Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AngelsDream
Czw Kwi 05, 2012 15:55
Guzy (w tym gruczolaki) przysadki mózgowej
Autor Wiadomość
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 15:16   

na razie od tygodnia-czyli 2 razy-dostał po 0,5 i tez cały czas zastanawiamy się czy zmniejszać. I niestety tak-waży 200, ostatnio udało mi się go utuczyć do 256, ale potem znowu spadł. Właśnie są na wizycie z mężem i ma być ważony więc zobaczymy, ale też skłaniam się do dawki 0,5. Z ostatniej chwili: waży 225. Czyli od ostatniego ważenia-półtora tygodnia temu przytył. Myślę, że to zasługa większej dawki i raczej tyle będę podawać.
_________________

 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 15:23   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Sporo jak na takiego malucha.
Powiem Wam, że może warto pociągnąć 2 tygodnie a nawet miesiąc z większą dawką i jeśli się okaże, że się stabilnie na tym trzyma, to ewentualnie spróbować zejść powoli do niższej albo nie kombinować i zostawić tak, jak jest.

O, trochę dopisałaś w międzyczasie. Myślę, że dobra decyzja. Powodzenia.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 17:10   
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


Czy jest jakaś specjalna dieta dla przysadkowiczów? Czy są rzeczy których unikać, a których dawać więcej? No i co w sytuacji kiedy biedak nie może za bardzo gryźć? Można podawać musy i Sinlac?
_________________
https://www.facebook.com/redheadthings/
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 19:44   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Assamai, o diecie nie słyszałam. Jeśli nie gryzie twardego to zdecydowanie warto dokarmiać miękkim i regularnie sprawdzać zęby, bo może nie ścierać i mogą przerastać.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 22:40   
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


Znalazłam wątek o sinlacu, poczytałam i jutro polecę kupić.
Znalazłam też sposób na podanie Versele-laga Rat&mouse Complete. Wystarczy namoczyć w wodzie, o dziwo je chętnie (ten zdrowy też :lol: ).
_________________
https://www.facebook.com/redheadthings/
 
 
     
medzik 



Dołączyła: 22 Sty 2015
Posty: 5
Skąd: Ostróda/Gdynia
Wysłany: Sob Gru 17, 2016 19:00   
   Zwierzątka: 2 szczurzych panów, 2 psy


Czy ma ktoś może Kabergoline (w formie tabletek) w nadmiarze i chciałby ją odsprzedać? Bądź w jakiś sposób poratować preparatem z nią? Dość pilnie potrzebuję i dlatego jej poszukuję..
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Gru 17, 2016 19:34   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


medzik, napisz do paula14s, obecnej tu na forum. Może ona będzie potrafiła pomóc
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
visa1004 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Mar 11, 2017 13:01   guzy przysadki mózgowej leczenie

Kochani nie wiem czy administrator zezwala na tego typu wpisy - ale gdyby ktoś miał problem z cabergolinem to mam sporą ilość - zakupioną m.in. dla psiaka - sprzedam po kosztach mój tyle nie potrzebuje :)
 
     
Izunia789 



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 542
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 09:12   
   Zwierzątka: Pomi, Cleo, Nadine, Mefi ! i Nie powtarzalne stado w sercu:*


Hej. Mam na zbyciu dostinex 0,5 mg. Ilość tabletek 3. Data do końca września 2017. Sprzedam w dobrej cenie. Więcej informacji na priv. Pozdrawiam.

NIEAKTUALNE
_________________
Moje dziewczynki:) ->Pomi, Cleo, Nadine, Mefi :) oraz
M,S,N,F,F,M,B,F,M,L,K,T,F,D,L, Naomi, Chanel Lili;( [*]
Ostatnio zmieniony przez Izunia789 Czw Lip 20, 2017 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
MałgorzataN 


Dołączyła: 21 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 12:18   

Kochani. Leczymy się na przysadkę z moim ogonem. Mam pytanie. Apetyt ma bardzo duży, jednak nic nie chce chwytać w łapki, jada tylko papki- nic wiecej. Tak jak by zapomniał jak się gryzie. Po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji jest szansa, że mój chłopczyk znów zacznie sam jeść, boje się o Jego zęby i o to, że nie zdołam go odpowiednio tymi papkami wykarmić. Jakie macie doświadczenia?
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 24, 2017 21:29   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


MałgorzataN, nie jest problemem wykarmienie papkami, to da się zrobić - problem jest, gdy szczur nie gryzie twardego i przerastają mu siekacze - wtedy trzeba je koniecznie regularnie kontrolować i podcinać u weterynarza, bo inaczej ranią podniebienie i mogą nawet doprowadzić do konieczności eutanazji.

Jeśli chodzi o czas "poprawy" to jest różnie - czasem w ogóle nie wraca jedzenie twardego czasem wraca w pełni. Jeśli w ciągu tygodnia od podania leków ogon nie próbuje to poszłabym na kontrolę, bo może być tak, że to nie sama przysadka jest problemem, ale przerośnięcie siekaczy uniemożliwia powrót do gryzienia. Niejedzenie twardego może mieć przynajmniej 3 przyczyny: silny ból głowy przy gryzieniu, przerośnięcie siekaczy i niemożność utrzymania jedzenia w łapkach - każda z osobna lub razem.
Możesz więc spróbować też z dużymi "obiektami" do gryzienia - np. kawałkiem suchego chleba. Jeśli to problem trzymania w łapkach to sobie mych przydepnie chleb i pogryzie, albo przynajmniej pościera siekacze.
Najtrudniej przewalczyć ból przy gryzieniu, trudno trzymać ogona stale na przeciwbólowych. Albo silne leki przeciwbólowe albo - jeśli trwa to długo - trzeba pomyśleć czy warto męczyć ogona.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 03, 2017 21:13   

Czy macie jakieś sprytne metody na podawanie kabergoliny?

U mnie już odpadły najukochańsze przysmaki, czyli gerberki, Sinlac i banan - kiedy tylko Pix wyczuje w tym kabergolinę, zaczyna sobie wycierać pyszczek i rozpaczać i nic go nie przekona do dalszego jedzenia. Rozrobionej z wodą w strzykawce nie jesteśmy w stanie w dwie osoby mu wepchnąć do pyszczka, tak się wyrywa. Jedyne, co póki co działa, to masło orzechowe (które zawiera praktycznie tylko orzeszki, sól i cukier), ale boję się, że podawane tak regularnie rozwali mu nerki. Jakieś podpowiedzi? : (
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 04, 2017 01:01   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Senthe, kokon ze szczura w ręczniku, żeby nie mogł się wyrywać przy podawaniu ze strzykawki do pyska :( I to najlepiej od początku, żeby się nie nauczył, że warto się wyrywać, drapać czy gryźć.
Ostatnio podawałam Metronidazol - okazuje się równie straszny przy dłuższym podawaniu. Tylko że podawałam 5 ogonom dwa razy dziennie przez 10 dni - to prawie tyle co rok kabergoliny :/ Tylko jeden pazur straciliśmy przez walki...
W przypadku tego typu leków szczury uczą się wyczuwać zapach/smak w każdej potrawie, więc na dłuższą metę każda potrawa będzie "spalona" - to tylko kwestia czasu.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Lis 04, 2017 13:42   

Masakra, próbowaliśmy go już zawijać w polar, ale udawało mu się zawsze wyrwać przynajmniej jedną łapkę. Ostatnio trwało to parę minut i zdążył sobie cały nosek zaporfirynić ze stresu : (. Może faktycznie ręcznik będzie skuteczniejszy. Dzisiaj jeszcze spróbuję z miodem po dobroci, ale skoro mówisz, że na dłuższą metę to nie przejdzie, to już będziemy się nastawiać na dalsze walki : (

EDIT: Może komuś to pomoże, dostałam najlepszą poradę na świecie: MASŁO. Małe kawałeczki masła utytłać w sproszkowanym leku i podawać na łyżeczce. Zero problemu, zżera to masło aż miło, jeszcze łyżeczkę wyliże. Wiele dawek już w ten sposób podaliśmy, jestem zachwycona i polecam.
Ostatnio zmieniony przez Senthe Sob Gru 02, 2017 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 04, 2017 15:31   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Senthe, można z czasem dojść do wprawy, choć zdecydowanie łatwiej jak szczur jeszcze nie walczy zbyt aktywnie. Bo trzeba szybko i spokojnie - im bardziej my się stresujemy tym gorzej nam idzie.
Jeśli się ogon ustabilizuje, a jednocześnie bardzo źle znosi podawanie kabergoliny to można też przejść na bromokryptynę. Pytanie o ryzyka - czy lepsze nieznacznie większe ryzyko aktywności guza przysadki czy też nieokreślone ryzyko zawału z powodu podawania kabergoliny na siłę. Jak zwykle to pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi - "to zależy" od konkretnego ogona i sytuacji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.42 sekundy. Zapytań do SQL: 14