Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomagamy w wyborze klatki 2017
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 17:08   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Czarownica napisał/a:
Znalazłam wersję z większymi, plastikowymi półkami. Chyba będą praktyczniejsze niż drewniane?

Oj tak :] Drewniane prędzej czy później trzeba będzie wymienić, bo ogony się nie patyczkują i sikają pod siebie ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 17:16   

Drewniane półki i w ogóle sprzęty dla szczurów są całkowicie niepraktyczne. Przesiąkną sikami i będą do wywalenia. Tylko plastik.
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 17:25   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Czarownica, mam klatkę taką jak ta druga tylko plastikowe półki. Nie polecam. Ma za małe drzwiczki i niestabilną konstrukcję, a poza tym ocynk jak to ocynk- brudzi się i śmierdzi po 3 miesiącach :? Zerknij może na Frodo?
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Czarownica 



Dołączyła: 13 Kwi 2017
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 22:58   

Zamówiłam w końcu Frodo :) Wcześniej nie zwracałam na tę klatkę uwagi, bo miałam w pamięci cenę ze sklepu stacjonarnego. Przekonało mnie, że malowana i ma wszystkie szczebelki poziomo. Martwią mnie tycie drzwiczki, ale powinnam dać radę :p
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 14:52   

Polećcie mi klatkę: trochę wyższą niż Frodo, może być ocynk, z sensownymi drzwiczkami, do 200 zł, możliwą do kupienia w Polsce. O ile takie cudo istnieje. ; )
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 17:16   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Senthe, http://hipcio.sklep.pl/pr...la-szynszyli-ix mam ta, daje radę, choć drzwiczki mogłyby być większe (można sufitu nie przypinać, wtedy jest otwierany sufit 8) )
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Szaser 


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 13:33   

Poleci ktoś fajną klatkę dla dwóch samców ? Nie chcę aby miała minimalne wymiary... od razu mówię że FRODO odpada..
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 13:49   
   Zwierzątka: szczury i żółw


może perfect http://www.zooplus.pl/sho...a_fretek/384165 ?
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Szaser 


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 19:43   

szczurkai napisał/a:
może perfect http://www.zooplus.pl/sho...a_fretek/384165 ?


Kurde ale fajna, jedno małe ale.. 2.5 cm nie za duży odstęp jak dla małych szczurków ?
Poczytałem opinie i są dwojakie.. jedni polecają dla szczurów a drudzy odradzają z uwagi na zbyt duży odstęp prętów - sugerują osiatkowanie, tyle że wtedy już nie będzie taka ładna.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 20:44   

Zgadza się, to zdecydowanie za duży odstęp dla młodych szczurów.
 
     
Szaser 


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Pon Cze 12, 2017 21:40   

A szkoda bo naprawdę podoba mi się ta klatka. Jest inna.. nie jak typowe szare pręty w standardowym nudnym kształcie. Ktoś coś podobnego poleci? Jak nie to chyba ja osiatkuje póki młode nie podrosną.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 09:45   
   Zwierzątka: brak


Takie 3-4 miesięczne samce już nie powinny wychodzić z Perfecta, więc warto trochę zaczekać ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 10:42   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Szaser, może Savic Zeno 2?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Szaser 


Dołączył: 21 Kwi 2017
Posty: 13
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 14:55   

agathe1988 napisał/a:
Szaser, może Savic Zeno 2?


No i mam chyba faworyta, odstęp niecały 1cm. Tak więc od malucha. Dosc spora na dwie sztuki spokojnie wystarczy. Dzisiaj będę zamawiał tak więc owa propozycja pozostaje jak najbardziej w zainteresowaniu.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 13, 2017 16:28   
   Zwierzątka: brak


Jeśli już idziemy w tę stronę, to sprawdź też Ferplast Furat (stary Ferplast Furet Plus). W porównaniu do Savic Zeno ma tę zaletę, że ma otwierany cały sufit, jakościowo jest podobna. Pod względem jakości wykonania dużo lepsza, niż Frodo (Frodo to tańsza podróbka Furata). To trochę taka kultowa klatka, chociaż ze względu na tańszą konkurencję ostatnio dużo rzadziej spotykana ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11