Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 15:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Sob Gru 02, 2017 19:22   zaatakowani :(
   Zwierzątka: szczurki, koty


Hej, chyba jestesmy ofiarami tego dziadostwa :( Ciurka ma ponad 2 lata wczesniej zadnych chorob ;( Nasza pierwsza w przygodzie ze szczurkami. Zaczelo sie w pt..objawy to zaburzenia koordynacji, nietrzmanie jedzenia w lapkach, problem z wejsciem na hamaki, potykanie sie, przekrzywiona glowka na bok, wyciek porfiryny z noska, schudla. Bylismy u weta juz w sobote...podejrzenie guza przysadki lub zapalenie ucha srodkowego. Dostalismy leki przeciwbolowe, przeciwzapalne i Dostinex. W niedziele myslelismy, ze szczurka Nam zejdzie bylo tragicznie :( w pon nastapila poprawa...zaczela lepiej chodzic, chwiejnym krokiem, ale lepiej,glowka prostsza...bylismy we wt na kontroli zadowoloeni z poprawy itp dostalismy dalsze antyiotyki i dostinex. W czwartek sie pogorszylo...znowu ciurka sie Nam rozjezdza :( pojawily sie dodatkowe objawy jakies dziwne odglosy wydaje podczas snu..nie zawsze, ale sa...kolejny niepokojacy objaw :( w pt podalismy dostinex juz trzecia dawka polepszylo sie znowu...kontrola we wtorek. Nie wiemy juz co robic, gdzie isc :(
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Gru 02, 2017 22:05   

snowflake92, jakie podajecie dawki Dostinexu? Były uderzeniowe? Gdy moja Akne (*) miała przysadkę, w najgorszych momentach podawałam jej 1/4 Cabasteru, czyli tyle, co cała jedna tabletka Dostinexu. Niestety z przysadką nie ma cudów, można tylko łagodzić objawy i modlić się, żeby guz nie rósł za szybko, a szczur był z nami jak najdłużej bez bólu :(
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Sob Gru 02, 2017 22:28   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Dajemy 1/2 tabletki Dostinexu podajemy...myślałam zeby wiecej dac, ale nie chcialam eksperymentowac..tym bardziej,.ze nie mam doswiadczenia z tym paskudnym guzem :( w takich momentach zwierzaki powinny umiec mówić :(
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 09:48   

snowflake92, 1/2 to już jest dawka uderzeniowa. Dostał steryd dodatkowo? Rzadko, ale jednak się zdarza, że szczur lepiej reaguje na bromokryptynę niż kabergolinę. Jeśli stan szczurka się nie ustabilizuje, to niestety rozważyłabym eutanazję, chociaż wiem, jak to boli :(
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 15:19   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Dawka uderzeniowa?!? Skoro nie wiemy ile szczur waży to nie wiemy ile powinien dostawać, więc nie wiemy też co będzie stanowić dawkę uderzeniową.
1/2 tabletki Dostinexu to 0.25 mg kebergoliny, czyli normalna dawka dla 400 gramowego szczura, uderzeniowa na 200-250 gramowego.

Albireo, jeśli piszesz, że podawałaś 1/4 Cabaseru to podawaj rozmiar tabletki - w odróżnieniu od Dostinexu Cabaser może być zarówno w tabletkach 0.5 mg, 1 mg, 2 mg jak i 4 mg.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 19:30   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Mam pytanie czy moge szczurce podac wczesniej dostinex niz po 3 dniach? Dawalam w piatek wieczór, ale teraz jest jakis nawrót..czy dzien wczesniej zrobi roznice?prosze o pomoc
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 19:31   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Szczurka wazy 330g i dostawala 1/2 tabletkę dostinexu
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 19:37   

Pyl, przepraszam, nie wiedziałam nawet, że Cabaster występuje w różnych dawkach. Spotkałam się tylko z 2 mg i taki miałam na myśli. Ja na szczura 450 gr dostałam 1/3 Dostinexu jako dawkę uderzeniową. Wetka mówiła, że nie dawała nawet porcji większych niż 1/2, więc ta dawka wydawała mi się uderzeniowa na średniej wielkości szczura.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 19:42   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Albireo wiesz coś na ten temat?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 21:41   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


snowflake92, można. Jeśli jest poprawa po kabergolinie ale są też widoczne spadki pod koniec 3 dni to dawkowanie ustawia się pod konkretnego szczura. Znam egzemplarze (na szczęście nieliczne), które wymagały 1 mg co 3 dni i na mniejszych dawkach nie były stabilne. Wtedy do czasu ustabilizowania daje się wcześniej, żeby utrzymać stały komfort życia ogona.
Warto tylko zwracać uwagę czy faktycznie poprawa jest po kabergolinie a nie np. po sterydzie czy kroplówce i nie futrować zwierzaka kabergoliną, jeśli to nie ona daje poprawę.
W pierwszym poście masz podane standardowe dawkowanie.

Albireo, nie ma sprawy. Choć strasznie jestem przeciwna podawaniu za małych dawek (tak, wiem, wielu wetów tak robi), w sytuacji, gdy ogon nie jest stabilny i lek nie jest z kategorii obciążających. Po to się robi badania naukowe i ustala typowe dawkowanie, żeby potem nie trzeba było eksperymentować na zwierzakach w trakcie leczenia. Problem z kabergoliną wynika ze stosunkowo dużych dawek dla szczurów (w porównaniu z kotami czy psami).
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Nie Gru 03, 2017 23:39   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Pyl, właśnie u Nas tak jest, ze po 48h od podania Dostinexu ze szczurkiem dzieja sie takie rzeczy jakby w ogole lekow nie brala...aktualnie dostala dzisiaj 4 dawke bo juz nie moglam...a przez te 48h zapitala po wybiegu, chwiejnym krokiem, ale nie przewraca sie, nie ma drgań, przechylonej głowy i machania lapkami..ehhh straszne cholerstwo to jest :(
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 00:02   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


snowflake92, jeśli wiesz, że to faktycznie poprawa po kabergolinie to się nie wahaj. Szczur w stabilnym stanie na kabergolinie nie powinien mieć widocznych spadków formy - nie zawsze się to niestety udaje, ale taki jest cel leczenia.

Skąd jesteś? Bo istnieją tańsze generyki Dostinexu.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 00:34   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Pyl, dostaje codziennie od soboty 26.11 antybiotyk+przeciwzapalne...no i dostinex. Po pierwszej dawce kabergoliny poprawa byla dopiero w niedziele wieczór..w.ciągu dnia Norka przelewala sie rzez rece myslelismy, ze to koniec :( wieczorem.juz lepiej...jak we wtorek poszliśmy na kontrole do weta to poprawa byla zajebista..bylismy szczęśliwi...wtorek druga dawka i ok, w czwartek wieczor sie pogorszylo...w pt zapakowalismy kabergoline i ok...rano jeszcze ladnie chodziła, a wieczorem pogorszenie...mam nadzieje, ze sie poprawi...
Jestem Krakow/Skawina. Czytalam wlasnie o tych innych, ale jako, ze to jest moja pierwsza przysadka..czytam wszystko i doradzam sie wszedzie gdzie sie da zeby dowiedzieć sie o tym jak najwiecej.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 14:29   

Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd - jadąc do wetki nie miałam pojęcia, jaką dawkę ogon powinien dostać. To był mój pierwszy przypadek przysadki i nie mam porównania. U nas 1/3 Dostinexu dała efekt, przez miesiąc Akne dostawała 1/4 Dostinexu co 3 dni i nie było po niej widać żadnych objawów. Była bez sterydu nawet. Biegała, jadła twardy pokarm, wspinała się na pręty. Niestety potem pojawiły się u niej szybko rosnące guzy i konieczna była operacja, po której guz przysadki zaczął rosnąć i konieczne były wysokie dawki kabergoliny :(
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
snowflake92 


Dołączyła: 02 Gru 2017
Posty: 8
Wysłany: Pon Gru 04, 2017 14:35   
   Zwierzątka: szczurki, koty


Podałam jej kabergoline wczoraj, dzien wczesniej niż powinnam dzisiaj rano bylo juz lepiej. Chodzila sobie spokojnie juz obok mnie po lozku :( u Nas niestety nie ma idealnej poprawy..takiej zeby nie bylo po niej nic widac...caly czas przysadka dziala...wczoraj ogladalam filmiki z 7.11.2017 jak sobie hasala w pelni zdrowa i sil...az mnie na placz wzięło...lzy same naplywaly...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 13