Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! COŚ SIĘ DZIEJE Z MOIM SZCZURKIEM!
Autor Wiadomość
BooYangi 


Dołączyła: 06 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Sty 10, 2018 01:43   

Myślałam bardziej o kojcu z siatki o bardzo małych oczkach. Oczywiście trzymałabym je razem, bo doskonale wiem jak reagują kiedy np. trzymam jednego na kolanach a drugi zostaje w klatce. Ten kojec ma być rozwiązaniem tymczasowym, dopóki nie unormowalyby się te ataki.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 10, 2018 07:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


BooYangi, a nie będą wspinać się po siatce i wychodzić z kojca? Chyba, że będzie dach, ale czym to się różni wtedy od klatki?
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 10, 2018 12:52   

Tak naprawdę to wysoka (co najmniej metr) i stabilna ścianka np. z kartonu, po której nie da się wspinać, sprawdziłaby się o wiele lepiej.
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 23:35   
   Zwierzątka: szczurek


Witam, mam problem z moją szczurką. Jeszcze dwa dni temu biegała i się bawiła, dzisiaj wziąłem ją na ręce i się przechylala z boku na bok, gdy położyłem ją na podłodze to główka była pochylona ku lewej stronie i zaczęła chodzić, kręcić większe okręgi. Tak jakby nie mogła iść na wprost, kręciła to coraz większe okręgi. Dałem jej do sinlaca sproszkowana witaminę b. Jutro rano jak tak dalej będzie pojadę do weta. Co to może być? Jeżeli chodzi o zapach z ucha to nie czuje nic.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 00:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


lukeboss, dwie najbardziej prawdopodobne przyczyny to ucho (nawet jeśli nie śmierdzi) lub przysadka. Może być też wylew czy zapalenie mózgu, ale one dają raczej objawy neurologiczne czy niedowłady a nie kręcz szyji. Wet koniecznie. Dobrze, że dokarmiasz, bo przy obu chorobach utrudnione jest gryzienie twardego pokarmu. Zapewnij też bezpieczną przestrzeń (niska klatka lub transporter), żeby się nie uszkodziła spadając z półek lub hamaków. Daj też polarki czy inne szmatki, żeby mogła się dogrzać.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 00:25   
   Zwierzątka: szczurek


Tak zrobię. Mam jeszcze pytanie, jako że pojadę dzisiaj do weta, który nie bardzo zajmuje się na co dzień szczurami, choć wycial już guza u jednej i jest cała i zdrowa. Czy są jakieś leki, które mogę jej na to zasugerować? Zaraziłem się raz jak chciała podać szczurowi dawno Frontline,dlatego pytam.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 00:49   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


lukeboss, najpierw musisz wiedzieć co jej dolega. Na zapalenie ucha podaje się antybiotyki ogólne (plus często leki wspomagające - zależnie od stanu ogona), czasem też lokalnie w kroplach. Leczenie to minimum 10 dni, czasem 3-4 tygodnie. Koniecznie poproś o sprawdzenie uszu otoskopem - zapalenie ucha zewnętrznego widać.
Może być też ropień w uchu wewnętrznym, tego nie zobaczysz otoskopem, czasem wychodzi w RTG głowy, ale nie zawsze i to już trzeba umieć odczytać.
Odnośnie ew. guza przysadki odszukaj wątek o guzach przysadki - w pierwszym poście jest wszystko dokładnie opisane (nie mam jak podlinkować z komórki) wraz z objawami i lekami. Uważaj tylko na dawki leków, bo to często weterynarze boją się podać tak dużej dawki jak zalecana dla szczurów.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 12:39   
   Zwierzątka: szczurek


Byliśmy, niby ucho czyste. Dostała biedaczka:
Endrobioflox 5%
DEXA-JEXT 2mg/ml
Milgamma

i do domu na 10 dni
Endrobioflox 10% doustny

Oby coś pomogło.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 13:11   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


DEXA-JECT.
Dostaliście standardowe leczenie, gdy nie wiadomo co to jest. Po sterydzie powinno się dość szybko poprawić, ale to na parę dni. Jeśli antybiotyk w tym czasie zadziała to będzie ok. Jeśli nie to spodziewaj się za parę dni możliwego pogorszenia.
Sterydy zaburzają też łaknienie - zazwyczaj poprawiają, ale może wystąpić też niechęć do jedzenia. Kontroluj czy je i dokarmiaj, jeśli będzie możliwość.
Obserwuj też czy wystąpią inne objawy - np. krzyżujące się, zaciśnięte w pięści przednie łapki czy wybałuszone oko.
Czy masz dostęp do weta znającego się na szczurach? Bo jeśli nie daj bóg obecne leczenie nie pomoże to dobrze by było iść do specjalisty.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
lukeboss 


Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 32
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 14:46   
   Zwierzątka: szczurek


Sprawa wygląda tak, że apetyt ma, je, ale nie może pokarmu chwycić w łapki. Wszystko je z ziemi, muszę ją wyciągać z klatki i dokarmiać, bo przegrywa z innymi i jej wyjadają, jak daje jej gerberka to muszą ją trzymać, bo wpada w tą papkę i jest całą brudna. Gdy myje się to spada na lewą stronę, gdy ją biorę i głaszcze głośno zgrzyta zębami, nie wiem czy z przyjemności czy ze strachu, bólu. A jeżeli chodzi o weta to jest to w Rzeszowie jeden z najlepszych, ale ze szczurami to rzadko ma do czynienia niestety.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 15:47   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


lukeboss, jeśli nie trzyma w łapkach, wpada pyszczkiem w karmę i zgrzyta zębami to koniecznie poczytaj wątek o guzach przysadki. Zgrzytanie to w takim przypadku objaw bólu.
Na to antybiotyk nie pomoże. Steryd tak, ale na krótko.
Kontroluj też czy trzyma temperaturę.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
michalzbr 


Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 20:04   

Cześć wszystkim,
Chciałbym prosić o pomoc w diagnozie dziwnej rany na skórze mojego szczura.
Poniżej wklejam zdjęcia jak to wygląda.

Pojawiło się to około miesiąc temu i mam wrażenie że się powiększa.
Wygląda jak rana z której wystaje taki ropny strup.
Dziś zauważyłem że szczur chyba trochę to rozdrapał.
Co to może być? Wyleczalne? Jakie kroki podjąć ku leczeniu?
Szczur to samiec, ma około 20 miesięcy. Rok temu chorował na świeżb który udało się w pełni wyleczyć w krótkim czasie.

Pozdrawiam Serdecznie i czekam na odpowiedzi.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 20:05   

Dlaczego nie wybierzesz się po prostu do weterynarza?
Ostatnio zmieniony przez Senthe Czw Lut 01, 2018 20:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
michalzbr 


Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 2
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 20:07   

Jestem umówiony na jutro :)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 01, 2018 20:08   

michalzbr, to dobrze, w takim razie po prostu poczekaj do jutra, dzisiaj już raczej nic nie osiągniesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 12