciekawie :roll:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 22:39   
   Zwierzątka: kotka Puma


MANIAK90, ja zakładam polar i szalik :) lepiej pomoczyć polar niż goić te szramy ;) a musiałam szorować ogon Oczka, bo jak do mnie trafiła to była unikatowym albinosem z czarnym ogonem ;) mydło + szczoteczka do zębów, ale nie zeszło za pierwszym razem (tzn. więcej razów nie było, ale zadowoliłam się ogonem szarym)
 
 
     
Maniak 
...:::Marzena:::...



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 558
Skąd: Z pierwszej stolicy ;)
Wysłany: Pon Sty 29, 2007 22:42   
   Zwierzątka: szczury, brat


Oj obawiam się że nie daoby rady...jedyną ewetualnościa jest wacik, mokry i delkatnie lecimy, bo przecież szczurkowi się krzywda dzieje paskudy wstrętne :evil:
_________________
whatever you do,. do it well.
 
 
     
Livonia 



Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 42
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Lut 07, 2007 16:42   
   Zwierzątka: szczury


u mnie tak samo z ogonem... brudnyyyyyyyy jak nie wiem co:P ale raz probowałam nie mam nerwów probować drugi chociaż już sie długo z tym nosze...
co do kompania... nie kompie bo nie wiedze sensu czyste szmatki jak sie ma w klatce to szczuraski nie śmierdzą pozatym to duzy stres dla szczura moim zdaniem i jeśli nie bedzie trzeba ze zwględow zdrwotnych to nie zamierzam ich kompać;)
p.s wiadomo są przypadki ze lubia sie niektore moczyc wtedy czemu nie ale ja uwazam ze to przesada;P
_________________
ze mną Shadow i Gandlaf... tęsknimy za naszymi babeczkami i za tobą Erwinku.....fak:(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12